ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"04" лютого 2019 р.м. Одеса
№ 916/214/19
Суддя Господарського суду Одеської області Погребна К.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви від 01.02.2019 (вх. № 230/18)
про визнання незаконним дій, спрямованих на дострокове розірвання договору оренди, та про визнання незаконним і скасування рішення про надання згоди на дострокове розірвання договору оренди.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ізмаїльський інститут водного транспорту» звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до Фонду комунального майна Ізмаїльської міської ради та Ізмаїльської міської ради про визнання незаконним дій, спрямованих на дострокове розірвання договору оренди, та про визнання незаконним і скасування рішення про надання згоди на дострокове розірвання договору оренди.
Пунктом 1 частиною 1 ст.164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і додатних до неї документів.
Позивачем в якості доказів надсилання копії позовної заяви та доданих документів, надано докази надсилання (фіскальний чек та опис вкладення) лише на адресу Фонду комунального майна Ізмаїльської міської ради, доказів надсилання копії позову та додаткових документів на адресу Ізмаїльської міської ради до суду надано не було.
Частиною 4 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача – клопотання про його витребування.
Судом встановлено, що позивачем, заявлено вимогу, зокрема, про визнання незаконним і скасування рішення Ізмаїльської міської ради від 19.01.2019р. №4794-VII, проте, в порушення вимог частини четвертої статті 164 Господарського процесуального кодексу України не додано до позовної заяви оригіналу чи копії оспорюваного рішення.
Згідно п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1, пп.2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України „Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру – 1,5% ціни позову, але менше ПМДПО та не більше 350 розмірів ПМДПО
Положення ст.7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” встановлюють у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року – 1921,00 гривень.
Судом встановлено, що позивачем фактично заявлено 2 (дві) вимоги немайнового характеру.
Якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
До матеріалів позовної заяви надана квитанція №19306683 від 31.01.2019р. про сплату судового збору в розмірі 1 921 грн., тобто лише за 1 (одну) вимогу немайнового характеру, тоді як слід було сплатити 3842 за 2 (дві) вимог немайнового характеру. Тобто позивач недоплатив 1921грн.
Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Ізмаїльський інститут водного транспорту» не виконано вимоги статті 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Ізмаїльський інститут водного транспорту» (вх. № 230/19 від 01.02.2019)– залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю «Ізмаїльський інститут водного транспорту» усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в семиденний термін з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Ізмаїльський інститут водного транспорту», що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Ухвала набирає чинності в порядку, визначеному ст. 235 ГПК України.
Суддя К.Ф. Погребна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 06.02.2019 |
Номер документу | 79587468 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Погребна К.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні