ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.02.2019 м ХарківСправа № 922/267/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Добрелі Н.С.
розглянувши матеріали
Товариства з обмеженою відповідальністю "Зигзак Пласт", м. Харків до ZPHU BLACHMIX, Poland про стягнення 6600,00 Євро
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Зигзаг Пласт" звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до ZPHU BLACHMIX про стягнення 6600,00 Євро за неналежне виконання умов Контракту № 01/13-2018 від 29.03.2018 року.
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що відповідно до контракту №01/13-2018 від 29.03.2018 року, укладено між сторонами, позивач здійснив відповідачу попередню оплату за товар, проте відповідач свої зобов'язання щодо поставки товару не виконав.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, що не відповідає вимогам п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, відповідно до п.9 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що не відповідає вимогам п.9 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Також суд вважає за необхідне зазначити, що заявником було надано претензію за вих. № 25 від 22.10.2018 року на польській мові без перекладу на українську мову, посвідченого нотаріусом.
Відповідно до ст. 79 Закону України "Про нотаріат" від 02.09.1993 року передбачено, що нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.
Відповідно до п. 7 глави 8 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, у разі якщо документи, що посвідчуються, видаються або засвідчуються, викладені на двох і більше окремих аркушах, вони повинні бути з'єднані у спосіб, що унеможливлює їх роз'єднання без порушення їх цілісності, із зазначенням кількості прошитих (прошнурованих), пронумерованих і скріплених аркушів, з проставлянням підпису та печатки нотаріуса.
Отже в даному випадку, заявник мав подати до суду прошиті та засвідчені нотаріально копії претензії за вих. № 25 від 22.10.2018 року (з офіційним перекладом з польської мови на українську мову) або з проставленим апостилем.
В даному випадку, заявником було надано копії претензії за вих. № 25 від 22.10.2018 року на польській мові та окремо вказану претензію на українській мові, проте вказані документи не були прошиті та скріплені печаткою нотаріуса, у зв`язку з чим у суду відсутня можливість ідентифікувати документи, подані мовою оригіналу (на польській мові) та співвіднести їх із документами на українській мові.
Крім того відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач можу подати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте, подані заявником копії документів, в якості додатків до позову, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги не відповідають вимогам статті 91 ГПК України (копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення). Та не відповідають приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 (відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи).
Так, подані заявником копії додатків до позову не містять назви посади, особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області, відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, оформлений відповідно до міжнародних угод документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи відповідача (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо), переклад претензії за вих. № 25 від 22.10.2018 року з польської мови на українську, посвідчений у нотаріуса у відповідності до вимог чинного законодавства, належним чином засвідчені копії додатків до позову (із зазначенням назви посади, особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії).
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Зигзаг Пласт" (вх. № 267/19) залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Зигзаг Пласт" строк на усунення недоліків позовної заяви - дев'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Зигзаг Пласт" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- оформлений відповідно до міжнародних угод документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи відповідача (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо);
- переклад претензії за вих. № 25 від 22.10.2018 року з польської мови на українську, посвідчений нотаріусом у відповідності до вимог чинного законодавства;
- належним чином засвідчені копії додатків до позову (із зазначенням назви посади, особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії).
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
5. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/
Ухвала підписана 04.02.2019 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 05.02.2019 |
Номер документу | 79588819 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Добреля Н.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні