КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
29 січня 2019 року м. Київ № 2340/5166/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області до приватного підприємства "Долина бажань" про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
до Київського окружного адміністративного суду в порядку п.1 ч.1 ст.29 КАСУ із Черкаського окружного адміністративного суду надійшла справа за позовом ГУ ДФС у Черкаській області до ПП "Долина Бажань" про стягнення податкового боргу.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши подану заяву та приєднані до неї документи, суд вважає за необхідне позов повернути, з огляду на таке:
як слідує із змісту позовної заяви, остання підписана особою начальника Головного управління ДФС у Черкаській області ОСОБА_1 на підтвердження повноважень якого надано витяг з ЄДРПОУ.
Дослідивши зміст позовної заяви, суд приходить до висновку, що позов підписано та подано особою, яка немає права його підписувати, з огляду на таке:
частиною 3 ст.55 КАСУ визначено, що юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Аналогічне положення міститься в ч. 3 ст. 59 Господарсько-процесуального кодексу України, де вказано, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення.
Таким чином, на законодавчому рівні передбачено виключний перелік документів, які підтверджують право керівника юридичної особи брати участь у розгляді адміністративної справи, в тому числі і шляхом підписання позовної заяви. Таке право має бути підтверджено законом, статутом та/або положенням.
ГУ ДФС у Черкаській області діє на підставі Положення, затвердженого наказом ДФС від 27.03.2017 р. №202, яким начальник управління не наділений правом підписувати позовні заяви та звертатися до суду в порядку стягнення податкового боргу з платників податків. Згідно із п.п.20 п.11 Положення повноваження начальника обмежуються лише правом надавати посадовим особам ГУ ДФС повноваження, на виконання певних функцій, передбачених ПКУ, законодавством з питань сплати єдиного внеску та з інших питань, контроль за яким покладено на податкові органи виключно за погодженням з Головою ДФС.
Тому, суд відхиляє у якості доказу повноважень на право підписання позовної заяви витяг з ЄДРПОУ, позаяк встановленню підлягає не факт заняття паном ОСОБА_1 посади керівника ГУ ДФС у Черкаській області, а його право на підписання позовної заяви, що не підтвердженого жодним документом.
До позовної заяви, яка підписана особою, що не має права її підписувати застосовуються положення п.3 ч.4 ст.169 КАСУ.
Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. позовну заяву Головного управління ДФС у Черкаській області (код 39392109, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) до приватного підприємства "Долина Бажань" (код 35611750, м.Бровари Київської області, вул. Кірова, 90, офіс 19) про стягнення податкового боргу, - повернути позивачеві.
2. Роз'яснити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2019 |
Оприлюднено | 06.02.2019 |
Номер документу | 79607704 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні