Рішення
від 04.02.2019 по справі 561/1253/18
ЗАРІЧНЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

іменем України

смт Зарічне

04 лютого 2019 року Справа № 561/1253/18

Зарічненський районний суд Рівненської області у складі:

головуючого судді Дідика А. В.,

при секретарі судового засідання Расевич Г. І.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Перекальської сільської ради Зарічненського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 27 грудня 2018 року звернувся до суду із позовною заявою з вимогою до Перекальської сільської ради Зарічненського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позовна заява мотивована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивача - ОСОБА_2, після смерті якого залишилось спадкове майно до складу якого входить житловий будинок з надвірними будівлями за адресою АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 2,3874 га, яка розташована на території Перекальської сільської ради Зарічненського району Рівенської області. ОСОБА_2 залишив заповіт, на користь позивача та його сестри, яким заповів усе своє майно в рівних частинах своїм дітям. Проте ОСОБА_1 пропустив строк для прийняття спадщини. оскільки був впевнений, що фактично прийняв спадщину, маючи заповіт і тому не звертався до державної нотаріальної контори за оформленням спадкового майна на себе. Після того як взнав, що необхідно подавати заяву про прийняття спадщини у зв'язку з пропущенням цього строку звернувся до суду з вказаною позовною заявою у якій просив визначити йому строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті його батька тривалістю у два місяці.

Позивач у судове засідання не з'явився надав суду заяву у якій повідомив, що виявив документи на майно, яке підлягало спадкуванню у 2018 році, коли ремонтував успадкований будинок. Після чого звернувся до Перекальської сільської ради за консультацією щодо оформлення спадкових прав так як сам є юридично необізнаним і після чого довідався, про необхідність подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Просив справу за його позовом розглядати без його участі та позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився про дату та час його проведення повідомлений належним чином. За підписом голови Перекальської сільської ради Зарічненського району Рівненської області Прохоровича Г. К. на адресу суду подано заяву № 108 від 31 січня 2019 року за змістом якої відповідач визнає позовні вимоги позивача та просить проводити розгляд справи за його відсутності.

Як зазначено у ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Також згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Проаналізувавши та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

За даними свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2. Виданим Виконавчим комітетом Перекальської сільської ради Зарічненського району Рівненської області 21 грудня 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_2, актовий запис № 28.

Із свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 23 серпня 1976 року, прослідковується, що батьком позивача, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2.

ОСОБА_2 09 серпня 2006 року склав заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Перекальської сільської ради та зареєстровано в реєстрі за № 34. Цим заповітом ОСОБА_2 усе належне йому на момент смерті на праві власності майно. в тому числі житловий будинок з надвірними будівлями, по АДРЕСА_1, право власності на грошові заощадження заповів своїм дітям ОСОБА_4 та ОСОБА_1.

Згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку від 03 листопада 2003 року серії НОМЕР_4 ОСОБА_2 на праві власності належить земельна ділянка площею 2,3874га на території Перекальської сільської ради Зарічненського району Рівненської області, акт зареєстровано в Книзі реєстрації державних актів за № 328.

За даними довідки державного нотаріуса Зарічненської районної державної нотаріальної контори Рівненської області № 1-16/100 від 04 лютого 2019 року після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою про прийняття спадщини зверталась його дружина ОСОБА_5, спадкова справа була заведена 05 березня 2008 року № 139/2008, заповіт не посвідчувався. Свідоцтво про право на спадщину за законом видавалось 05 березня 2008 року на грошовий вклад. Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 54985467 від 04 лютого 2018 року інформація про заповіт та/або спадковий договір у реєстрі відсутня.

За інформацією з Свідоцтва про смерть від 10 травня 2010 року серії НОМЕР_5, виданого Перекальської сільською радою Зарічненського району Рівненської області ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_3

У відповідності до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ст. 1218 ЦКУ, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1268 ЦКУ, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину.

У Постанові Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування" встановлено, що особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК.

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦКУ, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Оцінюючи причини пропуску строку на звернення із заявою про прийняття спадщини суд приходить до висновку про їх поважність, оскільки у позивача були відсутні документи на спадкове майно. Крім того як на причину пропуску звернення до нотаріальної контори позивач покликається на юридичну необізнаність, що призвело до пропуску строку звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, а тому позов слід задоволити та визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини два місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Керуючись ст. ст. 197, 200, 265, 273 ЦПК України на підставі ст. ст. 1218, 1268, 1272 ЦК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце реєстрації та проживання АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_1 до Перекальської сільської ради Зарічненського району Рівненської області (місцезнаходження 34060, с. Перекалля, зарічненського району Рівненської області, код 04385770) задоволити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у 2 (два) місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Зарічненський районний суд Рівненської області до Рівненського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільного процесуального кодексу України.

Суддя А. В. Дідик

СудЗарічненський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення04.02.2019
Оприлюднено06.02.2019
Номер документу79619860
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —561/1253/18

Рішення від 04.02.2019

Цивільне

Зарічненський районний суд Рівненської області

Дідик А. В.

Ухвала від 10.01.2019

Цивільне

Зарічненський районний суд Рівненської області

Дідик А. В.

Ухвала від 02.01.2019

Цивільне

Зарічненський районний суд Рівненської області

Дідик А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні