Справа № 727/1278/19
Провадження № 1-кс/727/658/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2019 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
секретар судового засідання - ОСОБА_2
за участю сторони кримінального провадження:
слідчого - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУ НП в Чернівецькій області ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалам досудового розслідування №12019260000000013від 10.01.2019року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.320 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся слідчий з клопотанням про проведення обшуку.
В клопотанніпосилається нате,що 10.01.2019р. до слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області надійшов Звіт за результатами моніторингового візиту працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
У Звіті за результатами моніторингового візиту працівників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вказано: 14.09.2018р. в Магальському дитячому будинку інтернаті Чернівецької області проведено моніторинговий візит. Під час моніторингу виявлені психотропні препарати «Фенобарбітал» та «Сибазон». Адміністрація повідомила, що препарати доставляє їм мати одного з підопічних, проте актів прийому-передачі немає. Не ведеться журнал використання препарату «Сибазон». Взагалі відсутня Ліцензія на використання психотропних препаратів.
Згідно з листом №01-15/21 від 15.01.2019р. Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області Постановою КМУ №770 від 06.05.2000 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» (зі змінами і доповненнями), списку 2 таблиці ІІ Психотропні речовини, обіг яких обмежено» Діазепам (Сибазон) та Фенобарбітал відносяться до психотропних речовин.
Згідно з листом №01-15/20 від 15.01.2019р. Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Чернівецькій області установа Магальський будинок-інтернат, інд.код 03190018 (раніше Магалянський дитячий будинок інтернат для розумово-відсталих дітей) в Ліцензійному реєстрі на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів не значиться.
Вказує, що на даний час у органу досудового розслідування є достатньо підстав вважати, що в приміщенні Магальського дитячого будинку-інтернат для розумово-відсталих дітей за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатись наркотичні засоби, психотропні речовини, обіг яких заборонено або обмежено, а також документи у будь-якому вигляді в яких наявні відомості щодо вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, що можуть міститися, як на електронних носіях інформації (планшетах, ноутбуках, комп`ютерах, флеш-картах), так і в друкованому вигляді, а тому просить клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідча клопотання підтримала з підстав викладених в ньому.
Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, заслухавши думку слідчої, приходжу до наступних висновків.
Згідно ст. 234 ч.1 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукових осіб.
Згідно ст. 233 ч.2 КПК України, під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Встановлено, що до ЄРДР внесені відомості за №12019260000000013від 10.01.2019року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.320 КК України.
З матеріалівдоданих доклопотання, зокремазвітом працівниківСекретаріату УповноваженогоВерховної РадиУкраїни зправ людини встановлено, що до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення можуть бути причетні службові особи Магальського дитячого будинку-інтернат для розумово-відсталих дітей і в приміщенні за місце їх діяльності за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись предмети, документи та речі, які мають значення речового доказу у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що приміщення за адресою АДРЕСА_1 перебуває у комунальній власності територіальної громади сіл, селищ , міст Чернівецької області в особі Чернівецької обласної ради.
Таким чином, враховуючи викладене, слід надати дозвіл на проведення обшуку в приміщенні Магальського дитячого будинку-інтернату для розумово-відсталих дітей за аресою вул. Григорія Нандріша, 77 с.Магала Новоселицького району Чернівецької області, з метою відшукання та вилучення психотропних речовин, обіг яких заборонено або обмежено, а саме: «Фенобарбітал» та «Сибазон».
Відповідно до ч. 2 ст. 235 КПК ухвала про дозвіл на обшук повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» регламентовано, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей, а тому відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950р.
Вважаю, що клопотання в частині щодо надання дозволу на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення «документів у будь-якому вигляді, що можуть міститися, як на електронних носіах інформації та і в друкованому вигляді, які мають значення речових доказів для даного кримінального провадження» задоволенню не підлягає, оскільки воно в цій частині не конкретизовано.
Також не підлягаєзадоволенню клопотанняв частинівідшукання тавилучення наркотичнихзасобів,оскільки слідчимв клопотанніта всудовому засіданніне наведеножодних доказів,які бпідтвердили використання наркотичних засобів за вказаною адресою, крім того відомості з даного приводу до ЄРДР не були внесені.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.110, 233-236, 309, 370-371 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчому СУ ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 дозвіл на проведення обшуку в приміщенні Магальського дитячого будинку-інтернату для розумово-відсталих дітей за аресою АДРЕСА_1 ,що перебуваєу комунальнійвласності територіальноїгромади сіл,селищ,міст Чернівецькоїобласті вособі Чернівецькоїобласної ради,з метоювідшукання тавилучення психотропних речовин, обіг яких заборонено або обмежено, а саме: «Фенобарбітал» та «Сибазон».
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали 30 днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Копію цієї ухвали мені вручено
(підпис)
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79625839 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Мамчин П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні