ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1340/5836/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.
секретар судового засідання Сільник Н.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові справу за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до повного товариства ТЗОВ В.І.Н , ТЗОВ ПРУДВІБЛОХ І КО , ОСОБА_1, ОСОБА_2 ЛОМБАРД «ГОЛДЕН КЕЙС» про стягнення штрафу,-
В с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до повного товариства ТЗОВ В.І.Н , ТЗОВ ПРУДВІБЛОХ І КО , ОСОБА_1, ОСОБА_2 ЛОМБАРД «ГОЛДЕН КЕЙС» про стягнення штрафу у розмірі 17000,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за порушення відповідачем вимог Закону України «Про фінансові послуг та державне регулювання ринків фінансових послуг» позивачем 20.08.2018 прийнято постанову про застосування до відповідача заходу впливу у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн за порушення законодавства у сфері надання фінансових послуг. Зазначена постанова була надіслана відповідачу, штраф у добровільному порядку сплачений не був, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Відповідач у встановлений судом строк відзив на позовну заяву суду не надав та жодних клопотань від відповідача на адресу суду не надходило.
На адресу суду повернувся поштовий конверт, направлений відповідачу за адресою, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до частини 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Таким чином, враховуючи частину 11 статті 126 КАС України, такі обставини вказують, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи.
Отже, сторони належним чином повідомлені про розгляд справи, проте явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили.
Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 10.12.2018 було прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче провадження.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Суд встановив, що повне товариства ТЗОВ В.І.Н , ТЗОВ ПРУДВІБЛОХ І КО , ОСОБА_1, ОСОБА_2 ЛОМБАРД «ГОЛДЕН КЕЙС» зареєстроване як юридична особа, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
03.08.2018 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг складено акт № 92916-3/14 про правопорушення вчиненні повним товариством ТЗОВ В.І.Н , ТЗОВ ПРУДВІБЛОХ І КО , ОСОБА_1, ОСОБА_2 ЛОМБАРД «ГОЛДЕН КЕЙС» на ринку фінансових послуг, який було скеровано на адресу відповідача листом від 03.08.2018 № 5215/16-8.
Як слідує із змісту акту перевірки № 92916-3/14 від 03.08.2018:
до повного товариства ТЗОВ В.І.Н , ТЗОВ ПРУДВІБЛОХ І КО , ОСОБА_1, ОСОБА_2 ЛОМБАРД «ГОЛДЕН КЕЙС» Нацкомфінпослуг застосовано захід впливу у вигляді Розпорядження від 19.06.2018 № 1014 (далі - Розпорядження № 1014), яким Ломбард зобов'язано усунути порушення законодавства про фінансові послуги та повідомити Нацкомфінпослуг про усунення порушення з наданням підтверджуючих документів у термін до 11.07.2018, а саме підпункту 2.1.11 пункту 2.1 розділу 2 Положення про порядок надані фінансових послуг ломбардами, затвердженого розпорядженням Держава комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 26 квітня 2005 par № 3981 (далі - Положення), зареєстрованого у Міністерстві юстиції Украй 14 травня 2005 року за № 565/10845 (зі змінами), для надання фінансових послуг ломбард повинен відповідати таким вимогам: мати власний капітал у розмірі не менше ніж 500 тисяч гривень, а у разі наявності у ломбарду відокремлених підрозділів - не менше ніж 1 мільйон гривень.
Ломбардом станом на дату виконання вимог Розпорядження № 1014 та на дату написання цього акту про правопорушення не повідомлено Нацкомфінпослуг про усунення порушення, та не надано підтверджуючих документів щодо усунення порушення.
Враховуючи вищевикладене, Ломбардом порушено вимоги законодавства про фінансові послуги, а саме пункту 5.9 розділу V Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринка фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2011 № 2319, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 з № 2112/22424, яким визначено, що рішення Нацкомфінпослуг про застосування заходів впливу після набрання ними чинності є обов'язковими для виконання учасниками ринку фінансових послуг .
20 серпня 2018 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг прийнято постанову № 626/929/16-3/14-П про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію в сумі 17000,00 грн.
Так, у вказаній постанові зазначено, що відповідач повинен повідомити позивача про виконання або відмову від добровільного виконання постанови у термін включно до 20.09.2018 з одночасним наданням у разі сплати штрафу документів, що підтверджують його сплату. Вказану постанову 20.08.20118 було скеровано на адресу відповідача листом № 5578/16-8.
Втім, відповідач у добровільному порядку вимоги зазначеної вище постанови не виконав та не сплатив штраф, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення штрафу у судовому порядку.
При вирішенні спору по суті суд виходив з такого.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» , Порядком складання та подання звітності ломбардами до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженим Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 04.11.2004 року № 2740 (далі - Порядок №2740), Положенням про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затвердженого Розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 року №2319 (далі - Положення №2319).
Так, згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» Нацкомфінпослуг у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення.
Згідно п. 1.5, 1.6, 1.11 Положення №2319 Нацкомфінпослуг як колегіальний орган або уповноважені особи Нацкомфінпослуг обирають і застосовують заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення законодавства про фінансові послуги, враховуючи наслідки порушення та застосування таких заходів.
Нацкомфінпослуг, уповноважені та посадові особи Нацкомфінпослуг в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення порушення законодавства про фінансові послуги вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту такого порушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи про правопорушення, а також своєчасно прийняти рішення за справою про правопорушення та застосувати передбачені законодавством заходи впливу.
Посадова особа Нацкомфінпослуг при виявленні порушення законодавства про фінансові послуги, за яке застосовується захід впливу, складає акт про правопорушення.
Згідно п.2.4 Положення №2319 рішення про накладення штрафної санкції (штрафу) на особу за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг, приймається у вигляді постанови уповноваженої особи Нацкомфінпослуг.
У разі несплати штрафу особою в добровільному порядку у строк, передбачений постановою, він стягується Нацкомфінпослуг у судовому порядку.
Так, відповідно до пункт 5.9 розділу V Положення№ 2319 рішення Нацкомфінпослуг про застосування заходів впливу після набрання ними чинності є обов'язковими для виконання особами. У разі невиконання особами рішень про застосування заходів впливу Нацкомфінпослуг вживає заходів щодо виконання рішень у порядку, визначеному законодавством.
У постанові Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 626/929/16-3/14-П зазначено, що Ломбардом станом на 20.08.2018 не повідомлено Нацкомфінпослуг про усунення порушення, чим порушено вимоги законодавства про фінансові послуги, а саме пункт 5.9 розділу V Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 20.11.2012 № 2319, що стало підставо для прийняття вказаної постанови.
Суд наголошує, що відповідачем не надано суду доказів щодо добровільної сплати штрафу в сумі 17000, 00 грн застосованого постановою Нацкомфінпослуг № 626/929/16-3/14-П від 20.08.2018 про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг.
Доказів оскарження постанови № 626/929/16-3/14-П від 20.08.2018 про накладення штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг відповідачем суду також не надано.
Окрім того, суд звертає увагу, що відповідач на виклики до суду не з'явився, та жодних доказів на підтвердження своєї позиції суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч. 6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Зважаючи на те, що відповідачем жодних доводів на підтвердження власної правової позиції не надано, суд робить висновки з наявних у справі доказів.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено, правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволенню в повному обсязі.
Згідно ч.2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 262, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з повного товариства ТОВ В.І.Н , ТОВ ПРУДВІБЛОХ І КО , ОСОБА_1, ОСОБА_2 ЛОМБАРД «ГОЛДЕН КЕЙС» (79018, м. Львів, вул. Стародубська, 4, код ЄДРПОУ 40220974) штраф у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень до Державного бюджету України на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету» , код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» , символ звітності 106.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 06.02.2019.
Суддя Р.М. Брильовський
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2019 |
Оприлюднено | 06.02.2019 |
Номер документу | 79631963 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні