Справа № 291/50/19
2-о/291/5/19
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
06 лютого 2019 року
Ружинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Руденко З.Б.,
за участю секретаря судового засідання Шахрай Н.П.,
заявниці ОСОБА_1,
представника заінтересованої особи Костюк І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Ружині Житомирської області цивільну справу за заявою
ОСОБА_1,
заінтересована особа :Плосківська сільська рада Ружинського району Житомирської області,
про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и в:
В січні 2019р. ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаною заявою, в якій просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме: факт її проживання разом із спадкодавцем ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, однією сім'єю не менше п'яти років до часу відкриття спадщини - до ІНФОРМАЦІЯ_3
Свою заяву ОСОБА_1 обгрунтовує тим, що з 2003 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 проживала в АДРЕСА_1 однією сім'єю з ОСОБА_3, піклувальником якого вона була. На даний час заявниця бажає отримати свідоцтво на право на спадщину останнього як спадкоємець за законом четвертої черги, однак для вказаного необхідно встановлення вищезазначеного факту.
В судовому засіданні заявниця свої вимоги підтримала, пояснивши, що з 2003 року проживала разом із ОСОБА_4 та її внуком ОСОБА_3 спільною сім'єю. Після смерті в 2007 році ОСОБА_4 вона була піклувальником ОСОБА_3 і продовжувала проживати з ним однією сім'єю до дня його смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3
Представник заінтересованої особи відносно задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечила.
Суд, вислухавши пояснення учасників справи, дослідивши письмові докази, встановив наступне.
2
Як вбачається з оглянутих в судовому засіданні оригіналів погосподарських книг по Плосківській сільській раді Ружинського району Житомирської області, в період з 2003 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 в господарстві по АДРЕСА_1 проживали спільною сім'єю : ОСОБА_4 (померла ІНФОРМАЦІЯ_4), ОСОБА_3 (помер ІНФОРМАЦІЯ_3) та ОСОБА_1.
Зазначений факт також підтверджується рішенням виконкому Плосківської сільської ради Ружинського району Житомирської області від 18.02.2008р. про встановлення піклування над ОСОБА_3 та призначення його піклувальником ОСОБА_1, довідкою Служби у справа дітей Ружинської райдержадміністрації Житомирської області від 21.07.2014р. №300, довідками Плосківської сільської ради Ружинського району Житомирської області від 14.12.2018р. № 496, №497 та №498.
Зі спадкової справи №246, заведеної Ружинською державною нотаріальною конторою Житомирської області відносно майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 вбачається, що її спадщину прийняв єдиний спадкоємець за заповітом ОСОБА_3.
Вказаний спадкоємець помер ІНФОРМАЦІЯ_3 і , як вбачається з інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину), наданої 31.01.2019р. Ружинською державною нотаріальною конторою Житомирської області, спадкова справа відносно його майна не заводилась.
Довідкою Плосківської сільської ради Ружинського району Житомирської області від 14.12.2018р.№ 497 стверджується, що на час смерті ОСОБА_3 разом із ним постійно проживала лише ОСОБА_1 -заявниця по справі.
Повідомленням від 15.01.2019р. за №22/01-16 Ружинська державна нотаріальна контора Житомирської області відмовила заявниці у видачі свідоцтва про право на спадщину ОСОБА_3 із-за відсутності документів, які підтверджують підстави для закликання її до спадкування за законом після смерті вказаного спадкодавця.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування", якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутись в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім'єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
У відповідності до ст. 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Відповідно до роз'яснень, викладених у п. 21 вищевказаної Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05. 2008 року, до спадкоємців четвертої черги належать не лише жінка (чоловік), які проживали однією сім'єю зі спадкодавцем без шлюбу, таке право можуть мати також інші особи, якщо вони спільно проживали зі спадкодавцем, були пов'язані спільним побутом, мали взаємні права та обов'язки, зокрема, вітчим, мачуха, пасинки, падчерки, інші особи, які взяли до себе дитину як члена сім'ї, тощо.
Матеріалами справи наявність спору, інших спадкоємців ОСОБА_3 або будь-яких фактів, які можуть вплинути на спадкові права й обов'язки інших осіб, не встановлено.
3
За таких обставин, суд вважає, що зазначений факт проживання заявниці із спадкодавцем ОСОБА_3 однією сім'єю протягом більше ніж п'яти років до часу відкриття його спадщини знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, а отже, заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, оскільки встановлення даного факту має для неї юридичне значення, так як дозволяє реалізувати свої права, пов'язані з отриманням свідоцтва про право на спадкове майно.
Керуючись ст. 3 СК України, ст.ст. 256-259 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа :Плосківська сільська рада Ружинського району Житомирської області, про встановлення факту, що має юридичне значення, задовольнити.
Встановити факт , що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка с.Плоска Ружинського району Житомирської області, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1, постійно проживала однією сім'єю з 01 січня 2003 року зі спадкодавцем ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, до часу відкриття його спадщини за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення по справі.
Учасники справи:
заявниця: ОСОБА_1, зареєстроване місце проживання:АДРЕСА_1, ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1;
заінтересована особа: Плосківська сільська рада Ружинського району Житомирської області, місцезнаходження: 13632 , Житомирська область, Ружинський район, с.Плоска, вул.Центральна, буд.38, код ЄРДПОУ 13561022.
Суддя З. Б. Руденко.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2019 |
Оприлюднено | 07.02.2019 |
Номер документу | 79640310 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Руденко З. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні