Справа № 675/171/19
Провадження № 2/675/263/2019
У Х В А Л А
05 лютого 2019 року м.Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Трасковський С.Л., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною позовною заявою.
За змістом ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК України. Подання позову до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не в повній мірі відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, остання зазначає, що є власником будинку АДРЕСА_2 Проте, позивачем, як доказ належності їй вказаного будинку, додано до позовної заяви копії Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 04.05.2005 року №7164655 та свідоцтва про право на спадщину по заповіту від 28.02.2005 року, в яких зазначено, що ОСОБА_1 є власником домоволодіння, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Тобто, не співпадає назва вулиці, на якій знаходиться будинок.
Також, ОСОБА_1, посилаючись на ст.405 ЦК України як на правову підставу пред'явленого позову, вказує, що відповідачі по справі - ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 є її внуком, дружиною внука та правнуком відповідно, не надаючи при цьому документів, які підтверджують родинні відносини між ними.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно ч.1 ст.177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Проте, позивачем до позовної заяви не долучено необхідної кількості копій доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, а саме: не додано по одній копії паспорту та ідентифікаційного коду позивача, довідки про склад сім'ї №66 від 17.01.2019 року, Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 04.05.2005 року №7164655 та довідки про внесення запису до Єдиного реєстру заповітів та спадкових справ.
Крім того, в позовній заяві позивачем не наведено відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору та про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, що передбачено п.п. 6, 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч.ч 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, протягом якого ОСОБА_1 необхідно додати копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості відповідачів, документально підтвердити відповідність даних, зазначених в позові про місце знаходження (адресу) будинку, який перебуває в її власності, відомостям, що містяться в правовстановлюючих документів на нього, надати докази підтвердження родинних відносин між позивачем та відповідачами та відомості про вжиття позивачем заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору та про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, терміном десять днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, у встановлений строк, вона буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя: С.Л. Трасковський
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2019 |
Оприлюднено | 07.02.2019 |
Номер документу | 79655071 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Трасковський С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні