Ухвала
від 06.02.2019 по справі 910/60/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

06.02.2019Справа № 910/60/19 За позовом Акціонерного товариства " Укртрансгаз " в особі філії " Управління магістральних газопроводів Прикарпаттрансгаз " Акціонерного товариства " Укртрансгаз "

До Товариства з обмеженою відповідальністю " Будпроектдім "

Про стягнення 1337515,08 грн.

Суддя Пінчук В.І.

Представники сторін: не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач - Акціонерне товариство " Укртрансгаз " в особі філії " Управління магістральних газопроводів Прикарпаттрансгаз " Акціонерного товариства " Укртрансгаз " звернувся до господарського суду міста Києва з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю " Будпроектдім " про стягнення 1337515,08 грн. штрафних санкцій, відповідно до вимог Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України.

Ухвалою господарського суду від 22.01.2019 р. відкрите провадження у справі, враховуючи ціну спору судом було вирішене питання про подальший розгляд справи в порядку загального позовного провадження та призначення підготовчого засідання на 21.02.2019 р.

05.02.2019 р. через канцелярію суду від Акціонерного товариства "Укртрансгаз" (позивача) надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Відповідно до ч. 1 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. (ч. 2 ст. 197 ГПК України)

Згідно ч. 7 ст. 197 ГПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.

Таким чином, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.

Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.

Натомість, представником позивача не надано обґрунтування неможливості прибуття до господарського суду міста Києва для участі в судовому засіданні.

Суд вважає, що за неможливості участі в судовому засіданні одного представника, учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні іншого представника.

Судом також встановлено, що до матеріалів справи позивачем додані належним чином засвідчені копії документів на підставі яких суд може всебічно розглянути справу і прийняти обґрунтоване рішення.

Крім того, відповідно до п.17.6 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.

На даний час у Господарському суді міста Києва обмежені технічні можливості на проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки в суді наявні лише два зали судового засідання, обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, зі щільним графіком проведення судових засідань, з огляду на те, що ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, надходять з усіх регіонів України.

Позивач не позбавлений права направити до судового засідання письмові пояснення, в яких викласти свою правову позицію, разом з клопотанням про розгляд справи за відсутності його представника.

З урахуванням викладеного, суд не знаходить підстав для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а тому вважає, що клопотання Акціонерного товариства "Укртрансгаз" не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 197, ст.ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Акціонерного товариства "Укртрансгаз" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, відмовити.

Суддя Пінчук В.І.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.02.2019
Оприлюднено08.02.2019
Номер документу79656913
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/60/19

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 02.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 28.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Рішення від 18.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пінчук В.І.

Ухвала від 04.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пінчук В.І.

Ухвала від 06.02.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пінчук В.І.

Ухвала від 22.01.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пінчук В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні