Рішення
від 28.01.2019 по справі 373/1074/18
ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 373/1074/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2019 р. м. Переяслав-Хмельницький

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Реви О.І.

за участю:

секретаря судових засідань Домантович О.П.

розглянувши у підготовчому засіданні в м. Переяслав-Хмельницький справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: Помоклівська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась з позовом до суду про визначення їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_5 її батька ОСОБА_4.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_5 помер її батько ОСОБА_4, про що 17.02.2012 за № 5 зроблено відповідний запис виконавчим комітетом Помоклівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3, виданого 17.02.2012 виконавчим комітетом Помоклівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області.

До дня смерті ОСОБА_4 був зареєстрований та проживав АДРЕСА_3. На день смерті ОСОБА_4 за даною адресою зареєстрованих осіб не було, що встановлено відповідно до довідки № 142 від 12.06.2018 виконавчого комітету Помоклівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області.

Вона є дочкою померлого, що підтверджується її свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4, виданим 30.11.1978 Помоклівським сільським ЗАГСом Переяслав-Хмельницького району Київської області.

За життя її батько ОСОБА_4 склав заповіт, посвідчений 18 липня 1991 року секретарем Помоклівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, реєстр № 19, за яким все своє майно він заповів своїм дітям в рівних долях їй та своєму сину ОСОБА_3.

Її брат ОСОБА_3 - відповідач по справі, протягом шестимісячного строку, встановленого для прийняття спадщини, подав заяву до Переяслав-Хмельницької районної державної нотаріальної контори Київської області, в результаті чого 31.07.2012 було заведено спадкову справу № 243 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_4.

17.06.2016 року вона звернулась до державного нотаріуса Переяслав-Хмельницької районної державної нотаріальної контори Київської області щодо оформлення спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_5 батька ОСОБА_4, але нотаріусом їй було відмовлено у прийнятті заяви, у зв'язку з пропуском строку подання заяви про прийняття спадщини.

Строк для прийняття спадщини вона пропустила у зв'язку з тим, що навесні 2012 року вона була вимушена виїхати до Південної Осетії для здійснення догляду за свекрухою ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка на той час хворіла. Там вона перебувала до осені 2012 року. За такої обставини вона не мала можливості вчасно звернутись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.

В підготовчому засіданні позивач ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 в підготовче засідання не з'явився, направив факсом письмову заяву, в якій позовні вимоги визнав, просить розглянути справу без його участі.

Представник третьої особи - Помоклівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області в особі сільського голови Клименко М.В. в підготовче засідання не з?явився,направив заяву про розгляд справи без участі представника третьої особи, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Розгляд справи здійснюється відповідно до ч.3 ст. 211 ЦПК України.

Суд приймає до уваги усі подані позивачем докази, на підставі яких встановлені обставини справи, та вважає їх належними, допустимими, достовірними, а їх сукупність достатньою для встановлення обставин, що мають значення для справи.

Зважаючи на те, що правовідносини, що виникли між сторонами по справі, регулюються нормами глав 84, 85, 87 Цивільного кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність їх застосування.

В силу вимог ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права і обов'язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Статтею 1223 ЦК України зазначено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Відповідно до положень ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини, що встановлено положеннями ч. 1 ст. 1269 ЦК України.

Статтею 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві, що врегульовано положеннями ч. 1 та ч. 4 ст. 206 ЦПК України.

Як вбачається з правових позицій Верховного Суду України, викладених в Постанові Пленуму Суду № 2 від 12.06.2009 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.

Враховуючи обставини справи, визнання позову представником відповідача, яке не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, суд приходить до висновку про задоволення позову в підготовчому засіданні на підставі ч.ч. 3, 4 ст. 200, ч. 4 ст. 206 ЦПК України, оскільки позивачем пропущений строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини, а тому їй необхідно визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини терміном три місяці.

Питання судових витрат вирішити відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України, ч. 3 ст. 7 Закону України Про судовий збір .

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 1216, 1218, 1223, 1268, 1269, 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України, згідно ст.ст. 12, 81, 142, 200, 206, 263-265ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: Помоклівська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для прийняття спадщини, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_5 її батька ОСОБА_4, терміном два місяці від дня набрання чинності цим рішенням.

Повернути ОСОБА_2 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, що становить 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп., сплаченого нею при зверненні з даним позовом в загальному розмірі 704 грн. 80 коп. відповідно до квитанції № 232 від 13.06.2018 в ТВБВ Ощадбанку по м. Києву та Київській області № 10026/876 .

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України (03.10.2017) до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Київського апеляційного суду через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Виготовлення повного рішення здійснено 07.02.2019.

Учасники справи:

позивач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.

відповідач: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_2.

третя особа: Помоклівська сільська рада Переяслав-Хмельницького району Київської області, Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Помоклі, вул. Покровська, 45, код ЄДРПОУ 04361568.

Суддя О. І. Рева

СудПереяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення28.01.2019
Оприлюднено08.02.2019
Номер документу79670150
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —373/1074/18

Рішення від 28.01.2019

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Рева О. І.

Рішення від 28.01.2019

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Рева О. І.

Ухвала від 26.07.2018

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Рева О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні