СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Провадження № 1кс/712/978/19

Справа № 712/1556/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

06 лютого 2019 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Пироженко С.А., при секретарі Тітовій О.І, розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання винесене в кримінальному провадженні № 12018251010008620, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, старшим слідчим СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся старший слідчий СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Клопотання мотивує тим, що до Черкаського відділу поліції надійшли матеріали керівництва Державної установи "Черкаський слідчий ізолятор", що по вул. Благовісна, 234 в м. Черкаси, про те, що 16.12.2018 року під час проведення обшуку взятих під варту осіб, які прибули до СІЗО плановим етапом з Уманського напрямку, у засудженого гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 серед особистих речей було виявлено та вилучено поліетиленовий пакет з сім-карткою для мобільного телефону та паперовий згорток з порошкоподібною речовиною, білого кольору, яка може належати до наркотичних. (ЄО- 69841 від 16.12.2018 р.)

Відомості по даному факту внесені до ЄРДР № 12018251010008620 за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 309 КК України.

Таким чином, для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання в галузі судової експертизи.

В судове засідання слідчий не з'явився, до суду скерував заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи задовольнити.

Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242,243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_1 про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів - задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження № 12018251010008620, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.12.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, на вирішення якої поставити наступні питання:

1)Чи є надана на експертизу речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом та прекурсором?

2) Яка маса наркотичного засобу, психотропної речовини, їх аналогу чи прекурсору?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати копію даної ухвали, паперовий згорток в якому перебуває речовина порошкоподібного походження, який перебуває в п/е пакеті Національна поліція України Головне слідче управління №7006995, що скріплений підписами слідчого і понятих;

Надати дозвіл експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України на видозміну, об'єднання об'єктів, повне або часткове використання об'єкта дослідження згідно методичних вимог по дослідженню наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

В усіх випадках надходження клопотань з Черкаського НДЕКЦ МВС України доручаю старшому слідчому Леусу В.В. виконувати клопотання експерта в частині надання додаткових матеріалів, зразків, уточнення кількості наданих на дослідження об'єктів.

Доручити старшому слідчому Леусу В.В. або за його дорученням іншому уповноваженому працівнику поліції надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок (у відповідності до ч. 9 ст.244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі за клопотанням якої він був залучений).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Пироженко С.А.

Зареєстровано 08.02.2019
Оприлюднено 08.02.2019
Дата набрання законної сили 06.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру