СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

пр. № 1-кс/759/736/19

ун. № 759/2137/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2019 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва Величко Т.О. при секретарі: Забелі А.В. розглянувши клопотання слідчого слідчого управління ГУ НП в Київській області полковник поліції Терпило Олександр Іванович,, у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018110000000455, від 17.12.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до документів,

ВСТАНОВИВ:

04.02.2019 року слідчий звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з клопотанням про надання тимчасового доступ до документів.

Слідчий вказначила, що досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Служби автомобільних доріг у Київській області Державного агентства автомобільних доріг України (ЄДРПОУ 26345736, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 11А), зловживаючи своїм службовим становищем, що виразилося у свідомому лобіюванні інтересів підконтрольних суб'єктів господарювання, з метою отримання від представників останніх неправомірної вигоди, протягом 2017-2018 років уклали за бюджетні кошти державних та обласних програм із: ТОВ "СТ "ГАЛАКТИКА" код ЄДРПОУ 38260976, ТОВ "ЕКСПРЕС-ВР" код ЄДРПОУ 41086739, ТОВ Буд сервiс груп код ЄДРПОУ 40816487, ТОВ Автомагiстраль-Пiвдень код ЄДРПОУ 34252469, ПАТ Коммунтранс код ЄДРПОУ 32026358, ТОВ ШРБУ-1 код ЄДРПОУ 41983949, ТОВ "ЄВРО ПЛЮС БУД" код ЄДРПОУ 39903623, ТОВ Сервiс-буд Україна код ЄДРПОУ 36241045, ТОВ Ростдорстрой код ЄДРПОУ 33658865, ТОВ Олександрiя Кепiтал код ЄДРПОУ 39265954, ТОВ Бахмачгазбудсервiс код ЄДРПОУ 35800585, ПП "КИЇВШЛЯХБУД" код ЄДРПОУ 36156238, ПАТ МСУ-3 код ЄДРПОУ 3449887, ПАТ Броварське ШБУ-50 код ЄДРПОУ 05408668, ТОВ ОНУР Конструкцiон Iнтернешнл код ЄДРПОУ 32851616, ДП ГранiтУкраїна ТОВ Енергопромiмпекс код ЄДРПОУ 33864982, ВАТ Дорожньо-будiвельний трест №4 м.Брест код ЄДРПОУ 26627386, ПП "АВТОМАГІСТРАЛЬ" код ЄДРПОУ 31481658, ТОВ "ДС ПРОМ ГРУП" код ЄДРПОУ 39810010, ТОВ "АВТОБАНН" код ЄДРПОУ 33003362, ПП "АРТЕМБУД" код ЄДРПОУ 36856010, та ін., договори на будівництво, ремонт та експлуатаційне утримання доріг державного значення Київської області, з метою отримання в якості неправомірної вигоди частини із бюджетних коштів, виділених на фінансування зазначених програм, чим завдали тяжких наслідків.

Крім того, встановлено, що протягом 2017-2018 років службовими особами Служби автомобільних доріг у Київській області, під час проведення процедур закупівлі робіт із виконання будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання доріг державного значення Київської області, безпідставно відхилені більш економічно вигідні процедури учасників закупівлі та укладені договори підряду з підконтрольними суб'єктами господарювання. Так, однією з обов'язкових умов укладання договорів являється подальше отримання службовими особами замовника неправомірної вигоди, еквівалентної 10-15 % від ціни договору. Вказана сума коштів формується підрядниками за рахунок умисного завищення обсягів виконаних будівельних робіт та вартості використаних будівельних матеріалів, внаслідок чого можливе створення значної різниці між доходами і витратами залучених суб'єктів господарювання, яка в подальшому через проведення фіктивних (безтоварних) господарських операцій конвертується у готівку.

Слідчий зазначив, що за таких обставин, діями службових осіб Служби автомобільних доріг у Київській області та суб'єктів господарювання, що виступили виконавцем договорів будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання доріг державного значення Київської області, інтересам держави завдається матеріальна шкода у особливо великих розмірах внаслідок проведення закупівель та виконання будівельних робіт за значно завищеними ринковими цінами та не у повних обсягах. На даний момент у органу досудового розслідування наявні підстави підозрювати у причетності до вчинення вказаного злочину службових осіб Служби автомобільних доріг у Київській області Державного агентства автомобільних доріг України.

Для повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою встановлення зв'язків між посадовими особами САД у Київській області та представниками підрядних організацій причетних до незаконної діяльності, слідчий просить отримати тимчасовий доступ до інформації про телефонні дзвінки та інше спілкування по мобільним засобам зв'язку останніх.

Сілчдий також вказав, що досудовим розслідуванням встановлено, що під час вчинення злочину, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг у Київській області - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, який мешкає у АДРЕСА_1, використовує абонентський номер мобільного телефону НОМЕР_2, оператора мобільного зв'язку ПрАТ Київстар , за допомогою якого обговорює деталі вчинення злочину.

З метою отримання інформації, яка має значення в розслідуванні зазначеного злочину, слідчий просить отримати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у оператора мобільного зв'язку України, а саме в отриманні доступу до документів, в яких міститься інформація оператора та провайдера телекомунікацій стільникового зв'язку ПрАТ Київстар , що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53, про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, в тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, а саме щодо отримання роздруківок телефонних зв'язків ОСОБА_3, який користується абонентським номером мобільного телефону НОМЕР_2, оператора мобільного зв'язку.

Слідчий у судове засідання не з"явився, разом з клопотанням направив до суду заяву в якій просив розглядати клопотання у його відсутність.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 5, п. 6 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Інформація згідно п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка може бути отримана на підставі ухвали слідчого судді, суду про надання тимчасового доступ до речей і документів, згідно зі ст. ст.159, 163 ч. 6 КПК України.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження.

Згідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Вивчивши клопотання та додані до нього докази, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання необхідно задовольнити, оскільки зазначені документи мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, враховуючи, що вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 160-165 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка міститься в оператора та провайдера телекомунікацій стільникового зв'язку ПрАТ Київстар , що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53, про зв'язок абонентського номеру мобільного телефону НОМЕР_2, надання телекомунікаційних послуг, в тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, в період часу з 00:00 год. 01.10.2018 (з моменту початку формування звітів про виконання бюджетів) по 24.00 год. 31.12.2018 (завершення бюджетного періоду).

Зобов'язати ПрАТ Київстар , що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53, надати слідчому СУ ГУНП в Київській області Терпилу Олександру Івановичу, а також слідчим групи слідчих у провадженні: Розумному Михайлу Олексійовичу, Бухінному Віталію Сергійовичу, Буткевичу Руслану Валерійовичу, Радченку Євгену Вікторовичу, Зінченко Ксенії Валеріївні, Жиряді Олександру Володимировичу, Лещенку Дмитру Івановичу, П?янило Віті Анатоліївні, або за дорученням працівникам оперативного підрозділу - УЗЕ у Київській області ДЗЕ НП України: Богатиренку Олексію Володимировичу, Гезенку Максиму Андрійовичу і Карбовському Сергію Вікторовичу, виготовлені на паперовому та/або електронному носії документи за вказаною вище інформацією та періодом часу з наступними відомостями:

2.1 Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером (абонент А).

2.2. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ), тощо.

2.3. Типи з'єднання абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація, тощо.

2.4. Дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А.

2.5. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв'язку абонента А (абонент Б).

2.6. За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А надати відомості про його особу;

2.7. Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером (абонент В).

2.8. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента В: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ), тощо.

2.9. Типи з'єднання абонента В: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація, тощо.

2.10. Дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента В.

2.11. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв'язку абонента В (абонент А).

2.12. За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації ) з абонентом В надати відомості про його особу.

Ухвала слідчого судді діє один місяць до 06.03.2019 року.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, запречення можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Т.О. Величко

Зареєстровано 08.02.2019
Оприлюднено 08.02.2019
Дата набрання законної сили 06.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону