Кримінальне провадження №1-кп/760/2084/18
Справа № 752/17771/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2019 рокуСолом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
провівши в залі суду підготовче судове засідання у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України,-
за участю сторін:
прокурора ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
обвинуваченої ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_3 за ч.1 ст. 205 КК України з реєстром матеріалів досудового розслідування і угодою про визнання винуватості від 17.08.2018
В підготовчому судовому сторони вважають за можливе затвердити угоду про визнання винуватості, вказуючи, що угода відповідає вимогам кримінального і кримінального процесуального законів.
Вислухавши сторін, вивчивши матеріали обвинувального акту, суд вважає, що в затвердженні угоди про визнання винуватості необхідно відмовити, а кримінальне провадження підлягає поверненню прокурору для продовження досудового розслідування з наступних підстав.
Ч. 7 ст. 474 КПК України передбачено, що суд перевіряє угоду на відповідність вимогам кримінального закону і відмовляє в затвердженні угоди, якщо умови угоди суперечать вимогам закону.
Згідно обвинувального акту обвинуваченому інкримінується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.
Диспозицією ст. 205 КК України передбачено, що фіктивним підприємництвом є створення або придбання суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.
Отже, об`єктивна сторона цього кримінального правопорушення полягає у створенні або придбанні суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) саме з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.
Таким чином, обов`язковою характеристикою створеного або придбаного суб`єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) є наявність у особи, що створила або придбала такий суб`єкт без мети здійснювати заявлену в установчих документах підприємницьку діяльність, наміру у такий спосіб прикрити незаконну або заборонену діяльність.
З обвинувального акту вбачається, що ОСОБА_3 у червні 2017 року, перебуваючи у м. Києві, за винагороду придбав ТОВ «Роттер-Груп» (ЄДРПОУ 40775069), без мети здійснювати підприємницьку діяльність, після придбання товариства документи фінансово господарської діяльності не підписував, що дало змогу невстановленим особам, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, використовувати ТОВ «Роттер-Груп» для прикриття незаконної діяльності.
В судовому засіданні ОСОБА_3 показав, що дійсно за винагороду підписав надані йому документи невідомого змісту, без наміру займатись підприємницькою діяльністю,вважаючи, що працевлаштовується. Яку діяльність повинно було здійснювати товариство і яким чином йому відомо не було.
В обвинувальному акті прокурор зазначає, що дії ОСОБА_3 дали змогу невстановленим слідством особам використовувати суб`єкт підприємницької діяльності (юридичну особу) ТОВ «Роттер-Груп» для прикриття незаконної діяльності.
В судовому засіданні прокурор вказував, що незаконність діяльності ТОВ «Роттер-Груп» полягало у наданні незаконної вигоди підприємствам реального сектору економіки, з приводу чого на даний час проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст. 212 КК України.
Аналізуючи позиції сторін, суд вважає, що в ході розгляду угоди про визнання винуватості суду не надано даних, яку саме незаконну діяльність здійснювало ТОВ «Роттер-Груп» і які наслідки такої діяльності, в обвинувальному акті, як і в угоді, відсутні обставини, які підтверджують про наявність у ОСОБА_3 наміру придбати ТОВ «Роттер-Груп» саме з метою прикриття незаконної діяльності.
Загалом, позиція обвинуваченого в суді вказує на наявність в його діях ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205-1 КК України.
Таким чином, суд вважає, що умови угоди суперечать вимогам кримінального закону, а тому відмовляє в затвердженні такої угоди.
Ч. 3 ст. 314 КПК України передбачено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право відмовити в затвердженні угоди і повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому ст. ст. 468-475 КПК України.
За викладеним, керуючись ст. ст. 314, 474 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
У затвердженні угоди про визнання винуватості, укладеної 17.08.2018 року між прокурором ОСОБА_6 і підозрюваним ОСОБА_3 , за участю захисника ОСОБА_7 , - відмовити.
Кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України повернути прокурору Київської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_6 для продовження досудового розслідування.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79683120 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Горбатовська С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні