ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
07.02.2019Справа № 910/1195/19
Суддя Господарського суду міста Києва Данилова М.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ЄВРО-КОМЕРС (80100, Львівська область, м. Червоноград, вул. Львівська, 19) до Товариства з обмеженою відповідальністю Хорик Прайд (04053, м. Київ, Вознесенський узвіз, 14, оф. 16/26) про стягнення грошових коштів, -
ВСТАНОВИВ:
01 лютого 2019 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю ЄВРО-КОМЕРС (позивач) надійшла позовна заява № 11 від 22.01.2019 року до Товариства з обмеженою відповідальністю Хорик Прайд (відповідач) про стягнення заборгованості за договором поставки № ЄК-250 від 23.04.2018 року в розмірі 22 036, 69 грн. з них: 16 645, 20 грн. основного боргу, 3 546, 58 грн. пені, 723, 65 грн. інфляційні нарахування за період з 31.05.2018 року по 28.12.2018 року, 832, 26 грн. 5% штрафу від суми боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав належним чином взяті на себе зобов'язання за договором поставки № ЄК-250 від 23.04.2018 року, зокрема, в порушення норм чинного законодавства та пунктів зазначеного договору не здійснив повної оплати позивачу за отриманий ним товар за договором поставки, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за вказаним правочином.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Втім, всупереч вищезазначених положень Господарського процесуального кодексу України позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви; позовна заява не містить відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв'язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі .
Відповідно до ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
З доданих до позовної заяви документів вбачається, що в якості доказу направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами заявником додано ксерокопію накладної № 8010216428387 від 22.01.2019 року, яка до того ж належним чином не засвідчена, що є порушенням вищезазначених норм чинного законодавства.
Водночас, з доданого до позовної заяви опису вкладення до цінного листа б/н, б/д вбачається, що Товариству з обмеженою відповідальністю Хорик Прайд було направлено, зокрема, Позовну заяву , в той час, як заявник звернувся до суду з позовною заявою № 11 від 22.01.2019 року , що свідчить про факт направлення Товариству з обмеженою відповідальністю Хорик Прайд іншої позовної заяви, ніж поданої до суду, як і позбавляє суд можливості достеменно встановити факт направлення останнім саме поданої до суду позовної заяви № 11 від 22.01.2019 року , а не іншої копії позовної заяви, ніж поданої до суду.
Крім того, суд звертає увагу заявника на те, що заявником до позовної заяви додано докази відправлення претензії відповідачу. Проте, з опису вкладення у цінний лист б/н від 29.11.2018 року вбачається, що директору Товариства з обмеженою відповідальністю Хорик Прайд Петрову Я.В. було направлено, зокрема, Претензію за договором № ЄК-250 , в той час, як заявник додає до позовної заяви претензію № 2 від 26.11.2018 року про сплату боргу за договором поставки , а отже, суд позбавлений можливості достеменно встановити факт направлення останнім саме належної претензії № 2 від 26.11.2018 року .
Суд вважає за необхідне також зазначити, що доказів отримання відповідачем претензії № 2 від 26.11.2018 року про сплату боргу за договором поставки позовна заява не містить.
Частиною 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, в порушення приписів ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України заявником не виконано зобов'язання додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: описи вкладення у цінний лист про відправку актів звірки взаємних розрахунків станом на 09.11.2018 року та рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (поштовий реєстр № 80102163777766) не придатні для огляду судом через низьку якість копій, зокрема, дані, які зазначені у вищезазначених документах не співпадають, що позбавляє суд можливості встановити факт відправки та отримання відповідачем актів звірки взаємних розрахунків.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху . Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, керуючись ч. 1, 3 ст. 162, ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву № 11 від 22.01.2019 року Товариства з обмеженою відповідальністю ЄВРО-КОМЕРС до Товариства з обмеженою відповідальністю Хорик Прайд про стягнення грошових коштів - залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю ЄВРО-КОМЕРС строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю ЄВРО-КОМЕРС в строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви через відділ діловодства суду надати:
- письмову заяву із зазначенням відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;
- письмову заяву із зазначенням відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- оригінали накладної № 8010216428387 від 22.01.2019 року на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви № 11 від 22.01.2019 року і доданих до неї документів;
- докази надіслання відповідачу копії саме позовної заяви № 11 від 22.01.2019 року та усіх додатків до позовної заяви, із зазначенням вичерпного переліку вказаних документів;
- докази направлення претензії № 2 від 26.11.2018 року про сплату боргу за договором поставки, а рівно ї докази їх отримання відповідачем, у разі їх відсутності надати письмові пояснення з цього приводу;
- докази направлення актів звірки взаємних розрахунків, а рівно ї докази їх отримання відповідачем, у разі їх відсутності надати письмові пояснення з цього приводу.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 07 лютого 2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Данилова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2019 |
Оприлюднено | 08.02.2019 |
Номер документу | 79686973 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Данилова М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні