УХВАЛА
07 лютого 2019 року
Київ
справа №813/776/18
адміністративне провадження №К/9901/3146/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Гончарової І.А.,
суддів: Олендера І.Я., Ханової Р.Ф.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18.07.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2018 у справі № 813/776/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Смак-2015 до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
УСТАНОВИВ:
28.01.2019 на адресу Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18.07.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2018.
23.02.2018 Товариство з обмеженою відповідальністю Смак - 2015 звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області, в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 16.11.2017 № 0019654001 та №0019664001.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 18.07.0218 залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2018 - позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасувано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 16.11.2017 № 0019665001 про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю Смак-2015 штрафних (фінансових) санкцій (штрафи) в сумі 10000 гривень, в інших позовних вимогах відмовлено.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідно до наказу Головного управління ДФС у Львівській області від 03.11.2017 № 5246 та направлень на проведення перевірки від 06.11.2017 № 1625 та № 1626 посадовими особами контролюючого органу проведено фактичну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю Смак - 2015 , щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
За результатами проведеної перевірки складено акт від 08.11.2017 №13/610/4000/39862320, в якому зафіксовано факт зберігання чотирьох пляшок горілки Українська рада 0,7 літ. 39% обертів, виробництва ТзОВ Сотка-7 , дата розливу 17.08.2015, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка, чим порушено абзац 3 частини четвертої статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", пункт 226.6 статті 226 Податкового кодексу України; факт здійснення реалізації алкогольного напою Джек Толкер Ред Левел (напій солодовий) в кількості одна пляшка 0,5 л, 40% обертів за ціною реалізації 77,15 грн за пляшку (мінімальна роздрібна ціна 79,55 грн), чим порушено вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2018 №957 Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв .
16.11. 2017 на підставі вищезазначеного акта перевірки Головним управлінням ДФС у Львівській області було винесено податкові повідомлення-рішення № 0019664001, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю Смак - 2015 застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 17000 грн та № 0019654001, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 10000 грн.
Вирішуючи спір суди першої та апеляційної інстанції дійшли висновку, про відсутність документів, які б підтверджували факт проведення контрольної закупки товару, а також розрахункового документу, який би підтверджував факт реалізації однієї пляшки алкогольного напою за ціною, нижчою ніж встановлена мінімальна ціна на цей товар у зв'язку з чим податкове повідомлення-рішення від 16.11.2017 №0019654001 є протипрвним та підлягає скасуванню.
Головне управління ДФС у Львівській області не погодившись з судовими рішеннями, звернулося до суду з касаційною скаргою на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18.07.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2018 у справі № 813/776/18, в якій просить скасувати оскаржувані судові рішення та прийняти нове рішення, яким у задоволені позовних вимог відмовити повністю.
Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.
Згідно з частиною першою статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції , що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
Аналіз наведеного законодавства дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.
Відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідн з пунком 2 частиною п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;
б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;
г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
Відповідно до пункту 6 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з пунктом 24 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Станом на 01.01.2019прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921 гривень (стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 07.12.2017 № 2246-VIII).
Враховуючи викладене, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 192100 грн., відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України).
З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №813/776/18 є вимога про скасування податкового повідомлення-рішення від 16.11.2017 №0019665001у сумі 10000,00грн.
Отже рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18.07.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2018 у справі № 813/776/18 - не підлягають касаційному оскарженню.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.
Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18.07.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2018 у справі № 813/776/18.
Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І. А. Гончарова
Судді І. Я. Олендер
Р. Ф. Ханова
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2019 |
Оприлюднено | 10.02.2019 |
Номер документу | 79697814 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Гончарова І.А.
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Качмар Володимир Ярославович