Справа № 527/53/19
провадження 2/527/203/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2019 року м.Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Левицької Т.В.,
за участю секретаря судового засідання - Папенко Л.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Глобине цивільну справу № 527/53/19 за позовомГлобинської районної державної адміністрації, як орган опіки та піклування (служба у справах дітей), в інтересах дитини яка залишилася без батьківського піклування ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третіх осіб: виконавчого комітету Заможненської сільської ради, як орган опіки та піклування, служби у справах дітей Автозаводської районної адміністрації Кременчуцької міської ради про позбавлення батьківських прав, -
в с т а н о в и в :
10 січня 2019 року Глобинська районна державна адміністрація, як орган опіки та піклування (служба у справах дітей), в інтересах дитини яка залишилася без батьківського піклування ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2, за участю третіх осіб: виконавчого комітету Заможненської сільської ради, як орган опіки та піклування, служби у справах дітей Автозаводської районної адміністрації Кременчуцької міської ради про позбавлення батьківських прав.
В своїй заяві позивач зазначив, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, від зареєстрованого шлюбу із ОСОБА_3 має малолітню дитину: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3. У жовтні 2015 шлюбні відносини між батьками фактично, припинилися, батько перестав взагалі бачитися з дочкою. Рішенням Глобинського районного суду Полтавської області від 29.01.2018 даний шлюб розірвано. Дитина проживала з матір'ю у м. Кременчуці. А у грудні 2017 мати привезла ОСОБА_1 у село Кагамлик Глобинського району та покинула на сторонніх осіб, а сама зникла. Працівниками Глобинського відділу поліції 03.12.2017 було виявлено малолітню ОСОБА_1 та складено акт органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров'я про підкинуту чи знайдену дитину та влаштовано до Глобинської центральної районної лікарні із видимими ознаками шкіряних захворювань. З 05.12.2017 ОСОБА_1 була тимчасово влаштована до центру соціально - психологічної реабілітації дітей м. Кременчука. Батько дитини знав про те, що дитина влаштована на тимчасове перебування до державного закладу, але намірів забрати дитину по місцю свого проживання не виявив. Спеціалістами служби у справах дітей Автозаводської районної адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради була проведена відповідна виховна робота з матір'ю, яка згодом забрала дочку із центру. У травні 2018 року до служби у справах дітей Глобинської райдержадміністрації надійшло повідомлення служби у справах дітей Автозаводської районної адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради про те, що 03.05.2018 до даної служби звернулася ОСОБА_4, жителька с. Кагамлик Глобинського району із заявою про повторне влаштування до центру соціально - психологічної реабілітації дітей м. Кременчука її малолітньої онуки ОСОБА_1, 2012 р.н. Баба пояснила, що мати дитину покинула на неї, тривалий час не навідується, матеріально не допомагає, а сама вона за станом здоров'я не може здійснювати догляд за онукою. Спеціалісти служби у справах дітей Глобинської райдержадміністрації повторно звернулися до відповідача по питанню повернення йому дочки. Термін перебування дівчинки у закладі закінчується, але до цього часу батько не зробив нічого щоб повернути дочку на виховання. За час перебування дитини у Центрі відповідач жодного разу не відвідав дитину, не цікавився долею та життям ОСОБА_1. Мати дитини рішенням Глобинського районного суду від 08.01.2019 позбавлена батьківських прав стосовно малолітніх дітей, в тому числі і стосовно ОСОБА_1 (рішення не набрало законної сили).
Будучи батьком дитини відповідач не приймає участі у вихованні, матеріальному забезпеченні, не піклується про її духовний та фізичний розвиток, підготовку до самостійного життя, не спілкується з дитиною, а отже відповідач всіляко ухиляється від виконання своїх обов'язків, що виражається зокрема в небажанні виконувати батьківські обов'язки та піклуватися про свою дитину. Факт постійного ухилення ОСОБА_2 від виконання своїх батьківських обов'язків стало причиною того, що ОСОБА_1 тимчасово влаштована до центру соціально-психологічної реабілітації дітей Кременчуцької міської ради.
Посилаючись на викладене, прохає суд: прийняти рішення про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, адреса реєстрації: АДРЕСА_1, щодо неповнолітньої дитини: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6 (свідоцтво про народження НОМЕР_3, видане виконавчим комітетом Пронозівської сільської ради Глобинського району Полтавської області).
У підготовче засідання представник позивача не з'явилася, належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, через канцелярію суду надала клопотання про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, посилаючись на підстави та обставини, вказані в позові, просила його задовольнити.
Відповідач у підготовче засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, подав до суду заяву, в якій просив справу розглядати за його відсутності, позовні вимоги визнає, проти задоволення позову не заперечує.
Представники третіх осіб в підготовче засідання не з'явилися, через канцелярію суду надали заяви, про розгляд справи за їх відсутності, просили позов задовольнити, в зв'язку з його обґрунтованістю.
Відповідно до ч. 1 ст. 198 ЦПК України підготовче судове засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Згідно із ч.3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, всебічно, повно, об'єктивно оцінивши надані докази та давши їм належну оцінку, суд встановив наступне.
Згідно паспорту НОМЕР_4, виданого 11.08.2017 Глобинським районним сектором Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Заможне Глобинського району Полтавської області, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1.
З копії свідоцтва про народження, виданого виконавчим комітетом Пронозівської сільської ради Глобинського району Полтавської області 01 листопада 2012 року, НОМЕР_3, вбачається, що батьками ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 є ОСОБА_2 та ОСОБА_3, актовий запис №21.
Згідно наказу від 21.09.2018 № 114, Служби у справах дітей Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителька села Кагамлик Глобинського району, Полтавської області взята на облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Рішенням Глобинського районного суду Полтавської області від 29 січня 2018 року шлюб укладений між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (АДРЕСА_1, рнокпп:НОМЕР_1) та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_8 (АДРЕСА_2,) у виконавчому комітеті Пронозівської сільської ради Глобинського району Полтавської області 12 грудня 2012 року, актовий запис №3 розірваний.
Згідно повідомлення № 01-15/616 від 20.12.2018 адміністрації Центру соціально - психологічної реабілітації дітей Кременчуцької міської ради ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, тимчасово влаштована до центру соціально - психологічної реабілітації дітей м. Кременчука. Батько, ОСОБА_2, своєї дитини не відвідує, ніяким чином не цікавиться її долею.
Згідно довідок № 417,418 виданих 17.12.2018 Заможненською сільською радою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1, один, сім'ї не має.
Як вбачається з довідки - характеристики Заможненської сільської ради від 17.12.2018 № 419 ОСОБА_2, уродженець села Заможне Глобинського району Полтавської області ухиляється від виконання батьківських обов'язків, не бажає займатися утриманням дочки, не надає їй матеріальної допомоги, взагалі нею не цікавиться. ОСОБА_2 не працевлаштований, підробляє тимчасовими підробітками по найму в селі. Заяви, скарги від жителів села про порушення громадського порядку ОСОБА_2 у селі до виконкому сільської ради не надходили.
Рішенням №1 від 14 грудня 2018 року виконавчого комітету Заможненської сільської ради Глобинського району Полтавської області затверджено висновок про доцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав стосовно малолітньої дочки ОСОБА_1 у зв'язку з систематичним ухиленням від виконання ним батьківських обов'язків та надати висновок до Служби у справах дітей Глобинської районної державної адміністрації.
Згідно висновку ради опіки та піклування при виконавчому комітеті Заможненської сільської ради про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2, з метою прав та інтересів дитини, запобігання бездоглядності , рада опіки та піклування сільської ради вважає за доцільне позбавлення батьківських прав останнього по відношенню до неповнолітньої дочки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Відповідно до витягу з протоколу засідання Комісії з питань з питань захисту прав дитини при Глобинській районній державній адміністрації № 14 від 21.12.2018 визнано ОСОБА_2, таким, що неналежно виконує свої батьківські обов'язки стосовно дитини та затверджено висновок служби у справах дітей Глобинської райдержадмінстрації про стан виконання батьківських обов'язків ОСОБА_2 стосовно малолітньої дочки ОСОБА_1.
Згідно висновку Глобинської районної державної адміністрації Полтавської області № 01-51/04 від 09.01.2019 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків стосовно виховання та утримання малолітньої дитини, упродовж тривалого часу з дитиною не проживає, матеріально не утримує, не цікавиться її життям, здоров'ям, навчанням. Батькові відомо, що дитина перебуває у центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Кременчуцької міської ради, але упродовж тривалого часу не цікавиться нею, тому ОСОБА_2 заслуговує на позбавлення батьківських прав стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3. Висновок затверджено на засіданні Комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації 21.12.2018.
Надаючи правову оцінку заявленим вимогам суд зазначає наступне.
Згідно ч. 1, 3, 4 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Статтею 51 Конституції України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.
Відповідно до ст. 150 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Згідно ч. 2 ст.164 Сімейного Кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Статтею 12 Закону України Про охорону дитинства передбачено, що батьки зобов'язані виховувати дітей, піклуватися про їх стан здоров'я, фізичний, духовний, моральний розвиток, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей, поважати гідність дітей, готувати їх до самостійного життя та праці.
Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в п. 16 своєї постанови № 3 від 30 березня 2007 року Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав , ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негайно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.
Судом встановлено що відповідач, будучи батьком неповнолітньої дитини: ОСОБА_1 не вчинив жодних дій, щоб повернути дитину в сім'ю, не створив умов для її проживання та виховання, а тому є таким, що ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків щодо неповнолітньої дитини.
На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги висновок ради опіки та піклування, суд вважає, що позовні вимоги про позбавлення відповідача батьківських прав щодо його неповнолітньої дитини є законними та обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 164, 165 Сімейного кодексу України, ст. 12 Закону України Про охорону дитинства , ст.ст. 3-15, 76, 82, 211, 223, 247, 258, 259, 263, 265, 268, 273,280 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Позов Глобинської районної державної адміністрації, як орган опіки та піклування (служба у справах дітей), в інтересах дитини яка залишилася без батьківського піклування ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третіх осіб: виконавчого комітету Заможненської сільської ради, як орган опіки та піклування, служби у справах дітей Автозаводської районної адміністрації Кременчуцької міської ради про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, НОМЕР_2, рнокпп НОМЕР_1, позбавити батьківських прав щодо неповнолітньої дитини: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6 (свідоцтво про народження НОМЕР_3, видане виконавчим комітетом Пронозівської сільської ради Глобинського району Полтавської області).
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, НОМЕР_2, рнокпп НОМЕР_1 на користь держави у відшкодування судових витрат 768,40 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Полтавського Апеляційного суду.
Повне найменування учасників справи:
Позивач - Глобинська районна державна адміністрація, як орган опіки та піклування (служба у справах дітей) (місце знаходження: Полтавська область, Глобинський район, м. Глобине, вул. Центральна, 275, ЄДРПОУ - 04057310);
Відповідач - ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, НОМЕР_2, рнокпп НОМЕР_1);
Треті особи - виконавчий комітет Заможненської сільської ради як орган опіки та піклування (місце знаходження: Полтавська область, Глобинський район, село Заможне, вул. Нагірна, 2, код ЄДРПОУ 22549873), служба у справах дітей Автозаводської районної адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області ( місце знаходження: Полтавська область, м. Кременчук, провулок Льва Толстого, 38, код ЄДРПОУ 40252207).
Суддя Т. В. Левицька
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2019 |
Оприлюднено | 10.02.2019 |
Номер документу | 79704546 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Левицька Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні