Рішення
від 06.02.2019 по справі 673/2192/18
ДЕРАЖНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 673/2192/18

Провадження № 2/673/287/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 лютого 2019 р. м. Деражня

Деражнянський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючої судді Ягодіної Т.В.,

за участю:

секретаря судових засідань ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про зміну розміру аліментів,

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2018 року позивач звернулася в суд із означеним позовом до відповідача, вказавши, що згідно з рішенням Деражнянського районного суду Хмельницької області від 08.12.2016 року на її користь з відповідача стягуються аліменти на утримання їхнього неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з 08.08.2016 року до досягнення дитиною повноліття. Проте, стверджує позивач, у зв'язку зі зміною вікових потреб дитини розмір стягуваних із відповідача аліментів на даний час є незначним та не відповідає мінімальному розміру аліментів, законодавчо встановленому та гарантованому державою. Крім того, позивач посилається на зміну матеріального стану відповідача, стверджуючи, що на даний час він є офіційно працевлаштованим та отримує регулярний дохід, а тому вона, навівши доводи щодо спроможності відповідача виплачувати аліменти на утримання дитини, просила змінити їх розмір на 1/4 всіх можливих видів заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня пред'явлення позову до суду і до повноліття дитини.

Ухвалою судді від 14.12.2018 року відкрито провадження у справі за даним позовом та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, надано відповідачу строк для подання відзиву на позов, а позивачу - відповіді на відзив.

Відповідач у встановлений судом строк без поважних причин відзив на позов не надав, тому суд вирішив справу за наявними матеріалами у відповідності до ч.8 ст. 178 ЦПК України.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просить суд задоволити їх в повному обсязі із підстав, наведених у позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю, погодився сплачувати аліменти на користь позивача у визначеному нею розмірі, пояснивши, що він офіційно працює та має стабільний дохід, інших утриманців не має.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, повно і всебічно оцінивши всі фактичні обставини справи та докази, які мають значення для розгляду справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого у них є син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідач є батьком дитини, що підтверджується свідоцтвом про її народження серії 1-БВ №084739, виданим Лозівською селищною радою Деражнянського району Хмельницької області.

Згідно з рішенням Деражнянського районного суду Хмельницької області від 08.12.2016 року з ОСОБА_3 стягнуто аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з 08.08.2016 року до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20.11.1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27.02.1991 року та набула чинності для України 27.09.1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

За змістом ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів (ч. 3 ст. 181 СК України).

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Відповідно до положень ст.ст. 183, 184 СК України розмір аліментів визначається у частці від заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, яка визначається судом або суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

При цьому, підстави визначення розміру аліментів у частках до заробітку (доходу) або у твердій сумі визначаються з урахуванням як положень ст. 182 СК України, так і положень ст.ст. 183, 184 СК України.

Частина перша статті 192 СК України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно з п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них.

Сімейний кодекс України передбачає підстави для зміни розміру аліментів, визначеного за рішенням суду, але не пов'язує їх зі способом присудження (ч. 3 ст. 181 СК України). Стаття 192 СК України тільки вказує на можливість зміни раніше встановленого розміру аліментів за наявності доведених в судовому порядку підстав, а саме: зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що розмір аліментів, які стягуються з відповідача, на даний час не відповідає потребам дитини, а вона самостійно неспроможна забезпечити дитину усім необхідним. Крім того, вона вказує на можливість стягнення з відповідача аліментів у частковому виразі, посилаючись на те, що він є офіційно працевлаштованим та отримує стабільний дохід.

Судом приймаються до уваги такі її доводи, оскільки вони підтверджуються наявною в матеріалах справи довідкою ТОВ Перспектива смт. Турбів Липовецького району Вінницької області №2 від 09.01.219 року, згідної якої ОСОБА_3 працює у вказаному товаристві на посаді завідувача складом та його дохід за період з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року склав 44667,34 грн.

Наведену обставину підтвердив у судовому засіданні і сам відповідач, який не заперечив щодо задоволення позовних вимог та стягнення з нього аліментів на користь позивача у визначеному нею розмірі.

Будь-яких інших відомостей, які б вказували на неможливість відповідача утримувати його дитину, зокрема, щодо наявності у нього інших утриманців, даних про його поганий стан здоров'я, матеріали справи не містять.

Згідно із ч.ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Аналізуючи вищезазначене, оцінивши належність, допустимість та достовірність наявних у справі доказів, суд вважає доведеним твердження позивача про спроможність відповідача надавати матеріальну допомогу на утримання його неповнолітнього сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, у визначеному розмірі.

При цьому, судом приймаються до уваги положення ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України, відповідно до якого мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а також положення ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2019 рік , відповідно до якого з 01.01.2019 року прожитковий мінімум на дітей віком від 6 до 18 років становить 2027 грн., а тому суд вважає вірним в подальшому стягувати з відповідача аліменти в розмірі 1/4 заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно до повноліття дитини, у зв'язку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Разом із цим, суд враховує, що відповідно до пункту 23 постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів у новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.

З огляду на наведене, вимога позивача про стягнення аліментів у новому розмірі з дня пред'явлення позову до суду є безпідставною та в її задоволенні слід відмовити, стягнувши при цьому аліменти у новому розмірі з дня набрання рішенням законної сили.

Згідно із ст. 141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 704,80 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 23, 81, 141, 258, 259, 263-268, 273 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги задоволити частково.

Змінити розмір аліментів, встановлений рішенням Деражнянського районного суду Хмельницької області від 08.12.2016 року, та в подальшому стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 (зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, паспорт серії НВ №004424, виданий Деражнянським РВ УМВС України в Хмельницькій області 28.09.2001 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1) аліменти на користь ОСОБА_4 (зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, паспорт громадянина України №001616094, виданий органом 6818, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2) на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно , починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили і до досягнення дитиною повноліття.

В решті вимог позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 704 грн. 80 коп. в дохід держави.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 07 лютого 2019 року.

Суддя: ОСОБА_7

СудДеражнянський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення06.02.2019
Оприлюднено12.02.2019
Номер документу79743622
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —673/2192/18

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Ягодіна Т. В.

Ухвала від 28.03.2024

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Ягодіна Т. В.

Рішення від 06.02.2019

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Ягодіна Т. В.

Рішення від 06.02.2019

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Ягодіна Т. В.

Ухвала від 14.12.2018

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Ягодіна Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні