Справа №127/3041/19
Провадження №1-кс/127/1859/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2019 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду із вказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором ОСОБА_4 .
Клопотання мотивоване тим, що Слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018020000000137 від 12.07.2018, відкритому за фактом розтрати майна ДГ «Артеміда» та ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб з числа директора Інституту картоплярства НААН України ОСОБА_5 , працівника цього ж Інституту ОСОБА_6 , директора ДГ «Артеміда» Інституту картоплярства НААН України ОСОБА_7 та директора ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України ОСОБА_8 протягом вересня-грудня 2018 року з метою власного збагачення незаконно організовувала збір урожаю соняшника та кукурудзи з земельних ділянок державної форми власності з кадастровими номерами 0521610100:07:001:0091, 0521610100:07:001:0090 та 0521610100:07:001:0089 загальною площею 188,2671 га на території Калинівської міської ради в районі с. Рівнинного Калинівського району, що знаходяться у відданні ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України. Зібраний урожай в той же період був вивезений на ТОВ «Аграріко» (Калинівка Хлібоприймальне підприємство), що в м. Калинівка по вул. Коцюбинського, 33. Перевезення урожаю частково здійснювалось на автотранспорті ТОВ «Аграріко», частково на автотранспорті ДГ «Артеміда» Інституту картоплярства НААН України, частково на автомобілях МАЗ 64229 з реєстраційним номером НОМЕР_1 , належному ФГ «Прогрес-М» ЄДРПОУ 35559036, КАМАЗ 5511 з реєстраційним номером НОМЕР_2 , належному тому ж фермерському господарству, ЗИЛ 130 з реєстраційним номером НОМЕР_3 , належному ОСОБА_9 . Для збору урожаю використовувалась спецтехніка ФГ «Прогрес-М» в особі засновника ОСОБА_5 та ДГ «Артеміда» Інституту картоплярства НААН України, заправка якої здійснювалась за рахунок пального обох дослідних господарств шляхом його розтрати. Аналогічним пальним здійснювалась заправка вантажних автомобілів, задіяних для перевезення урожаю з полів до елеватору. За попередніми даними лише дизельного пального було розтрачено понад 33 т. загальною вартістю близько 1 млн. грн.
Для маскування своєї протиправної діяльності перед працівниками ДГ «Артеміда» та ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України, які фактично задіювались для проведення робіт з обробки землі та збору урожаю, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_5 вжили заходів щодо фіктивної передачі вищевказаних земель в користування Інституту картоплярства НААН України, створення так званого Корделівського опорного пункту. Проте зібраний урожай на елеватор від Інституту картоплярства НААН України завозився лише частково.
Крім цього встановлено, що група осіб з числа директора Інституту картоплярства НААН України ОСОБА_5 , директора ДГ «Артеміда» Інституту картоплярства НААН України ОСОБА_7 та директора ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України ОСОБА_8 в жовтні 2018 року шляхом проведення фіктивних операцій по закупівлі сільгоспзапчастин та агрегатів здійснила розтрату грошових коштів державних підприємств на загальну суму 299 тис. грн.
Так, 04.10.2018 ДГ «Артеміда» Інституту картоплярства НААН України перерахувало ТОВ «Машинобудівне виробниче об`єднання «Енергія» (ЄДРПОУ 41144004) 50 тис. грн. за насос НМШ 2-40-1,6/16, який фактично не закуповувався.
19.10.2018 ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України перерахувало ТОВ «Машинобудівне виробниче об`єднання «Енергія» (ЄДРПОУ 41144004) 249 тис. грн. за приводний міст трактора Т-70, який фактично не закуповувався.
Крім цього встановлено, що директор ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України ОСОБА_8 за попередньою змовою з невстановленими працівниками цього ж дослідного господарства протягом 23-24 та 27 вересня 2018 року в ході продажу ТОВ «Грандлітоїл» в особі ОСОБА_10 соняшника шляхом розтрати поставили останній за готівку і частину необлікованої на державному підприємстві аналогічної культури урожаю 2018 року на загальну суму понад 100 тис. грн. Необлікований урожай разом із облікованим був перевезений з складських приміщень державного підприємства у с. Загребельня Калинівського району, розташованих на земельній ділянці підприємства з кадастровим номером 0521683600:03:002:0016, до складських приміщень ТОВ «Грандлітоїл» та ПП «Константа-ЛІТ», що в с. Дружне Калинівського району по вул. Першотравневій, 28. Перевезення здійснювалось на вантажних автомобілях під керуванням водіїв: ОСОБА_11 (тел. НОМЕР_4 ), ОСОБА_12 (тел. НОМЕР_5 ), ОСОБА_13 (тел. НОМЕР_6 ) та ОСОБА_14 . Офіційні розрахунки за облікований соняшник ТОВ «Грандлітоїл» проводило протягом вересня-листопада 2018 року шляхом переказу коштів на розрахункові рахунки державного підприємства. Оплату за необлікований соняшник ОСОБА_10 проводила особисто шляхом передачі готівки у державній та іноземній валюті на користь ОСОБА_8 .
З метою з`ясування усіх обставин вказаного кримінального провадження виникла необхідність відшукати на ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України книги складського обліку сільськогосподарської продукції урожаю 2018 року; накладні внутрігосподарського призначення щодо руху урожаю соняшника та кукурудзи 2018 року; акти на оприбуткування та списання поточних біологічних активів рослинництва відносно урожаю соняшника та кукурудзи 2018 року; товарно-транспортні накладні щодо переміщення урожаю соняшника та кукурудзи 2018 року; договора на придбання палива і паливно-мастильних матеріалів за 2018 рік; зведені відомості-рахунки за марками нафтопродуктів та цінами за 2018 рік; товарно-транспортні та видаткові накладні накладні про переміщення нафтопродуктів за 2018 рік; довіреності на отримання нафтопродуктів за 2018 рік; субрахунки «Паливо», Дизельне паливо» та «Бензин» за 2018 рік; подорожні листи про рух палива за 2018 рік; залишки нафтопродуктів; блокноти (записники) з чорновими записами щодо руху палива, відчудження та збору урожаю на земельних ділянках державного підприємства у 2018 році.
На даний час є достатні підстави вважати, що вищевказані документи та речі зберігаються в нежилих приміщеннях та будівлях у с. Загребельня Калинівського району Вінницької області, які перебувають у володінні ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України та розташовані на земельній ділянці цього ж господарства на території Корделівської сільської ради Калинівського району Вінницької області з кадастровим номером 0521683600:03:002:0016..
Вказані документи та речі мають важливе значення для всебічного, повного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, оскільки відомості, які в них містяться необхідні для встановлення винних осіб (особи) у вчиненні кримінального правопорушення, проведення почеркознавчих та товарознавчих експертиз, а також для встановлення наявності чи відсутності обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, тому керуючись ст. 110, ст. 234, КПК України, слідчий звернувся з даним клопотанням.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання в повному обсязі на підставі викладених обставин.
Дослідивши клопотання, додані письмові докази та матеріали кримінального провадження, заслухавши думку слідчого, слідчий суддя находить, що клопотання є обгрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб..
Враховуючи те, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що в адміністративній будівлі АЗС, складських приміщеннях, що за адресою: вул. Перемоги,19, с. Загребельня, Калинівського району, Вінницької області, які перебувають у володінні ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України та розташовані на земельній ділянці цього ж господарства на території Корделівської сільської ради Калинівського району Вінницької області з кадастровим номером 0521683600:03:002:0016, можуть знаходитися речі та документи, що свідчать про обставини вчинення кримінального правопорушення та мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, а також можуть бути доказом під час судового розгляду, клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
Надати слідчому СУ ГУНП у Вінницькій області майору поліції ОСОБА_3 , групі слідчих у даному кримінальному провадженні дозвіл на проведення обшуку в адміністративній будівлі АЗС, складських приміщеннях, що за адресою: вул. Перемоги,19, с. Загребельня, Калинівського району, Вінницької області, які перебувають у володінні ДГ «Корделівське» Інституту картоплярства НААН України та розташовані на земельній ділянці цього ж господарства на території Корделівської сільської ради Калинівського району Вінницької області з кадастровим номером 0521683600:03:002:0016 з метою відшукання та вилучення книг складського обліку сільськогосподарської продукції урожаю 2018 року; накладних внутрігосподарського призначення щодо руху урожаю соняшника та кукурудзи 2018 року; актів на оприбуткування та списання поточних біологічних активів рослинництва відносно урожаю соняшника та кукурудзи 2018 року; товарно-транспортних накладних щодо переміщення урожаю соняшника та кукурудзи 2018 року; договорів на придбання палива і паливно-мастильних матеріалів за 2018-2019 рік; зведених відомостей-рахунків за марками нафтопродуктів та цінами за 2018-2019 рік; товарно-транспортних та видаткових накладних про переміщення нафтопродуктів за 2018-2019 рік; довіреностей на отримання нафтопродуктів за 2018-2019 рік; субрахунків «Паливо», Дизельне паливо» та «Бензин» за 2018-2019 рік; подорожніх листів про рух палива за 2018 рік; залишків нафтопродуктів; блокнотів (записників) з чорновими записами щодо руху палива, відчудження та збору урожаю на земельних ділянках державного підприємства у 2018 році.
Ухвала діє протягом 30 днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79749083 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Клапоущак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні