Справа № 560/4365/18
РІШЕННЯ
іменем України
12 лютого 2019 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Хмельницькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 22.12.2018 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, в якій позивач просить надати дозвіл на погашення податкового боргу за рахунок майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд", що перебуває в податковій заставі відповідно до Акту опису майна №3/25 від 22.03.2017.
Позов обґрунтовує наявністю у відповідача податкового боргу, який його не сплачує. Контролюючим органом вжиті всі заходи щодо стягнення цієї заборгованості, але вони не дали позитивного результату, тому згідно вимог Податкового кодексу України і наданих доказів вважає, що є підстави для задоволення позовної вимоги.
Зазначена ухвала надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак до суду повернувся конверт з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до ч. 8 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Частиною 11 цієї ж статті визначено, що розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відзив на позовну заяву у встановлений судом строк відповідачем не надано, тому суд вирішує справу за наявними матеріалами з урахуванням ст. 126 КАС України, відповідно до вимог ч. 6 ст. 162 КАС України.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Встановивши фактичні обставини на які позивач покликається як на підставу своїх вимог, оцінивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
Згідно з Витягом з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 22.12.2018, відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд" має код 34515820 і знаходиться ця юридична особа: Старокостянтинівське шосе, 26, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000.
Відповідно до корінця податкової вимоги форми "Ю" №3447-17 від 08.02.2017, загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 07.02.2017 становить 14974,47 гривень.
Відповідно до Рішення про опис майна у податкову заставу від 14.02.2017 №27/25 вирішено здійснити опис майна, що перебуває у власності (господарському віданні або оперативному управлінні) платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд".
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.07.2017 по справі №822/1920/17, позов задоволено. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд" (код ЄДРПОУ 34515820) податковий борг в сумі 21567 (двадцять одна тисяча п'ятсот шістдесят сім) грн. 47 коп. з розрахункових рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих вказаного платника податків, та за рахунок готівки, що йому належить у рахунок погашення податкового боргу.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 16.02.2018 по справі №822/168/18, позов задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд" податковий борг в розмірі 132328,08 (сто тридцять дві тисячі триста двадцять вісім гривень вісім копійок) грн. з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що йому належить.
Актом опису майна №3/25 від 22.03.2017 описане майно відповідача, а саме автомобіль ИЖ, державний номер НОМЕР_1, колір синій, 1 шт, на загальну суму 38520,00 гривень.
Відповідно до Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №51787387 від 22.03.2017, на об'єкт обтяження автомобіль ИЖ, державний номер НОМЕР_1 за погодженням з обтяжувачем, на підставі Акту опису майна №3/25 від 22.03.2017, застосовано публічне обтяження - податкова застава.
З метою виконання постанови суду від 26.07.2017 по справі №822/1920/17 до банківських установ податковим органом направлялись інкасові доручення, які були повернуті без виконання. Тобто, вжиті позивачем заходи стягнення не призвели до погашення податкового боргу і його добровільно не сплатило Товариство з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд".
Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 16.1.4. п. 16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 88.1 ст. 88 ПК України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Відповідно до п.п. 89.1.1, 89.1.2 п. 89.1 ст. 89 ПК України, право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Згідно з абз.1 п. 89.2 ст.89 ПК України, з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
Відповідно до п. 89.3 ст. 89 ПК України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно. У такому випадку опис здійснюється у присутності не менш як двох понятих.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абз. 2-3 п. 95.3 ст. 95 ПК України, контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна вимога податкового органу про надання дозволу на погашення податкового боргу відповідача за рахунок майна, яке перебуває у податковій заставі є обґрунтованою, що підтверджено доказами, які перевірено судом, тому позов задовольняється.
При зверненні до суду з даним позовом Головне управління ДФС у Хмельницькій області сплатило судовий збір в розмірі 2308,43 грн, що підтверджується платіжним дорученням №1420 від 05.10.2018 (арк. спр. 3).
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" передбачено, що розмір прожиткового мінімуму з 01 січня 2018 року встановлено у розмірі 1762 гривень.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачу слід повернути сплачений судовий збір в розмірі 546,43 грн, у зв'язку з внесенням судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Керуючись ПК України, статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Хмельницькій області задовольнити.
Надати дозвіл Головному управлінню ДФС у Хмельницькій області на погашення суми податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд" в сумі 154193,50 (сто п'ятдесят чотири тисячі сто дев'яносто три гривні п'ятдесят копійок) грн. за рахунок майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі відповідно до Акту опису майна №3/25 від 22.03.2017.
Повернути Головному управлінню ДФС у Хмельницькій області сплачений судовий збір в розмірі 546,43 (п'ятсот сорок шість гривень сорок три копійки) грн згідно платіжного доручення №1420 від 05.10.2018.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 12 лютого 2019 року
Позивач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 39492190) Відповідач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Поділля Рембуд" (Старокостянтинівське шосе, 26, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 34515820) Головуючий суддя А.І. Петричкович
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2019 |
Оприлюднено | 13.02.2019 |
Номер документу | 79754433 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Петричкович А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні