КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/444/19

Провадження № 1-кс/234/1156/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про проведення експертизи

08 лютого 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., секретар судового засідання Науменко А.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Краматорську Донецької області клопотання старшого слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області Селіверстова С.В., яке погоджене із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Чумак В.Е. про проведення експертизи по кримінальному провадженню № 12019050390000058 від 05.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

08 лютого 2019 року старший слідчий СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області Селіверстов С.В. звернувся до слідчого судді із клопотанням про проведення судової експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12019050390000058 від 05.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, 05.01.2019 року до чергової частини Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшов рапорт о/у Краматорського ВП Манукяна І.С. про те, що в ході оперативних заходів був встановлений ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який за адресою: АДРЕСА_1, зберігає наркотичні речовини.

05.02.2019 року в період часу з 08.02 годин до 11.50 годин працівниками поліції, під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1, виявлено та вилучено паперовий згорток з речовиною зеленого кольору, рослинного походження, два фрагмента ПЄТ, в горловину одного з яких вставлена пробка з металевою вставкою, пристрій для паління в дерев'яному корпусі. Вилучений предмет та паперовий згорток з речовиною рослинного походження опечатано в отри пакета.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин.

На вирішення експертизи необхідно поставити наступні питання:

-Чи є вилучена 05.02.2019 року речовина рослинного походження, яка знаходиться в паперовому згортку, наркотичною речовиною, якщо так, то до якого виду вона належить та яка вага речовини?

-чи є на наданих об'єктах, а саме фрагментах ПЄТ та пристрою для паління в дерев'яному корпусі частини наркотичної речовини, якщо так, до якого виду відносяться?

У судове засідання слідчий не з'явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України неявка слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання, перевірив матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

У судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування, внесене до ЄРДР за № 12019050390000058 від 05.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 244 КПК України та не підлягає поверненню слідчому.

Як вбачається із клопотання та доданих до нього документів, 05.01.2019 року до чергової частини Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області надійшов рапорт о/у Краматорського ВП Манукяна І.С. про те, що в ході оперативних заходів був встановлений ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який за адресою: АДРЕСА_1, зберігає наркотичні речовини.

05.02.2019 року в період часу з 08.02 годин до 11.50 годин працівниками поліції, під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1, виявлено та вилучено паперовий згорток з речовиною зеленого кольору, рослинного походження, два фрагмента ПЄТ, в горловину одного з яких вставлена пробка з металевою вставкою, пристрій для паління в дерев'яному корпусі. Вилучений предмет та паперовий згорток з речовиною рослинного походження опечатано в отри пакета.

Згідно ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідно залучення експерта.

Вивчивши надані матеріали суд приходить до висновку, що слідчим доведено те, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, оскільки для з'ясування важливих обставин, що мають значення для кримінального провадження, зокрема чи є вилучена речовина рослинного походження наркотичним засобом, до якого виду вона належить, яку має вагу, чи є на наданих об'єктах частини наркотичної речовини, тощо, необхідні спеціальні знання.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що необхідно призначити судову експертизу у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242 - 244 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області Селіверстова С.В., яке погоджено із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Чумак В.Е. про проведення експертизи у кримінальному провадженню № 12019050390000058 від 05.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України - задовольнити.

Провести судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженню № 12019050390000058 від 05.01.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, на вирішення якої поставити наступні запитання:

-Чи є вилучена 05.02.2019 року речовина рослинного походження, яка знаходиться в паперовому згортку, наркотичною речовиною, якщо так, то до якого виду вона належить та яка вага речовини?

-чи є на наданих об'єктах, а саме фрагментах ПЄТ та пристрою для паління в дерев'яному корпусі частини наркотичної речовини, якщо так, до якого виду відносяться?

Проведення судової експертизи наркотичних засобів та психотропних речовин, доручити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, юридична адреса: м. Маріуполь, вул. Італійська, 32, фактична адреса: м. Слов'янськ, вул. Університетська, 30.

Доручити слідчому Селіверстову С.В. надати для проведення експертизи три полімерні пакети з об'єктами дослідження та за необхідністю копії матеріалів кримінального провадження 12018050390002505.

Дозволити експерту при проведені експертизи наркотичних засобів в разі необхідності повне або часткове знищення об'єктів дослідження, згідно методики дослідження.

Залишки досліджених об'єктів після проведення експертизи повернути слідчому Селіверстову С.В.

Роз'яснити, що на підставі ч. 9 ст. 244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

Ухвала слідчого судді в порядку ст. 309 КПК України оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяА.О. Чернобай

Зареєстровано 13.02.2019
Оприлюднено 13.02.2019
Дата набрання законної сили 08.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру