Ухвала
від 11.02.2019 по справі 284/90/19
НАРОДИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Народицький районний суд Житомирської області

Справа № 284/90/19

У Х В А Л А

11.02.19 смт.Народичі

Суддя Народицького районного суду Житомирської області Дубовик П.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання недійсними державних актів на право власності на земельну ділянку, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду та просить визнати недійсними державні акти серії ЖТ №056014 від 30.04.2003 року та серії ЖТ №056015 від 30.04.2003 року на право власності на земельну ділянку, видані на ім я ОСОБА_2.

Водночас, у поданому разом з позовною заявою клопотанні позивач порушує перед судом питання про відстрочення від сплати судового збору з огляду на те, що він є інвалідом 3 групи, та не має інших доходів, окрім пенсії, а тому оплата судового збору поставить його в скрутне матеріальне становище.

За змістом ч.1 ст.136 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони.

Відповідно до роз'яснень, які містяться в п. 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України № 10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. При здійсненні правосуддя у цивільних справах суди повинні вирішувати питання, пов язані з судовими витратами, у чіткій відповідності до ЦПК, Закону України Про судовий збір , забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами позивача щодо можливості звернення до суду та інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ.

Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

В клопотанні позивач просить відстрочити від сплати судового збору, посилаючись на тяжкий матеріальний стан, проте не надає доказів, які б свідчили, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. Та лише обставина, що позивач не має інших доходів, окрім пенсії, не свідчить про скрутне матеріальне становище останнього і не є підставою для відстрочення від сплати судового збору, оскільки розмір судового збору, який необхідно сплатити в цій справі, складає всього 30% від розміру пенсії позивача, тобто останнім не доведено, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

З огляду на наведене, клопотання про відстрочення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 768,40 грн.

Таким чином позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн.

Крім того, до позовної заяви не додано копії документів, які б підтверджували родинні відносини з ОСОБА_2.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.175, 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.

За таких обставин суддя залишає позовну заяву без руху та надає позивачу строк для усунення виявлених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.185 ЦПК України, -

УХВАЛИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання недійсними державних актів на право власності на земельну ділянку - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків терміном 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачу, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:ОСОБА_3

СудНародицький районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.02.2019
Оприлюднено14.02.2019
Номер документу79782567
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —284/90/19

Рішення від 25.04.2019

Цивільне

Народицький районний суд Житомирської області

Дубовик П. В.

Ухвала від 27.02.2019

Цивільне

Народицький районний суд Житомирської області

Дубовик П. В.

Ухвала від 11.02.2019

Цивільне

Народицький районний суд Житомирської області

Дубовик П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні