Справа № 515/1777/18
Провадження № 2-о/515/331/19
Татарбунарський районний суд Одеської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2019 року м.Татарбунари
Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Семенюк Л.А.
за участю секретаря Унгурян Т.В.
заявника ОСОБА_1
представника заявника адвоката ОСОБА_2
заінтересованої особи представника Лиманської
сільської ради Татарбунарського району
Одеської області в особі в.о. старости ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1, з викликом заінтересованої особи Лиманської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
07 листопада 2018 року адвокат ОСОБА_2, який діє в інтересах заявника ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною заявою, посилаючись на те, що він є власником земельної ділянки площею 4,45 га, що розташована на території Трапівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД №063327, виданого Трапівською сільською Радою народних депутатів на ім'я ОСОБА_4.
За змістом Державного акту, він був виданий Григоращенко Олегу Вікторовичу (прізвище прописане через літеру щ ). Таке написання прізвища заявника не відповідає правильності, оскільки в паспорті громадянина України прізвище останнього вказано, як Григорашенко (через літеру "ш").
На теперішній час заявник має намір зареєструвати право власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. У зв'язку з помилковим написанням прізвища заявника у Державному акті, у відомостях Державного земельного кадастру аналогічно внесені помилкові відомості щодо права власності на земельну ділянку за кадастровим номером 5125085200:01:001:1089, де прізвище власника також помилково записано Григоращенко .
Звернувшись до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Центру надання адміністративних послуг при Татарбунарській райдержадміністрації щодо реєстрації прав на земельну ділянку, заявник отримав відмову в зв'язку з тим, що правовстановлюючі документи не дають можливості встановити заявлене право, оскільки прізвище в правовстановлюючому документі - Державному акті, різниться з відомостями паспорту заявника .
Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України №537 від 09.09.2013 року, втратила чинність Інструкція про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затверджена наказом Державного комітету України із земельних ресурсів №325 від 22.06.2009 року, яка визначала порядок видачі державних актів взамін зіпсованих (пошкоджених).
Таким чином, вирішити питання у позасудовому порядку щодо внесення змін або видачі дубліката правовстановлюючого документу з виправленням помилки у написанні прізвища власника, заявник не має можливості у зв'язку з набуттям чинності з 01.01.2013 року Законів України Про державний земельний кадастр та Про державну реєстрацію речових права на нерухоме майно та їх обтяжень , відповідно до яких повноваження територіальних органів Держгеокадастру у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) та деякі інші (у тому числі внесення виправлень до раніше виданих державних актів) припинилися.
Зважаючи на вищевикладене, заявник вимушений звернутися до суду з даною заявою про встановлення факту належності йому правовстановлюючого документу.
Під час розгляду справи судом було вчинено наступні процесуальні дії.
Ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області від 12 листопада 2018 року було відкрито провадження по справі та призначено до судового засідання (а.с.18).
В судове засідання представник заявника адвокат ОСОБА_2 не з'явився, надав до суду заяву з проханням справу слухати без його участі, вимоги заяви підтримав в повному обсязі (а.с.24).
Представник Лиманської сільської ради Татарбунарського району Одеської області в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце слухання справи, однак із наданої до суду заяви (а.с. 21) вбачається, що заінтересована особа просить розглянути справу за відсутності її представника, не заперечуючи проти вимог заяви.
Згідно з частиною 3 статті 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. У такому разі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності з вимогами частини 2 статті 247 ЦПК України, не здійснюється.
За вказаних обставин, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вбачає правові підстави для задоволення заяви, виходячи з наступного.
Як вбачається з копії паспорту серії КК №392526, виданого Татарбунарським РВ УМВС України в Одеській області 13.01.2000 року (а.с.3), прізвище заявника зазначено - Григорашенко .
Із дублікату картки фізичної особи - платника податків, виданої 01.07.2002 року державною податковою інспекцією в Татарбунарському районі вбачається, що прізвище заявника також записано як "Григорашенко". Вказане також підтверджується військовим квитком серії НО №5303570 від 13.11.1989 року (а.с.5).
Згідно копії рішення Трапівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області від 28.01.2002 року Про передачу земельних часток (паїв) в натурі в приватну власність громадян та видачу їм державних актів на право приватної власності на землю та додатком до нього (а.с.6-7), прізвище заявника значиться як Григорашенко .
Разом з тим, згідно копії Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД №063327 (а.с.8), прізвище власника земельної ділянки площею 4,45 га, розташованої на території Трапівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, виділеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, вказано помилково - Григоращенко .
Із витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку за №НВ-5105677982017 від 20.12.2017 року (а.с 9-10) вбачається, що власником вищезгаданої земельної ділянки, кадастровий номер якої 5125085200:01:001:1089 значиться ОСОБА_4.
Листом-відмовою, адресованою заявнику, виданим державним реєстратором прав на нерухоме майно при Татарбунарській районній державній адміністрації Одеської області (а.с.12) повідомляється, що документи, які подані для проведення державної реєстрації прав не відповідають вимогам, оскільки встановлено розбіжність в документах на право приватної власності та документах, що підтверджують особу власника, а саме: Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД №063327 виданий на ім'я ОСОБА_4, тоді як документи, що посвідчують особу власника, видані на ім'я ОСОБА_1, тобто існують розбіжності в написанні прізвища заявника.
Згідно ст. 293 ч.1 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод чи інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
У відповідності з ч.1 п.6 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, в тому числі належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно підпункту 4.1 Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 року № 325, виправлення орфографічних або технічних помилок у бланку та державному акті не допускається.
Тому виправити вищезазначену помилку на теперішній час не видається можливим, що порушує права заявника щодо реєстрації належної йому на праві власності земельної ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
За встановлених обставин, які підтверджуються дослідженими судом належними та допустимими доказами, які узгоджуються між собою, враховуючи неможливість вирішення справи позасудовим шляхом, оскільки вносити зміни у правовстановлюючі документи, а саме Державний акт на право приватної власності на землю, на теперішній час не можливо через втрату чинності Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів №325 від 22.06.2009 року, яка визначала порядок видачі державних актів взамін зіпсованих (пошкоджених), суд вважає, що права заявника мають бути захищені судом шляхом задоволення вимог заяви, відповідно до п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України, як основаних на законі, оскільки в судовому засіданні знайшов підтвердження факт належності ОСОБА_1 правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД №063327, виданого Татарбунарською районною державною адміністрацією Одеської області з допущеною помилкою одної літери у написанні прізвища власника, де зазначено - "Григоращенку" замість "Григорашенку" ОСОБА_5.
Керуючись ст.ст. 77-80, 263, 265, 293, 315-316, 319 ЦПК України, Законами України Про державний земельний кадастр , Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , суд -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 з викликом заінтересованої особи Лиманської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (паспорт серії КК №392526 виданий Татарбунарським РВ УМВС в Одеській області 13.01.2000 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД №063327, виданого Трапівською сільською радою народних депутатів 29.07.2002 року на ім'я ОСОБА_4.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Л.А.Семенюк
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2019 |
Номер документу | 79782966 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Татарбунарський районний суд Одеської області
Семенюк Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні