Єдиний унікальний номер 341/93/19
Номер провадження 2/341/239/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2019 року м.Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді - Максимчина Ю.Д.
секретаря - Томин Л.В.
в м. Галичі, у відкритому підготовчому судовому засіданні, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Галицького району Івано-Франківської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 сільської ради, та просить визнати за нею право власності на житловий будинок по вул. І.Франка, 8 в с.Тустань Галицького району Івано-Франківської області після смерті ОСОБА_3.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 30 листопада 2017 року померла ОСОБА_3, яка заповіла їй вказаний житловий будинок. Спадщину вона прийняла у встановленому законом порядку, однак у видачі свідоцтва про право на спадкування за заповітом нотаріусом їй відмовлено, оскільки у неї відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно.
А тому, посилаючись на ст. 392 ЦПК України, просить визнати за нею право власності на спадкове майно.
Належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи відповідач - ОСОБА_2 сільська рада Галицького району Івано-Франківської області в судове засідання представника не скерувала. Сільським головою подано заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи без участі представника сільської ради.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця).
Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Частиною 1 ст. 1297 ЦК України, зобов'язано спадкоємця, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно.
Судом встановлено, що 08 квітня 2015 року від імені ОСОБА_3 ОСОБА_2 сільською радою за реєстровим №23 посвідчено заповіт, за яким заповідач житловий будинок по вул. І.Франка, 8 в с.Тустань Галицького району Івано-Франківської області заповіла ОСОБА_1.
30 листопада 2017 року ОСОБА_3 померла.
14 лютого 2018 року спадкоємець звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3, на підставі якої Галицькою районною державною нотаріальною конторою заведено спадкову справу за номером у Спадковому реєстрі 62005555.
Таким чином, нотаріусом заведено спадкову справу та проведено всі підготовчі дії, пов'язані із видачею правовстановлюючих документів. Це підтвержується витягом про реєстрацію у Спадковому реєстрі №50910485 від 14.02.2018 р.
Однак, при зверненні за видачею свідоцтва про право на спадщину за заповітом, позивачці нотаріус відмовив у видачі свідоцтва, оскільки у неї відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно. Це підтверджується довідкою, виданою державним нотаріусом Галицької районної державної нотаріальної контори №281/2-14 від 11.04.2018 р.
За частиною 1 статті 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи те, що позивач є спадкоємцем за заповітом та прийняла спадщину, суд приходить до висновку, що право власності на спадкове майно перейшло у порядку спадкування до позивача, а тому є всі підстави для визнання за нею права власності на житловий будинок по вул. І.Франка, 8 в с.Тустань Галицького району Івано-Франківської.
Відповідно до ч.3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 200, 258-259, 263-265 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3, право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою по вул. І.Франка, 8 в с.Тустань Галицького району Івано-Франківської області.
Рішення може бути оскаржене Івано-Франківського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Позивач - ОСОБА_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2., с.Тустань, РНОКПП - НОМЕР_1.
Відповідач - ОСОБА_2 сільська рада Галицького району Івано-Франківської області, місце знаходження: Івано-Франківська обл., Галицький р-н, с. Тустань, вул. Незалежності, буд.2, код ЄДРПОУ: 04355579.
Суддя:ОСОБА_4
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2019 |
Номер документу | 79788396 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
Максимчин Ю. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні