УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"11" лютого 2019 р. м. Житомир Справа № 906/85/18
Господарський суд Житомирської області у складі судді Маріщенко Л.О.,
розглянувши скаргу Заступника прокурора Житомирської області на рішення державного виконавця Коростишівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про повернення виконавчого документа по справі № 906/85/18
за позовом: Керівника Бердичівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі
1) Райківської сільської ради
2) Бердичівської районної державної адміністрації
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Райківський гранітний кар'єр"
Треті особи, без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів:
- Бердичівська ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області
- Житомирська обласна державна адміністрація
про стягнення 66 533,43 грн, розірвання договору оренди земельної ділянки №102-14 від 15.12.2014 та повернення земельної ділянки,
за участю представників сторін:
прокурор, ОСОБА_1, служ. посв № 038664 від 11.01.2016;
від позивача -1, не з'явився;
від позивача -2, не з'явився;
від відповідача, не з'явився;
від третьої особи -1,не з'явився;
від третьої особи -2,не з'явився;
від ДВС, ОСОБА_2В, довіреність № 1113 від 08.02.19, ;
ВСТАНОВИВ:
Керівник Бердичівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Райківської сільської ради Бердичівського району Житомирської області та Бердичівської районної державної адміністрації звернувся до господарського суду з позовом до ТОВ "Райківський гранітний кар'єр" про стягнення 66 533,43 грн., розірвання договору оренди № 102-14 земельної ділянки площею 5,63 га та повернення земельної ділянки.
Рішенням господарського суду Житомирської області від 21.06.2018 позов задоволено та зокрема, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Райківський гранітний кар'єр" на користь прокуратури Житомирської області 5 286 грн. судового збору.
30.07.2018 на виконання рішення суду від 21.06.2018 по справі №906/85/18 видано наказ.
31.01.2019 від Заступника прокурора Житомирської області до суду надійшла скарга від 31.01.2019 № 05/1-35 вих-19 на рішення державного виконавця Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, в якій просить визнати неправомірною та скасувати постанову державного виконавця Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2 про повернення виконавчого документа стягувачу від 15.01.2019 у виконавчому провадженні № 57990837.
11.02.2019 до суду від Коростишівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Житомирській області надійшов відзив. У відзиві зазначено, що, державним виконавцем неодноразово було здійснено вихід за місцем знаходження боржника - юридичної особи -Товариства з обмеженою відповідальністю "Райківський гранітний кар'єр" (12501, Житомирська обл., м. Коростишів, вул. Гелевея, 16 Б) за даною вулицею проживають фізичні особи ( зі слів сусідки ОСОБА_3) а поштової адреси вул. Гелевея, 16 Б в м. Коростишеві не існує, про що складено відповідний акт державного виконавця в присутності понятих. У даному виконавчому провадженні майно, на яке можливо звернути стягнення, державним виконавцем не виявлено.
Прокурор скаргу підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у ній. Просив про відкладення розгляду скарги для надання відповіді на відзив
Позивачі, відповідач та треті особи повноважених представників в судове засідання не направили, про причини неявки не повідомили , хоча про дату, час і місце засідання суду повідомленні своєчасно та належним чином.
Представник ДВС скаргу заперечив відповідно до відзиву на скаргу.
Згідно ст.13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість: керує ходом судового процесу; сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; роз'яснює у разі необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов'язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.
Відповідно до ст. 15 ГПК України суд визначає в межах, встановлених Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Відповідно до ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17.07.1997, кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Враховуючи, необхідність реалізації конституційного принципу захисту прав і свобод людини і громадянина (ст. 55 Конституції України), суд вважає за необхідне відкласти розгляд скарги поза межами строків, передбачених ст. 342 ГПК України, згідно положень вказаної Конвенції та конституційних засад, які мають найвищу юридичну силу (ст. 8 Конституції України).
На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, враховуючи клопотання прокурора, господарський суд вважає за необхідне відкласти розгляд скарги Заступника прокурора Житомирської області на рішення державного виконавця Коростишівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про повернення виконавчого документа по справі № 906/85/18 та продовжити строк розгляду скарги, застосувавши ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Керуючись ст.ст.234,235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Розгляд скарги Заступника прокурора Житомирської області на рішення державного виконавця Коростишівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про повернення виконавчого документа по справі № 906/85/18 відкласти та продовжити строк розгляду заяви, застосувавши ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на "12" березня 2019 р. о 12:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 208.
2. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
3. Запропонувати прокурору надати письмову відповідь на відзив Коростишівського районного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Житомирській області
4. Про час та місце розгляду скарги повідомити сторони, стягувача та державного виконавця Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
З метою своєчасної підготовки до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, всі передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також докази, надсилати в електронній формі (у форматі pdf) на E-mail суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua з офіційної електронної адреси учасника судового процесу.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.
Суддя ОСОБА_4
Друк:
1- в справу
2-3 - позивачам (рек. з повід.)
4-5- відповідачу (рек. з повід.)
- 61057, м. Харків, вул. Скрипника, 14 - А
- 12501, Житомирська обл., м. Коростишів, вул. Гелевея, 16 Б
6 - 7 - Бердичівська місцева прокур. та прокурору Жит. обл. (рек )
8,9 - третім особам (рек. з повід.)
- Бердичівській ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області (13312, м. Бердичів вул. Богдана Хмельницького, 24-а)
- Житомирській обласній державній адміністрації ( 10014, м. Житомир, майдан ОСОБА_5, 1)
10 - Коростишівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (12500, Жит. обл. м. Коростишів, вул. К.Лібкнехта, 6) (рек )
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2019 |
Номер документу | 79804549 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Маріщенко Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні