ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"11" лютого 2019 р. Справа № 911/353/19
Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї документи
комунального підприємства теплових мереж «Миронівкатепломережа» (08800, Київська обл., Миронівський р-н, м. Миронівка, вул. Коцюбинського, буд. 5)
про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна та застосування наслідків недійсності правочину
встановив:
До господарського суду Київської області звернулось комунальне підприємство теплових мереж «Миронівкатепломережа» з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю торговий дім «Богуславська сільгосптехніка», в якому просить суд:
- визнати недійсним договір оренди нерухомого майна (нежилих будівель, споруд, приміщень) комунальної власності територіальної громади Миронівського району, укладений 04.03.2014 між КПТМ «Миронівкатепломережа» і ТОВ ТД «Богуславська сільгосптехніка», за яким ТОВ ТД «Богуславська сільгосптехніка» передано в оренду приміщення за адресою: вул. Соборності, 1В, м. Миронівка, Київська обл.;
- визнати недійсним укладений між КПТМ «Миронівкатепломережа» і ТОВ ТД «Богуславська сільгосптехніка» договір від 05.12.2016 про внесення змін до договору оренди нерухомого майна (нежилих будівель, споруд, приміщень) комунальної власності територіальної громади Миронівського району;
- застосувати наслідки недійсності правочину, зобов'язати ТОВ ТД «Богуславська сільгосптехніка» звільнити займане приміщення за адресою: вул. Соборності, 1В, м. Миронівка, Київська обл.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в момент укладання оспорюваних договорів було порушено вимоги законодавства, що, на думку позивача, є підставою для визнання правочинів недійсними в силу положень ст. ст. 203, 215 Цивільного кодексу України. У зв'язку з наведеним, позивач також, на підставі ст. 216 Цивільного кодексу України, просить суд застосувати наслідки недійсності правочину шляхом зобов'язання відповідача звільнити займане приміщення.
Відповідно до частини першої статті 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши позовну заяву і додані до неї документи, суд встановив, що підстави для залишення позовної заяви без руху та повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні, позов відповідає процесуальним вимогам статей 162, 164, 172 ГПК України, а відтак суд приймає позовну заяву до розгляду і відкриває провадження у справі.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, предмет та підстави позову, обраний позивачем спосіб захисту та необхідність дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених у статті 2 ГПК України, суд дійшов висновку про здійснення розгляду даної справи у порядку загального позовного провадження.
Разом з тим, у вступній частині позовної заяви позивачем, окрім сторін, як учасників справи зазначено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, – Миронівську районну раду та Миронівську районну державну адміністрацію. Однак в позовній заяві не міститься клопотання про залучення останніх до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, а також відсутні обґрунтування підстав для залучення таких осіб до участі у справі.
Відповідно до частини другої статті 50 ГПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Суд, виходячи зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, дійшов висновку щодо залучення до участі у справі Миронівську районну раду та Миронівську районну державну адміністрацію в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 50, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 911/353/19.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 11.03.19 о 10:30. Судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри, 16/108).
4. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Миронівську районну раду (08800, Київська обл., Миронівський р-н, м. Миронівка, вул. Соборності, буд. 58, код ЄДРПОУ 04054814) та Миронівську районну державну адміністрацію (08800, Київська обл., Миронівський р-н, м. Миронівка, вул. Соборності, буд. 58, код ЄДРПОУ 23579267).
5. Викликати в підготовче судове засідання повноважних представників учасників справи. Повноваження представників мають бути підтверджені документами відповідно до ст. 60 ГПК України.
6. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов – до 07.03.2019. До відзиву додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
7. Встановити третім особам строк для подання пояснень щодо позову з дотриманням вимог ст. 168 Господарського процесуального кодексу України – до 07.03.2019.
8. Учасникам справи письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України, а пояснення викласти письмово. Подача документів здійснюється через канцелярію господарського суду Київської області з супровідним листом.
9. Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Інформацію по справі, що розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Щоткін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2019 |
Номер документу | 79805021 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні