ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"12" лютого 2019 р.м. Одеса № 916/285/19
Господарський суд Одеської області у складі судді Щавинської Ю.М., розглянувши матеріали вх.№299/19
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Телекомбуд" (67560, Одеська область, Лиманський район, с. Ілічанка, вул. Шкільна, буд.3)
про стягнення 37 862,80 грн.
ВСТАНОВИВ:
07.02.2019р. Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Одеської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телекомбуд", в якій просить суд стягнути з відповідача грошову суму у розмірі 37 862,80 грн. в якості відшкодування збитків за неповернення матеріалів за договорами підряду, а також витрати по сплаті судового збору.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає про порушення відповідачем умов укладених між сторонами договорів №949-12 від 30.12.2014р. та №57-12 від 05.02.2015р. в частині повернення невикористаних матеріалів, реальною вартістю 20 391,23 грн. та 17 471,57 грн.
Згідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", остання датована 31.01.2019р. та підписана представником товариства адвокатом ОСОБА_1, проте відправлена до суду поштою 05.02.2019р.
В якості доказу, підтверджуючого повноваження представника Публічного акціонерного товариства "Укртелеком", у доданих до позовної заяви документах наявна довіреність №3138 від 13.03.2018р., яка є чинною до 31.01.2019р., тобто є такою, що втратила чинність станом на день подання позову.
Натомість договір про надання правової допомоги від 09.03.2018р., що є чинним до 31.12.2019р., укладений з адвокатом від імені позивача директором Одеської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" із зазначенням про його укладання на підставі довіреності від 12.12.2017р., яка до матеріалів позовної заяви не додана.
Жодні інші докази, підтверджуючі наявність у ОСОБА_1 права підпису позовної заяви, в матеріалах позовної заяви відсутні.
Відповідно до ст. 162 ГПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
При цьому, поняття обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, означає те, що його зміст дозволяє суду зробити висновок про підстави стягнення заявленої суми та її розмір.
Як встановлено судом, позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" направлені на стягнення з відповідача суми збитків у розмірі 37 862,80 грн. за неповернення матеріалів за договорами підряду.
Натомість надані позивачем розрахунки суми збитків позбавляють можливості суд зробити висновок щодо правильності нарахування відповідної суми, оскільки з них не зрозуміло які матеріали за якими накладними, в якій кількості, за якою вартістю та за якими договорами передавались, а також в якій кількості вони були використані. При цьому, матеріали позовної заяви не містять також доказів, що підтверджують невикористання матеріалів та наявність вимог про їх повернення.
Згідно до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже з урахуванням наявності вищевикладених недоліків, позовна заява Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" на підставі ч.1 ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:
- доказів, підтверджуючих наявність у ОСОБА_1 права підпису позовної заяви;
- обґрунтованого розрахунку суми позову (доказів, що підтверджують невикористання матеріалів, їх вартість, а також наявність вимог про їх повернення).
Керуючись ст.ст., 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" особі Одеської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" за вх.№299/19 від 07.02.2019р. залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду до 25.02.2019р. доказів, підтверджуючих наявність у ОСОБА_1 права підпису позовної заяви; обґрунтованого розрахунку суми позову (доказів, що підтверджують невикористання матеріалів, їх вартість, а також наявність вимог про їх повернення).
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4 . Повідомити позивача, що він у відповідності до ч. 2 ст. 164 ГПК України зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
5. Повідомити учасників справи про те, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.
Ухвала суду набирає законної сили 12.02.2019 року та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.М. Щавинська
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2019 |
Номер документу | 79805317 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Щавинська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні