Ухвала
від 13.02.2019 по справі 910/1708/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

13.02.2019 Справа № 910/1708/19 За заявою Громадської організації Золоті Леви Чорної Сотні

про забезпечення позову у справі

за позовом Громадської організації Золоті Леви Чорної Сотні (03022, м. Київ, вул. Васильківська, 37)

до Фізичної особи - підприємця Болгової Світлани Василівни (АДРЕСА_1)

про стягнення грошових коштів та розірвання договору

Суддя Данилова М.В.

ВСТАНОВИВ:

Громадська організація Золоті Леви Чорної Сотні звернулась до Господарського суду міста Києва з позовною заявою № 757 від 12.02.2019 року, в прохальній частині якій міститься заява про забезпечення позову шляхом накладення арешту на розрахункові рахунки відповідача на суму позовних вимог.

Заявник просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на розрахункові рахунки Фізичної особи - підприємця Болгової Світлани Василівни на суму позовних вимог.

Розглянувши заяву Громадської організації Золоті Леви Чорної Сотні про забезпечення позову, суд дійшов до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Частиною 1 ст. 137 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною відповідачу вчиняти певні дії; встановленням обов'язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов'язання; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.

Заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову (ч. 1 ст. 139 Господарського процесуального кодексу України).

Отже, як вбачається з матеріалів позовної заяви № 757 від 12.02.2019 року зазначена заява Громадської організації Золоті Леви Чорної Сотні про забезпечення позову не відповідає вимогам ст. 139 Господарського процесуального кодексу України, а отже, подана та оформлена неналежним чином.

Відповідно до ч. 5 ст. 139 ГПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Заявником не дотримано вимог ч. 5 ст. 139 ГПК України , оскільки до заяви про забезпечення позову не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку.

Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Крім того, згідно з ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Між тим, заявником до позовної заяви № 757 від 12.02.2019 року, в прохальній частині якій міститься заява про забезпечення позову додано копію платіжного доручення № 229 від 11.02.2019 на суму 44, 98 грн. Проте, зазначене платіжне доручення не приймається судом у якості належного доказу сплати заявником судового збору за заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту у встановлених порядку та розмірі.

Клопотання Громадської організації Золоті Леви Чорної Сотні про вжиття заходів забезпечення позову, не містить обґрунтованих доводів щодо реальних, існуючих обставин, які вказують на ймовірну складність або неможливість виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог, так само як і не містить документального обґрунтування, наявності фактичних обставин, які свідчать про загрозу невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається.

Крім того, позивачем не доведено, що невжиття таких заходів забезпечення позову, про які просить позивач, істотно ускладнить та/або унеможливить виконання рішення суду у цій справі у випадку ухвалення такого рішення на користь позивача, оскільки заявником не було наведено жодних доводів з приводу того, що відповідач може ухилятися від виконання обов'язку, а є лише припущення, які не підтверджені жодними доказами.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частинами 1-2 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Крім того, заявником не надано суду жодних доказів на підтвердження намірів відповідачів не виконувати рішення суду у даній справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ч. 1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України).

Оскільки, заявником не було надано доказів на підтвердження того, що невжиття, визначених ним заходів, забезпечення позову порушить права позивача та в подальшому утруднить чи може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні поданої заяви про забезпечення позову.

Відповідно до ч. 6 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст.ст. 136, 137, 138-140 та ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Громадської організації Золоті Леви Чорної Сотні про забезпечення позову відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.

Суддя М.В. Данилова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.02.2019
Оприлюднено14.02.2019
Номер документу79807061
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1708/19

Ухвала від 09.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Рішення від 13.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Рішення від 13.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 12.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 29.05.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 24.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 03.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 04.03.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 13.02.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 13.02.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні