Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 6/641/56/2019 Справа № 641/994/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2019 року
Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Чайка І.В.
за участю секретаря- Дрокіної С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові заяву старшого державного виконавця Міжрайонного відділу Державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції в Харківській області ОСОБА_1 , боржник - ОСОБА_2, стягувач - ОСОБА_3 про вирішення питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника , право власності на яке не зареєстроване у встановленому законом порядку ,-
В С Т А Н О В И В:
Старший державний виконавець Міжрайонного відділу Державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції в Харківській області ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника , право власності на яке не зареєстровано у встановленому законом порядку, а саме вирішити питання про звернення стягнення 1/2 частину житлового будинку , Ѕ частину земельної ділянки кадастровий номер 6321288509:00:001:0014 загальною площею 0,2500 га , цільове призначення - для обслуговування житлового будинку , господарських будівель, 1/2 частину земельної ділянки кадастровий номер 6321288509:00:001:0100, загальною площею 0,0600 га , цільове призначення - для ведення особистого підсобного господарства, які розташовані за адресою вул. 9 Травня,37 с. Шевченкове Валківського району Харківської області для виконання рішення за виконавчим листом №2020/8813/2012, виданого 27.10.2014 р. Комінтернівським районним судом м. Харкова про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 заборгованості в розмірі 34080,00 грн.
В обгрунтування поданої заяви держвиконавець зазначає, що на виконанні Міжрайонного відділу Державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції в Харківській області перебуває виконавче провадження № 51684692 з примусового виконання виконавчого листа №2020/8813/2012, виданого 27.10.2014 р. Комінтернівським районним судом м. Харкова про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 заборгованості в розмірі 34080,00 грн.
Божником рішення суду не виконується. Згідно запитів виконавця боржник ОСОБА_2 офіційний дохід не отримує, на обліку УПФУ не обліковується.
Від стягувача ОСОБА_3 надійшла заява з проханням звернути стягнення на 1/2 частину житлового будинку , 1/2 частину земельної ділянки кадастровий номер 6321288509:00:001:0014 загальною площею 0,2500 га , цільове призначення - для обслуговування житлового будинку , господарських будівель, Ѕ частину земельної ділянки кадастровий номер 6321288509:00:001:0100, загальною площею 0,0600 га , цільове призначення - для ведення особистого підсобного господарства, які розташовані за адресою вул. 9 Травня,37 с. Шевченкове Валківського району Харківської області .
Право власності на вищезазначене майно боржника не зареєстровано у встановленому законом порядку .
Держвиконавець вважає, що доказами фактичного володіння божника цім майном є рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 12.10.2011 року, яким ОСОБА_2 був знятий з реєстрації за адресою м. Харків пр-т Гагаріна, 141 , копіями договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки за адресою вул. 9 Травня,37 с. Шевченкове Валківського району Харківської області ,копіями витягу з Державного реєстру правочинів від 25.08.2005 року, рішенням Апеляційного суду Харківської області від 30.06.2010 року, копією довідки Шарівської сільської ради Валківського району, згідно якої ОСОБА_2 є власником 1/2 частини житлового будинку за адресою вул. 9 Травня,37 с. Шевченкове Валківського району Харківської області .
Держвиконавець вважає, що ОСОБА_2, завідомо знаючи про те, що має борги, не реєструє право власності на вищевказане нерухоме майно у встановленому законом порядку.
Згідно відомостей реєстру речових прав на нерухоме майно житловий будинок за адресою вул. 9 Травня,37 с. Шевченкове Валківського району Харківської області належить на праві власності по Ѕ ОСОБА_4 та ОСОБА_3.
У зв'язку з викладеним, для можливості виконання рішення виконавець звернувся до суду з дійсною заявою.
Суд, дослідивши наявні матеріали справи та надані виконавцем докази в обґрунтування заяви, приходить до наступного.
Судом встановлено, що рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 12.06.2014 року було стягнуто ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 заборгованості в розмірі 34080,00 грн.
На виконання рішення було видано виконавчий лист №2020/8813/2012 від 27.10.2014 року.
Постановою Міжрайонного відділу Державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції в Харківській області від 25.10.2018 року було відкрито виконавче провадження № 51684692 з виконання зазначеного виконавчого листа.
Згідно ч. 10 ст. 440 ЦПК України питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про виконавче провадження ( далі- Закон) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України , цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону , а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Пунктом 1 частини першої статті 10 Закону заходами примусового виконання рішень є: звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами; звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника; вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні; заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов'язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем; інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.
У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення. Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на кошти боржника. Боржник має право запропонувати види майна чи предмети, які необхідно реалізувати в першу чергу. Черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем. Стягнення на майно боржника звертається в розмірі та обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження (ст. 48 ч.ч.5,6, 52 ч.ч.5,6 Закону).
Згідно з частиною 1 статті 50 Закону звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна.
Частинами 3 та 4 даної статті встановлено, що у разі звернення стягнення на об'єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з'ясування належності майна боржнику на праві власності, а також перевірки, чи перебуває це майно під арештом. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об'єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. Про накладення арешту на об'єкт нерухомого майна, заставленого третім особам, виконавець невідкладно повідомляє таким особам.
У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.
Тобто, відповідно до положень Закону України Про виконавче провадження та ст.. 440 ЦК України , державний або приватний виконавець має право звернутися до суду із поданням про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстроване у встановленому законом порядку.
У такому випадку виконавцю потрібно надати докази, які підтверджують, що боржник фактично є володільцем майна.
Держвиконавець посилається на те, що рішенням Апеляційного суду Харківської області від 30.06.2010 року визнано недійсним договір дарування житлового будинку та земельної ділянки за адресою вул. 9 Травня,37 с. Шевченкове Валківського району Харківської області , боржник ухиляється від реєстрації свого права власності на цю частину будинку та земельної ділянки, щоб уникнути сплати стягнутої суми.
Але згідно відомостей реєстру речових прав на нерухоме майно 1/2 житлового будинку за адресою вул. 9 Травня,37 с. Шевченкове Валківського району Харківської області належить на праві власності по 1/2 ОСОБА_4 та ОСОБА_3 саме на підставі рішення Апеляційного суду Харківської області від 330.06.2010 року.
Крім того, рішенням Апеляційного суду Харківської області від 30.06.2010 року визнано недійсним договір дарування житлового будинку та земельної ділянки за адресою вул. 9 Травня,37 с. Шевченкове Валківського району Харківської області та за ОСОБА_3 визнано право власності на ці об'єкти нерухомості, але питання про право власності на іншу частину домоволодіння та земельної ділянки рішенням суду не визначено.
Крім цього слід звернути увагу на те, що окрім надання відповідних документів виконавцю обовязково потрібно довести факт того, що у боржника недостатньо грошових коштів або рухомого майна, за рахунок яких можна задовольнити вимоги стягувача.
Це обумовлено тим, що Законом України Про виконавче провадження передбачено черговість звернення стягнення на майно боржника, відповідно до якої стягнення на нерухоме майно звертається у останню чергу.
Так, виконавець у поданій заяві зазначає, що на ім'я боржника транспортні засоби зареєстровані, але на них накладений арешт та вони знаходяться в розшуку, який позитивних результатів не дав.
В матеріалах справи міститься інформація з якої вбачається що за ОСОБА_2 зареєстровані автомобіль DADI SMOOTHING реєстр. № НОМЕР_1, автомобіль GREAT WALL DEER реєстр. № НОМЕР_2, мікроавтобус ГАЗ 2752, реєстр. № НОМЕР_3 .
Відповідно до постанови Міжрайонного відділу Державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції в Харківській області від 11.02.2019 року накладений арешт на все майно ОСОБА_2
Постановою від 11.02.2019 року держвиконавець Міжрайонного відділу Державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції в Харківській області оголосив у розшук транспорті засоби, що належать ОСОБА_2- автомобіль DADI SMOOTHING реєстр. № НОМЕР_1, автомобіль GREAT WALL DEER реєстр. № НОМЕР_2, мікроавтобус ГАЗ 2752, реєстр. № НОМЕР_3 .
14.02.2019 року, тобто через два дні після винесення постанови про розшук транспортних засобів держвиконавець вже звертається до суду з поданням про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстроване у встановленому законом порядку, зазначаючи, що розшук позитивних результатів не дав.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування, а отже, і рішення суду, не може ґрунтуватися на припущеннях (ст. 60 ЦПК України )
Таким чином суд не має законних правових підстав для задоволення подання, а тому аналіз зазначених норм, дає підстави вважати, що дія ч. 10 ст. 440 ЦПК України розповсюджується на випадки коли майно в загалі не зареєстровано, а в силу виниклих правовідносин боржника можливо беззаперечно вважати власником.
Керуючись ст. ст. 259 , 260 , 353 , 440 ЦПК України , суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви старшого державного виконавця Міжрайонного відділу Державної виконавчої служби по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції в Харківській області ОСОБА_1 , боржник - ОСОБА_2, стягувач - ОСОБА_3 про вирішення питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника , право власності на яке не зареєстроване у встановленому законом порядку - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом пятнадцяти днів з дня його (її) проголошення до Харківського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя -ОСОБА_5
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2019 |
Номер документу | 79826887 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Чайка І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні