Ухвала
від 13.02.2019 по справі 759/2834/19
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/1046/19

ун. № 759/2834/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2019 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 12018110000000563, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.10.2018 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 321, ч. 2 ст. 364-1 КК України,

В С Т А Н О В И В:

13.02.2019року до суду надійшло клопотання заступника начальника відділу Слідчого управління ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 , погодженого прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу заступнику начальника відділу Слідчого управління ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 , групі слідчих у кримінальному провадженні та/або за його дорученням в порядку ст. 40 КПК уповноваженим особам на проведення обшуку нежитлових будівель та споруд, розташованих на земельній ділянці з кадастровим номером 1820887700:09:000:0078 площею 3.9757 га за адресою АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ПП «Кемілайн Агро» (код ЄДРПОУ 31052661), з метою відшукання та вилучення знаряддя кримінального правопорушення, а саме пестицидів, компонентів та обладнання для їх виготовлення, а також документів, які можуть підтверджувати продаж незаконно виготовлених пестицидів (договори купівлі-продажу, прибуткові накладні, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, платіжні документи, тощо).

Клопотання обґрунтоване наступним.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ПП «Кемілайн Агро» (код ЄДРПОУ 31052661) здійснюють незаконне виробництво, зберігання з метою збуту та збут небезпечних хімічних речовин, а саме пестицидів, у тому числі тих, які не мають державної реєстрації, на території Київської області та інших областей України.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ПП «Кемілайн Агро» згідно кодів економічної діяльності здійснює свою діяльність за наступними напрямками - виробництво пестицидів та іншої агрохімічної продукції, діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, неспеціалізована оптова торгівля, дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук та оптова торгівля хімічними продуктами (основний). Засновником, директором та підписантом являється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

Зокрема встановлено, що 04.09.2018 в одному з магазинів мережі гіпермаркетів «Епіцентр» ОСОБА_7 придбав пестицид (групи фунгіцидів) «Брунька РР» виробництва ПП «Кемілайн Агро», вироблений в 2018 році та надав згідно листа слідству для проведення відповідних досліджень. На зворотній стороні упаковки було зазначено, що даний препарат має 2 клас токсичності та зареєстрований згідно посвідчення НОМЕР_1 з власними технічними умовами від виробника.

Відповідно до висновку спеціаліста встановлено, що пестицид (групи фунгіцидів) «Брунька РР» виробництва ПП «Кемілайн Агро», згідно міжнародної класифікації ВООЗ у складі препаративних форм інсектицидів відноситься до ІІ класу небезпечності, за своїми властивостями характеризується як отруйна речовина,яка при попаданні в певній кількості у живий організм (людини, тварини, рослини) здатна викликати порушення його фізіологічних функцій, в результаті чого виникають симптоми отруєння (інтоксикації, захворювання), а при великій - загибель.

Надалі, відповідно до інформації з реєстру отриманих та виданих податкових накладних ПП «Кемілайн Агро», наданого Державною фіскальною службою України, встановлено, що ПП «Кемілайн Агро» на протязі з 01.01.2017 по 01.10.2018 здійснило придбання хімічних речовин, необхідних для виготовлення пестицидів, та реалізацію пестицидів та агрохімікатів власного виробництва, таких як «Брунька РР» «Брунька», «Фитал», «Блу Голд», «Дурсбан Ультра», «Інгавіт», «Кемістар» та інших, на загальну кількості близько 7 284 літри та 32 760 кілограмів, сировиною для яких, в тому числі, є імпортовані інгредієнти та діючі речовини з Китаю.

Згідно Постанови КМУ № 445-2016 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України» та переліку до неї, затвердженого Постановою КМУ № 1287-1998, пестициди є особливо небезпечними хімічними речовинами, виробництво яких потребує отримання ліцензії.

Відповідно до відомостей з реєстру виробників небезпечними хімічними речовин, який у вільному доступі розміщено на офіційного сайту Міністерство екології та природних ресурсів України (https://menr.gov.ua/content/perelik-licenziativ) та згідно листа Міністерства екології та природних ресурсів України встановлено, що ПП «Кемілайн Агро» не має ліцензії на право виробництва особливо небезпечних хімічних речовин.

Також, відповідно до інформації з реєстру отриманих та виданих податкових накладних встановлено, що ПП «Кемілайн Агро» в період часу з 01.01.2017 року по 01.07.2018 здійснило реалізацію пестициду власного виробництва під назвою «Брунька» у кількості приблизно 7 605 літрів на загальну суму близько 6 431 960,90 грн.

Відповідно до листа Міністерство екології та природних ресурсів України, державна реєстрація препарату «Брунька РР», який зареєстрований за № Б 04378, закінчилась 31.12.2016 року.

Згідно ч. 6 ст. 4 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», використання залишків пестицидів і агрохімікатів, термін реєстрації яких закінчився, проводиться протягом двох років.

Відповідно до листа Інституту української мови Національної академії наук України було офіційне тлумачення значень слів, згідно якого слово «використання» має значення: застосовувати, вживати що-небудь з користю, користуючись чимсь (словник української мови в 11 т., т. І, с. 412), а слово «виробництво» має значення: 1) виготовлення, вироблення предметів, матеріалів і т. ін.; 2) процес, в ході якого люди, зв`язані між собою певними виробничими відносинами, створюють матеріальні блага, необхідні для суспільства; // галузь народного господарства, галузь промисловості; 3) праця над безпосереднім виготовленням продукції; // підприємство, на якому виробляють яку-небудь продукцію («Словник української мови» в 11 т., т. І с. 474). Таким чином, слова «використання» та «виробництво» не є синонімами та мають абсолютно різні значення.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», забороняються ввезення на митну територію України, виробництво, торгівля, застосування та рекламування пестицидів і агрохімікатів без державної реєстрації.

Відповідно до листа Міністерство екології та природних ресурсів України, виробництво пестицидів та агрохімікатів до проведення в установлено порядку державної реєстрації або перереєстрації заборонено.

Досудовим розслідуванням встановлено, що офіс ПП «Кемілайн Агро» знаходяться за адресою: Житомирська обл., м. Житомир, вул. Сльоти Івана, будинок 49-Б, а виробництво ПП «Кемілайн Агро» та склади зі зберігання вироблених пестицидів ПП «Кемілайн Агро» знаходяться за адресою: Житомирська обл., Бердичівський р-н, с. Швайківка, вул .Зашвай, 82,

При цьому, згідно листа головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області від 22.10.2018 № 05-01/5782, термін дії санітарного паспорта на право одержання, зберігання і застосування пестицидів на склад ПП «Кемілайн Агро» за адресою Житомирська обл., Бердичівський р-н, с. Швайківка, вул .Зашвай, 82, закінчився 28.02.2017.

Згідно статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», транспортування, зберігання, застосування пестицидів і агрохімікатів здійснюються відповідно до вимог, встановлених чинним законодавством, санітарними правилами транспортування, зберігання і застосування пестицидів і агрохімікатів та іншими нормативними актами.

Відповідно до Державних санітарних правил ДСП 8.8.12.001-98 "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві", затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України від 03.08.1998 року № 1, зберігання пестицидів на складі допускається тільки після його погодження установами санепідслужби та охорони природи і отримання паспорта. Паспортизація здійснюється щорічно.

Таким чином, посадові особи ПП «Кемілайн Агро», зловживаючи повноваженнями, діючи умисно, з метою одержання додаткового прибутку, здійснюють незаконне виготовлення, зберігання та збут отруйних речовин, а саме токсичних, особливо небезпечних хімічних речовин, якими є пестициди, в особливо великих розмірах та на суму, яка у двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, без законних на те підстав, а саме без ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України та без державної реєстрації одного з вироблюваних пестицидів, чим завдає шкоди та спричиняє тяжкі наслідки державним інтересам і створює додаткову небезпеку для довкілля, здоров`я та життя людей.

З огляду на викладене, у слідства є всі підстави вважати, що в нежитлових будівлях та спорудах за адресою АДРЕСА_1 , зберігається знаряддя кримінального правопорушення, а саме: незаконно виготовлені пестициди, компоненти та обладнання для їх виготовлення, а також документи, які можуть підтверджувати продаж незаконно виготовлених пестицидів (договори купівлі-продажу, прибуткові накладні, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, платіжні документи, тощо).

З метою повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування кримінального провадження, з`ясування про причетність осіб до вчинення кримінального правопорушення, по справі виникла необхідність у отриманні та наданні для сторони кримінального провадження дозволу на проведення обшуку нежитлових будівель та споруд за адресою АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення знаряддя кримінального правопорушення, а саме: незаконно виготовлені пестициди, компоненти та обладнання для їх виготовлення, а також документи, які можуть підтверджувати продаж незаконно виготовлених пестицидів (договори купівлі-продажу, прибуткові накладні, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, платіжні документи, тощо), оскільки наявні достатні підстави вважати, що вказані речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також те, що іншим способом, окрім проведення обшуку, отримати дані речі та документи не представляється можливим.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухому майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, земельна ділянка з кадастровим номером 1820887700:09:000:0078 площею 3.9757 га за адресою АДРЕСА_1 на праві приватної власності належать ПП «Кемілайн Агро» (код ЄДРПОУ 31052661).

Згідно ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування судового засідання здійснювалось за допомогою технічних засобів.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання встановив наступне.

Згідно з вимогами ч.1 ст. 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення предметів та речовин обіг яких заборонено законодавством України. Дозвіл на обшук не може бути наданий слідчим суддею, якщо клопотання про обшук не відповідає встановленим у ч. 3 ст. 234 КПК України вимогам. Згідно із зазначеною нормою клопотання про обшук повинно містити, в тому числі, підстави для обшуку. Частиною п`ятою статті 234 КПК України визначено обставини, які підлягають обов`язковому доказуванню під час розгляду названого клопотання. Відповідно до п.6 ч.3 ст.234 КПК України, клопотання про проведення обшуку повинно містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходяться. У відповідності до п.3 ч.5 ст.234 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі, документи або особи знаходять у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи. Відповідно до ст.30Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Пунктом 45 рішення Європейського суду з прав людини «Бук проти Німеччини» від 28.04.2005 року, (Buck v. Germany), заява № 41604/98, ECHR 2005-IV) встановлено, що держави можуть за необхідності вдаватися до проведення обшуку з метою отримання доказів на підтвердження факту вчинення певних правопорушень. При цьому, суду необхідно оцінювати, чи підстави, наведені на обґрунтування проведення обшуку житла та виїмки з нього, є належними та достатніми і чи принцип пропорційності дотриманий (див.: зазначене рішення у справі «Функе проти Франції», пункти 5557; рішення від 25 лютого 1993 р. «Крем`є проти Франції», № 11471/85, пункти 38-40 тощо).

Таким чином заслухавши пояснення слідчого, враховуючи підстави і мотиви клопотання, дослідивши документи, додані до клопотання, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення. Відшукуванні предмети та речовини мають значення для досудового розслідування, оскільки можуть бути використані як речові докази в кримінальному провадженні й мають суттєве значення для з`ясування важливих обставин у даному кримінальному провадженні, та можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні приміщенні, що відповідно до частини 5 ст.234 КПК України свідчить про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення в цій частині.

Керуючись ст. ст.234-236,309,376 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання заступника начальника відділу Слідчого управління ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 , погодженого прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 12018110000000563 - задовольнити.

Надати дозвіл заступнику начальника відділу Слідчого управління ГУ Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 , групі слідчих у кримінальному провадженні та/або за його дорученням в порядку ст. 40 КПК уповноваженим особам на проведення обшуку нежитлових будівель та споруд, розташованих на земельній ділянці з кадастровим номером 1820887700:09:000:0078 площею 3.9757 га за адресою АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належить ПП «Кемілайн Агро» (код ЄДРПОУ 31052661), з метою відшукання та вилучення знаряддя кримінального правопорушення, а саме пестицидів, компонентів та обладнання для їх виготовлення, а також документів, які можуть підтверджувати продаж незаконно виготовлених пестицидів (договори купівлі-продажу, прибуткові накладні, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі, платіжні документи, тощо).

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи із зазначених у клопотанні підстав лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Святошинського

районного суду м. Києва ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.02.2019
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу79832918
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —759/2834/19

Ухвала від 13.02.2019

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Миколаєць І. Ю.

Ухвала від 13.02.2019

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Миколаєць І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні