Ухвала
від 11.02.2019 по справі 910/17584/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

11.02.2019Справа № 910/17584/18

Суддя Якименко М.М., розглянувши позовну заяву Компанії ФЕНВІК КОММЕРШІАЛ ЛТД (FENWICK COMMERCIAL LTD) (Вантерпул плаза, п.с.873, Вікхемз Кей 1, Роуд Таун,Тортола, Віргінські Британські острови)

до 1) Національного банку України (1601, м. Київ, ВУЛИЦЯ ІНСТИТУТСЬКА, будинок 9; код ЄДРПОУ 00032106)

2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Арлан" (49005, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, УЗВІЗ ЛОЦМАНСЬКИЙ, будинок 12-А; код ЄДРПОУ 31647453)

3) Компанії ФАНТТЕРО ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД (FOUNTTARO HOLDINGS LIMITED) (Крейгмюір Чамберс, П.С.71, Роуд Таун, Тортола, Віргінські Британські острови)

про визнання протиправними дій та договору недійсним

ВСТАНОВИВ:

Компанія ФЕНВІК КОММЕРШІАЛ ЛТД (FENWICK COMMERCIAL LTD) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Національного банку України, Товариства з обмеженою відповідальністю "Арлан" та Компанії ФАНТТЕРО ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД (FOUNTTARO HOLDINGS LIMITED) про визнання неправомірними дій відповідача-3 щодо складення протоколу загальних збрів учасників ТОВ "Арлан" № 27/05-1 від 27.05.2014 року та визнання недійсним іпотечного договору № 37 від 29.05.2014 року, укладеного між відповідачами 1 та 2.

В обґрунтування позовних вимог позивач, який є учасником Товариства з обмеженою відповідальністю "Арлан", посилається на наявність підстав для визнання іпотечного договору № 37 від 29.05.2014 року недійсним як такого, що укладений з порушенням норм Закону України "Про іпотеку" та частини 3 статті 92 Цивільного кодексу України, та порушенням корпоративних прав позивача, передбачених ст. 167 Господарського кодексу України, ст. 116 Цивільного кодексу України та установчих документів відповідача-2, позаяк протокол загальних зборів товариства № 27/05-1 від 27.05.2014 року, на підставі якого укладено оспорюваний правочин, є недійсним.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.01.2019 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Через відділ діловодства суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, розглянувши яку суд встановив, що недоліки позовної заяви, які зумовили залишення її без руху, позивачем усунено.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про відповідність її вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши позовні матеріали та враховуючи приписи абз. 2 ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, згідно якого загальними справами є справи, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні, господарський суд дійшов висновку, що дану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження.

Згідно приписів статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Також судом встановлено, що у вступній частині позовної заяви позивачем зазначено як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д). Разом з тим, відповідне клопотання про залучення третьої особи позивачем у позові не заявлено. Відсутнє зазначене клопотання і серед доданих до позовної заяви матеріалів.

Відповідно до ч. 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Оскільки, як вбачається зі змісту позовної заяви, предметом даного позову є, зокрема, вимога про визнання недійсним іпотечного договору, укладеного в забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором № 19 від 03.03.2009 року, укладеним між Національним банком України як кредитором та Публічним акціонерним товариством Комерційним банком "Приватбанк" (найменування якого змінено на Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк") як боржником, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570).

Враховуючи вищенаведені приписи Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі.

Також судом встановлено, що відповідачем-3 у справі визначено Компанію ФАНТТЕРО ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД (FOUNTTARO HOLDINGS LIMITED), тобто юридичну особу, яка створена та діє за законодавством іншої держави та є нерезидентом, яка не має свого представництва на території України, а місцем знаходженням вказаної юридичної особи є: Крейгмюір Чамберс, П.С. 71, Роуд Таун, Тортола, Британські Віргінські Острови.

За приписами ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України Про міжнародне приватне право , Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно до статті 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно статті 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах (далі - Конвенція), до якої Україна приєдналася згідно із Законом України „Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах" від 19.10.2000 року.

Статтею 1 вказаної Конвенції передбачено, що ця Конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).

За змістом статті 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві та було здійснено в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.

У випадку, передбаченому частиною 2 статті 15 Конвенції, суд може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, якщо з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

За таких обставин, відповідачу-3 для належного повідомлення про розгляд справи необхідно вручати судові документи та позасудові документи у даній справі в нотаріально засвідченому перекладі на офіційну мову Британських Віргінських островів (англійську) з дотриманням вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах, вчиненої у Гаазі 15.11.1965 року, в зв'язку з чим суд вважає за необхідне звернутись до Центрального органу Британських Віргінських островів, - The Registrar of the Supreme Court, c/o Sonya Young, Registrar, High Court, P.O. Box 418, Road Town, Tortola, British Virgin Islands з проханням про вручення судових документів відповідачу-3 у справі - Компанії ФАНТТЕРО ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД (FOUNTTARO HOLDINGS LIMITED) Крейгмюір Чамберс, П.С. 71, Роуд Таун, Тортола, Британські Віргінські Острови.

Крім того, у листі Міністерства юстиції України за вих. 1982/20153-0-32-15/12 від 03.12.2015 повідомлено, що вручення документів на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах згідно з інформацією Віргінські Британські острови, розміщеною на офіційному сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права (www.hcch.net) у відповідному розділі цієї Конвенції, здійснюється після оплати коштів у розмірі 21 Євро.

Оплата здійснюється банківським переказом до Міністерства юстиції та громадського порядку на банківський рахунок: 6001017 - Міністерство юстиції та громадського порядку, ІВАN: CY21 0001 0000 0010 0000 0600 1017, Код Swift: CBCYCY2N.

У разі, якщо оплату не буде здійснено, судові доручення про вручення документів на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року повертаються без опрацювання.

За таких обставин, суд зобов'язує позивача здійснити оплату коштів у розмірі 21 Євро за вручення документів на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах до 28.02.2019 та надати суду докази здійснення оплати протягом 3 календарних днів з дня проведення оплати.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів

Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача-3 про дату, час та місце розгляду справи, а також враховуючи положення Конвенції та приписи ст.ст. 228, 229 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення прав відповідача-3 у справі, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 12, 50, 176, 228, 229, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання у справі призначити на 21.08.19 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 12 .

4. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів: Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570).

5. Зобов'язати позивача в строк до 28.02.2019 року:

- надати Господарському суду міста Києва: належним чином нотаріально засвідчений переклад на офіційну мову Британських Віргінських островів (англійську) ухвали Господарського суду міста Києва від 11.02.2019 року та позовної заяви з доданими до неї документами у даній справі у 3-ох (трьох) примірниках.

- здійснити оплату коштів у розмірі 21 Євро за вручення документів на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах та надати суду докази здійснення оплати протягом 3 календарних днів з дня проведення оплати.

6. Зобов'язати позивача протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду (або письмові пояснення в разі неможливості такого надання):

- належним чином засвідчену копію кредитного договору № 19 від 03.03.2009 року, укладеного між Національним банком України як кредитором та Публічним акціонерним товариством Комерційним банком "Приватбанк";

7. Звернутися до уповноваженого Центрального органу Британських Віргінських островів, обов'язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав - The Registrar of the Supreme Court, c/o Sonya Young, Registrar, High Court, P.O. Box 418, Road Town, Tortola, British Virgin Islands, з судовим дорученням про вручення судових документів відповідачу-3 у справі - Компанії ФАНТТЕРО ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД (FOUNTTARO HOLDINGS LIMITED) Крейгмюір Чамберс, П.С. 71, Роуд Таун, Тортола, Британські Віргінські Острови, реєстраційний номер: 460258.

8. Встановити відповідачам строк для подання відзиву (відзивів) на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив. Відповідачам надати суду докази направлення позивачу та третій особі відзиву (відзивів) та заперечень.

Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву (відзивів) у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України).

Звернути увагу відповідачів, що відповідно до ч. 4 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті.

9. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив (відзиви) протягом 5 днів з дня з дня отримання відзиву (відзивів) на позов (якщо такий було подано). Позивачу надати суду докази направлення відповідачам та третій особі відповіді на відзив (відзиви).

10. Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали. Третій особі надати докази надсилання пояснень позивачу та відповідачам.

11. Повідомити учасників справи, що додаткові письмові докази, висновки експертів, клопотання, заяви, пояснення можуть бути подані до суду у строк до 19.08.2019 року (включно).

12. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. У відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.

13. Звернути увагу учасників справи на процесуальні права та обов'язки, передбачені ст. 46 ГПК України, зокрема в частині строків подання до суду заяв про збільшення/зменшення позовних вимог, зміни предмету або підстави позову та доказів направлення копій таких заяв та доданих до них документів іншим учасникам справи, а також щодо наслідків неподання таких доказів суду (ч.ч. 2, 3, 5 ст. 46 ГПК України).

14. Звернути увагу сторін, що збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених ГПК України (ч. 1 ст. 14 ГПК України).

15. Зупинити провадження у справі № 910/17584/18 до 21.08.2019 року.

Ухвала набрала законної сили 11.02.2019 року та оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua

Суддя М.М. Якименко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.02.2019
Оприлюднено15.02.2019
Номер документу79835706
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17584/18

Ухвала від 22.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 10.04.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 11.02.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

Ухвала від 11.01.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні