Ухвала
від 15.02.2019 по справі 916/354/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"15" лютого 2019 р.м. Одеса № 916/354/19 Господарський суд Одеської області у складі судді Лічмана Л.В.,

отримавши заяву ОСОБА_1 (зареєстрована 13.02.2019 р. за вх. № 4-8/19)

про забезпечення до відкриття провадження у справі

позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

до Приватного підприємства ,,НАМБЕРЗ" (65045, м. Одеса, вул. Новосельського, буд. 100)

про визнання недійсним рішення загальних зборів та скасування державної реєстрації змін до статутних документів,

встановив:

ОСОБА_1 подав до Господарського суду Одеської області заяву (зареєстрована 13.02.2019 р. за вх. № 4-8/19), в якій просить на підставі ст.ст.136,137 ГПК України до відкриття провадження у справі забезпечити позов шляхом заборони державним реєстраторам юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, нотаріусам, Міністерству юстиції України та його територіальним органам, комісіям, технічним адміністраторам Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, іншим органам чи особам, які виконують функції в сфері державної реєстрації, проводити будь-які реєстраційні дії та вносити будь-які записи (зміни) до відомостей про Приватне підприємство ,,НАМБЕРЗ" (код 40119181), що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до набрання законної сили рішенням суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства ,,НАМБЕРЗ" про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників від 12.10.2017 р., скасування державної реєстрації змін до статутних документів.

В обґрунтування вказаної заяви ОСОБА_1 посилається на те, що інший учасник відповідача - ОСОБА_2 має намір без законних підстав відчужити на користь третіх осіб належну йому частку у статутному капіталі Приватного підприємства ,,НАМБЕРЗ", що призведе до значних збитків підприємства.

Згідно ст.136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст.137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до п.п.4,6 ч.1 ст.139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.

Згідно ч.7 ст.140 ГПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст.139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Заява ОСОБА_1 про забезпечення позову не містить пропозицій щодо зустрічного забезпечення та обґрунтувань щодо необхідності застосування запропонованих заходів забезпечення позову (заборона на проведення будь-яких реєстраційних дій та внесення будь-яких записів (змін) до відомостей про Приватне підприємство ,,НАМБЕРЗ", що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), оскільки ним не унеможливлюється реалізація наміру ОСОБА_2 відчужити частку в статутному капіталі підприємства, у зв'язку з чим подано заяву про забезпечення позову.

З огляду на викладене суд повертає заяву про забезпечення позову заявнику на підставі ч.7 ст.140 ГПК України.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.7 Закону України ,,Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами) сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Таким чином, для повернення судового збору, сплаченого за подачу заяви про забезпечення до відкриття провадження у справі позову, ОСОБА_1 має подати відповідне клопотання до суду.

Керуючись ст.ст.136,139,140,234,235 ГПК України, суд постановив:

Заяву ОСОБА_1 (зареєстрована 13.02.2019 р. за вх. № 4-8/19) про забезпечення позову із доданими до неї документами повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення і може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Додаток: заява про забезпечення позову на 3 (трьох) аркушах з додатками до неї на 37 (тридцяти семи) аркушах.

Суддя Л.В. Лічман

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення15.02.2019
Оприлюднено16.02.2019
Номер документу79846696
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/354/19

Ухвала від 15.02.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лічман Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні