Рішення
від 14.02.2019 по справі 342/170/19
ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 342/170/19

Провадження № 2-о/342/25/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2019 року м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Гайдича Р.М.,

секретаря судового засідання Лукасевич М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Городенка цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа ОСОБА_2, Городенківський районний центр соціальних служб сім'ї, дітей молоді, Чортовецька сільська рада про видачу обмежувального припису,

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про видачу обмежувального припису.

В обґрунтування заяви вона покликається на те, що вона перебуває в шлюбі з ОСОБА_2 У них народилось четверо дітей які проживають разом із нею. Вона звернулась в січні 2019 року до суду із заявами про розірвання шлюбу та встановлення аліментів на дітей. Чоловік її постійно принижує, чинить психологічний тиск, вчиняє сварки. Це все бачать діти. Вона часто звертається до правоохоронних органів з цього приводу.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, натомість на адресу суду надійшло клопотання заявника, в якому така просить суд задовольнити її заяву про видачу обмежувального припису та розглядати справу без її участі.

Заінтересована особа ОСОБА_2 подав до суду заяву в якій проти задоволення заяви заперечив оскільки це буде перешкоджати йому бачитись із дітьми. Розгляд справи просив проводити без його участі.

Від директора районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді до суду поступила заява про розгляд справи без їх участі.

Представник Чортовецької сільської ради в судове засідання не зявився з невідомих причин. Про час і місце розгляду справи повідомлялись належним чином.

У відповідності до вимог абз.2 ч.1 ст.350-5 ЦПК України неявка належним чином повідомлених заінтересованих осіб не перешкоджає розгляду справи про видачу обмежувального припису.

З'ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.

Відповідності до п. 1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обовязків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.

Відповідно до вимог ст.55 Конституції України кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.

Згідно вимог ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до вимог ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає ІНФОРМАЦІЯ_2 разом із неповнолітніми дітьми. Вона перебуває в шлюбі з ОСОБА_2 з 20.07.2009 року. В шлюбі в них народилось четверо дітей Магдалина ІНФОРМАЦІЯ_3, Михайло ІНФОРМАЦІЯ_4, Поліна ІНФОРМАЦІЯ_5, Евеліна ІНФОРМАЦІЯ_6

Чоловік заявниці ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_7 проживає окремо від неї по вул.Франка,71, в с.Чортовець Городенківського району.

Протягом січня 2019 року ОСОБА_1 систематично зверталась до поліції з приводу вчинення з нею конфліктів її чоловіком ОСОБА_2 через зловживання останнім алкогольними напоями, що підтверджується інформацією наданою суду дільничим інспектором Скіцько В.Ю.

Згідно Постанови Городенківського районного суду від 05.02.2019 року (яка станом на 14.02.2019 року не набрала законної сили) ОСОБА_2 був визнаний винним за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, оскільки 13.01.2019 року та 24.01.2019 року вчиняв домашнє насильство.

На даний час Городенківським районним судом (суддя Ничик Г.І.) слухаються справи про розлучення між заявницею та ОСОБА_2 і про стягнення аліментів з ОСОБА_2

Пунктом 3 ч.1 ст.1 Закону України Про запобігання та протидію домашньому насильству визначено, що під домашнім насильством розуміються діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Відповідно до п.п.6, 8 ч.1 ст.1 Закону України"Про запобігання та протидію домашньому насильству" кривдником є особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі, а особою, яка постраждала від домашнього насильства (далі - постраждала особа), - особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.

Згідно з п.2 ч.1 ст.24 цього Закону до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належить, зокрема, обмежувальний припис стосовно кривдника.

Відповідно до п.7 ст.1 Закону України Про запобігання та протидію домашньому насильству обмежувальний припис стосовно кривдника - це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов'язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

Статтею 26 вказаного Закону встановлено, що право звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника мають: постраждала особа або її представник; у разі вчинення домашнього насильства стосовно дитини - батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачуха або вітчим дитини, а також орган опіки та піклування.

Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов'язків, серед яких:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.

Рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків.

Порядок видачі судом обмежувального припису визначається Цивільним процесуальним кодексом України.

За правилами ст. 350-5 ЦПК України, розглянувши заяву про видачу обмежувального припису, суд ухвалює рішення про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні.

У разі задоволення заяви суд видає обмежувальний припис у вигляді одного чи декількох заходів тимчасового обмеження прав особи, яка вчинила домашнє насильство, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", на строк від одного до шести місяців.

Ураховуючи наведене і те, що наявні обґрунтовані ризики вчинення ОСОБА_2 домашнього насильства щодо заявниці ОСОБА_1, яка потребує захисту у порядку, передбаченому Законом України Про запобігання та протидію домашньому насильству , є підстави для видачі обмежувального припису стосовно ОСОБА_2

Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.

Відповідно до ч.2 ст.350-8 цього Кодексу про видачу обмежувального припису суд не пізніше наступного дня з дня ухвалення рішення повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України за місцем проживання (перебування) заявника для взяття особи, стосовно якої видано обмежувальний припис, на профілактичний облік, а також районні, районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад за місцем проживання (перебування) заявника.

В силу ч.3 ст.350-5 ЦПК України судові витрати, пов'язані з розглядом справи про видачу обмежувального припису, слід віднести на рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 258, 259, 264, 265, 268, 350-1-305-8 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи ОСОБА_2, Городенківський районний центр соціальних служб сім'ї, дітей молоді, Чортовецька сільська рада про видачу обмежувального припису - задовольнити частково.

Видати обмежувальний припис стосовно кривдника ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_8, яким визначити заходи тимчасового обмеження його прав та покласти на нього обов'язки, а саме:

- заборонити перебувати в місці проживання (перебування) з постраждалою особою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: вул.Денисівка,25, с.Чортовець, Городенківського району, Івано-Франківської області.

Обмежувальний припис видати строком на два місяці.

Судові витрати віднести на рахунок держави.

Копію рішення направити в Городенківський відділ поліції Коломийського ВП ГУНП у Івано-Франківській області для взяття кривдника ОСОБА_2 на профілактичний облік, а також в Чортовецьку сільську раду Городенківського району Івано-Франківської області.

Рішення суду підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішенняпитання)без повідомлення (виклику) учасників справи,зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9.

Заінтересована особа: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_8, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_10.

Заінтересована особа: Городенківський районний центр соціальних служб сім'ї, дітей молоді, вул.Богуна,13, м.Городенка, Івано-Франківської області,ЄДРПОУ 22184354.

Заінтересована особа: Чортовецька сільська рада, вул.Галицька,30, с.Чортовець, Городенківського району, Івано-Франківської області, ЄДПРПОУ 04355852.

Суддя: Гайдич Р. М.

СудГороденківський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.02.2019
Оприлюднено18.02.2019
Номер документу79848050
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —342/170/19

Рішення від 14.02.2019

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Гайдич Р. М.

Ухвала від 13.02.2019

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Гайдич Р. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні