Справа № 342/172/19
Провадження № 2/342/346/2019
УХВАЛА
15 лютого 2019 року м. Городенка
Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Гайдич Р.М., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1, в інтересах якої діє представник ОСОБА_2, до Олієво-Королівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок і господарські споруди за набувальною давністю,
В С Т А Н О В И В:
До Городенківського районного суду Івано-Франківської області надійшов вищевказаний позов.
Вирішуючи питання щодо можливості відкриття провадження у справі, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, в інтересах якої діє представник ОСОБА_2, суддя дійшов до наступного.
Відповідно до ч.2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч.3 ст. 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Пунктом 11 Перехідних положень Конституції України передбачено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01 січня 2017 року, у судах апеляційної інстанції - з 01 січня 2018 року, у судах першої інстанції - з 01 січня 2019 року.
Варто зазначити, що даний позов про визнання права власності на житловий будинок і господарські споруди за набувальною давністю не відноситься до категорії малозначних в силу положень ст. 274 ЦПК України, а тому представництво здійснюється виключно адвокатом.
Як вбачається позовна заява в інтересах позивача ОСОБА_1 підписана представником ОСОБА_2.
На підтвердження повноважень представника надано копію довіреності від 11.05.2017 року, яка не може вважатися належними документом на здійснення представництва в суді з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
При тому до заяви не додано копію ордеру та договору про надання правої допомоги.
Частиною 1 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність передбачено, що документами, які посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. У договорі про надання правої допомоги, адвокат з клієнтом вправі визначити межі повноваження адвоката на ведення справи.
Частиною 4, 5, 6 ст. 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"; відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді; оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
З огляду на викладене позивачу необхідно на виконання вищевказаних положень закону надати суду належним чином оформлений документ, що посвідчує повноваження адвоката та визначає межі повноважень адвоката у даній справі, а також зазначити представника позивача в позові.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З наведених обставин вважаю за необхідне позовну заяву ОСОБА_1, в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 залишити без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1, в інтересах якої діє представник ОСОБА_2, до Олієво-Королівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок і господарські споруди за набувальною давністю, - залишити без руху та надати строк ОСОБА_1, в інтересах якої діє представник ОСОБА_2, для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки усунути шляхом подання до позовної заяви належним чином оформлений документ, що посвідчує повноваження адвоката та визначає межі повноважень адвоката у даній справі, а також зазначити представника позивача в позові.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у зазначений строк заява буде вважатись неподаною і повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: Гайдич Р. М.
Суд | Городенківський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2019 |
Оприлюднено | 19.02.2019 |
Номер документу | 79848104 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні