УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 609/97/19
1-кс/609/90/2019
"15" лютого 2019 р. Слідчий суддя Шумського районного суду ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Шумськ, клопотаннязаступника начальника ВП- начальника слідчого відділення Шумського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області майора поліції ОСОБА_4 про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник слідчого відділення Шумського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області майор поліції ОСОБА_4 звернулась до суду із клопотанням про арешт майна.
В судове засідання слідчий СВ Шумського відділення поліції Кременецького ВП ГУ НП в Тернопільській області не з`явилася, хоча належним чином була повідомлена про день час та місце розгляду клопотання.
Із матеріалів клопотання вбачається, що 03 січня 2019 року Кременецькою місцевою прокуратурою Тернопільської області було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019211120000003 за ознаками злочину, передбаченого ст. 364 ч. 1 КК України , у якому здійснюється досудове розслідування.
В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що рішенням сесії сьомого скликання сільської ради с. Загайці Шумського району № 23 від 17 грудня 2015 року було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування «Святителю Іоанна Милостивого Загаєцький чоловічий монастир Тернопільської єпархії Української православної церкви» площею 1,2227 га для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій в АДРЕСА_1 за кадастровим номером 6125882100:03:001:0024.
Крім того, за вищевказаною адресою знаходиться комплекс монастиря св. Іоанна Милостивого ХVII століття (церква Святителя Іоанна Милостивого, 1636 р., Корпус келій кінця ХVIII ст., та Святі ворота, 1989 р. (пам`ятки архітектури місцевого значення (охоронний номер 1854 М).
Також встановлено, що сесія Великозагаєцької сільської ради при прийнятті вищевказаних рішень вийшла за межі своїх повноважень, що суперечить ст.117 Земельного кодексу України щодо передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність, чи земельних ділянок комунальної власності у державну власність, а також ст.122 вказаного Кодексу щодо повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування.
У відповідності до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Начальник Шумського відділу Кременецької місцевої прокуратури ОСОБА_3 вимоги клопотання підтримав та просить його задоволити.
Суд, перевіривши матеріали клопотання, думку прокурора, вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
У відповідності до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Положення ч.2, ч.6 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження доказів, спеціальної конфіскації; конфіскації майна чи виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п.4 ч.2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч.8 ст. 170 КПК України, вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
Згідно ч.10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває увласності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Приймаючи до уваги вищевказане та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою збереження речових доказів, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту зазначеного в клопотанні слідчого майна.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 98,170 КПК України , слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання задоволити.
Накласти арешт шляхом заборони вчинення будь-яких дій, спрямованих на відчуження наступного майна, зокрема:
-Комплексу монастиря св. Іоанна Милостивого ХVII століття (церква Святителя Іоанна Милостивого, 1636 р., Корпус келій кінця ХVIII ст., та Святих воріт, 1989 р. побудови (пам`ятки архітектури місцевого значення, охоронний номер 1854 М), що знаходяться за адресою: Шумський район, Тернопільська область, с. Малі Загайці (в межах населеного пункту);
-земельну ділянку для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій «Святителя Іоанна Милостивого Загаєцький чоловічий монастир Тернопільської єпархії Української православної церкви» площею 1,2227 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 6125882100:03:001:0024.
Виконання ухвали суду про накладення арешту на майно доручити начальнику СВ Шумського ВП Кременецького ВП ГУНП у Тернопільській області майору поліції ОСОБА_4 , слідчому СВ Шумського відділення поліції Кременецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ Шумського відділення поліції Кременецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ст.. лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ Шумського відділення поліції Кременецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 .
Ухвала в частині накладення арешту виконується негайно.
Ухвала може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення, а особами, які не приймали участь в судовому засідання з дня отримання копії ухвали через Шумський районний суд.
Слідчий суддя:ОСОБА_1
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79856810 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання владою або службовим становищем |
Кримінальне
Шумський районний суд Тернопільської області
Ковтунович О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні