ДАРНИЦЬКИЙРАЙОННИЙ СУДМ.КИЄВА
справа № 753/2478/19
провадження № 1-кс/753/1031/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" лютого 2019 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12018100020000785 від 25.01.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
01 лютого 2019 року прокурор Київської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 .
З клопотання та доданих до нього документів вбачається, що Київською місцевою прокуратурою №2 в порядку процесуального керівництва особисто проводяться слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні № 12018100020000785 від 25.01.2018 за ознаками злочину, передбаченого ст.356 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи, самоправно здійснюють будівельні роботи щодо будівництва житлового - комплексу на земельній ділянці, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
На адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 , в порядку ст. 93 КПК України, надіслано вимогу про надання копій проектно-дозвільної документації в повному обсязі з додатками (зокрема, декларацію на початок будівельних робіт, висновок комплексної експертизи, висновки щодо введення будинку в експлуатацію, тощо), генерального плану на об`єкт ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою; АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельних ділянок 8000000000:90:009:0260, 8000000000:90:009:0261) та копії наказів про призначення та посадові інструкції осіб, відповідальних за введення вказаного житлового комплексу в експлуатацію.
Однак, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 надіслано відповідь про не можливість надання документів. Документи будуть надані, лише відповідно до вимог ст. 159 КПК України, на підставі ухвали суду.
Таким чином, під час досудового розслідування постала необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів які містять охоронювану законом таємницю та вилучення їх, а саме, належним чином завірених копій проектно-дозвільної документації в повному обсязі з додатками (зокрема, декларацію на початок будівельних робіт, висновок комплексної експертизи, висновки щодо введення будинку в експлуатацію, тощо), генерального плану на об`єкт ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельних ділянок 8000000000:90:009:0260, 8000000000:90:009:0261) та копії наказів про призначення та посадові інструкції осіб, відповідальних за введення вказаного житлового комплексу в експлуатацію, для можливості отримання фактичних даних, що стосуються обставин кримінального провадження.
Клопотання обґрунтовано тим, що вказані документи необхідні для виявлення осіб, причетних до здійснення протиправних діянь та допиту їх в якості свідка, а також для проведення відповідних експертиз, а іншим способом, ніж вилучити документи у ІНФОРМАЦІЯ_1 неможливо довести обставин вчинення кримінального правопорушення.
У слідства є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, та слідчий просив клопотання розглядати без виклику особи у володінні якої знаходяться документи.
У судове засідання прокурор не з`явився.
З огляду на те, що існує загроза знищення або зміни документів, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, а саме, представника ІНФОРМАЦІЯ_1 , ураховуючи положення ч. 2ст. 163 КПК України.
Приписами ч. 4ст. 107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутністю осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Перевіривши клопотання прокурора на дотримання вимогКримінального процесуального Кодексу України,вивчивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно дост. 84 КПК Українидоказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченомуКПКпорядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
У відповідності до ч. ч. 1, 2ст. 93 КПК Українизбирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Відповідно дост. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
У випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положеньст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.
Такий доступ здійснюється в порядку визначеному законом, а саме, на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст.132, ч. 2 ст.159, ст.164 КПК України).
Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8 ч. 1ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.
Відповідно до ст.ст.161,162КПК України, документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, не є документами, до яких заборонено доступ, але вони містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України, визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, приходить до висновку, про задоволення клопотання, оскільки прокурором у клопотанні достатньо доведено та надано ґрунтовні доводи, які дають змогу дійти висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів та наявність достатніх підстав для отримання вказаних документів, оскільки згадана інформація, може мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а витребувані відомості можуть бути використані як докази, що містяться у цих документах.
На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 170, ст.ст.159, 160,162,163,164,166,309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12018100020000785 від 25.01.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України - задовольнити.
Надати прокурорам Київської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 , ОСОБА_4 тимчасовий доступ до документів, а саме, копій проектно-дозвільної документації в повному обсязі з додатками (зокрема, декларацію на початок будівельних робіт, висновок комплексної експертизи, висновки щодо введення будинку в експлуатацію, тощо), генерального плану на об`єкт ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельних ділянок 8000000000:90:009:0260, 8000000000:90:009:0261) та копій наказів про призначення та посадові інструкції осіб, відповідальних за введення вказаних житлових комплексів в експлуатацію, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, а саме, до 14.03.2019 включно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно дост. 166 КПК Україниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Попередити уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
При виконанні ухвали прокурор у порядку ч.ч. 2,3ст. 165 КПК Українизобов`язаний пред`явити службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 , її оригінал та вручити копію.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 79862045 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Сирбул О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні