Справа № 291/241/19
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
У Х В А Л А
15 лютого 2019 року
суддя Ружинського районного суду Житомирської області Митюк О.В., розглянувши матеріали заяви представника заявника ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2, зацікавлена особа:Мовчанівська сільська рада Ружинського району Житомирської області про встановлення факту, що має юридичне значення,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла заява представника заявника ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2, зацікавлена особа:Мовчанівська сільська рада Ружинського району Житомирської області про встановлення факту, що має юридичне значення.
Вирішуючи питання про прийняття заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, судом враховується, що вона повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. ст. 175, 177 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст.318 ЦПК України.
Встановлено, що заява не відповідає вимогам ст. 318 ЦПК України, зокрема, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено: причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Так у відповідності до роз яснень Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 р. Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення - вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам, щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків (п.3).
В порушення вказаного, представником заявника не надано суду доказів, того, що організація, яка видала документи не може внести самостійно виправлення до документу.
На підставі ст. 185 ч.1 ЦПК України вищевказана заява підлягає залишенню без руху з наданням представнику заявника строку для усунення вищевказаних недоліків з роз ясненням того, що в разі їх не усунення у встановлений судом термін вищевказана заява буде визнана неподаною та повернута представнику заявника.
На підставі викладеного та керуючись статтею 185 ЦПК України,-
У Х В А Л И В :
Заяву представника заявника ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2, зацікавлена особа:Мовчанівська сільська рада Ружинського району Житомирської області про встановлення факту, що має юридичне значення- залишити без руху.
Копію ухвали про залишення заяви без руху направити представнику заявника.
Надати представнику заявника строк для усунення недоліків п'ять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Розяснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута представнику заявника.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Митюк.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2019 |
Оприлюднено | 19.02.2019 |
Номер документу | 79869869 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні