ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
18 лютого 2019 року м. Ужгород№ 260/1448/18 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Дору Ю.Ю.
розглянувши у порядку письмового позовного провадження адміністративну справу за позовом Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Відкритого акціонерного товариства "Завод залізобетонних виробів" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Ужгородське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (далі - позивач, Ужгородське ОУПФ) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Завод залізобетонних виробів" (далі - відповідач, ВАТ "Завод залізобетонних виробів") про стягнення заборгованості в сумі 2138,07 грн.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що станом на день звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій в сумі 2225,85 грн., яка виникла за період з жовтня 2018 року по грудень 2018 року та не була погашена відповідачем в добровільному порядку.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року було відкрито спрощене позовне провадження з розгляду даної адміністративної справи та надано відповідачеві 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Однак у строк, встановлений судом, відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Відповідно до норм ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, натомість 16 січня 2019 року подав до суду заяву про розгляд справи без його участі за наявними у справі матеріалами.
Відповідач уповноваженого представника в судове засідання не направив, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Згідно інформації наявної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ВАТ "Завод залізобетонних виробів" зареєстроване за адресою: 88000, м.Ужгород, вул.Гагаріна, буд.14, тобто, за адресою, що вказана в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Вказана кореспонденція повернулася до суду з відміткою "П. не знаходиться" (а.с.а.с.32-43). Відповідно до ч.8 ст.126 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Відтак, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується у порядку письмово провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно вимог ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (в тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що відповідач був зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 року № 400/97-ВР (далі - Закон України № 400/97-ВР), а також як платник страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058 (далі - Закон України № 1058).
Згідно абз. 4 п. 1 ст. 2 Закон України № 400/97-ВР для платників збору об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. "б" -"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 цього Закону.
Пенсію за віком на пільгових умовах було призначено громадянинові ОСОБА_1. Підставою призначення пенсії за віком на пільгових умовах є те, що ОСОБА_1 працював у відповідача в шкідливих умовах праці повний робочий день на атестованих робочих місцях за професією передбаченою Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими і особливо важкими умовами праці.
Згідно ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2018 року (справа №807/602/18) у справі за позовом Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Відкритого акціонерного товариства "Завод залізобетонних виробів" про стягнення заборгованості було встановлено обставини щодо правомірності призначення пенсії громадянинові ОСОБА_1 (а.с. 15-16), а тому обставини щодо правомірності призначення пільгової пенсії даному громадянинові повторно не доказуються під час розгляду даної адміністративної справи.
Згідно абзацу 4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 року за № 400/97-ВР, для платників збору об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 цього Закону
У відповідності до Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 р. за № 1451/11731) при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.
Відповідно до ч. 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року за № 1058 - IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за № 21-1 (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663, далі - Інструкція), якою, зокрема, передбачено, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Відповідно до п. 6.8 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно розрахунків про фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, розмір пенсії гр. ОСОБА_1 без урахування надбавок, що не відшкодовуються, становить 1510.26 грн. та частка плати відповідача, яка підлягає відшкодуванню, складає 47,19%.
За період з жовтня 2018 року по грудень 2018 року згідно розрахунків про фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій громадянину ОСОБА_1 позивачем проведено виплату пільгових пенсій, призначених відповідно до пункту "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на загальну суму - 2138,07 грн.. Вказані розрахунки позивачем було надіслано відповідачу.
Згідно зведеного розрахунку суми фактичних витрат Пенсійного фонду на виплату та та доставку пільгових пенсій за списком №2 недоїмка за період з жовтня 2018 року по грудень 2018 року становить 2138,07 грн., відтак, вказана сума підлягає відшкодуванню відповідачем.
ВАТ "Завод залізобетонних виробів" в добровільному порядку не здійснило відшкодування Ужгородському ОУПФ України Закарпатської області сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах громадянину ОСОБА_2 за період з жовтня по грудень 2018 року, що призначена відповідно до п. п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", в загальному розмірі 2138,07 грн., у зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем по відшкодуванню таких витрат у на вказану суму, та дана сума заявлена до стягнення в судовому порядку.
На момент розгляду справи в суді сума заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах по Списку №2 у розмірі 2138,07 грн. відповідачем не сплачена, заборгованість перед Пенсійним фондом України не погашена, доказів протилежного відповідач суду не надав. Проти позову відповідач не заперечив (відзиву не подано), доводи позивача не спростував.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову та необхідність його задоволення.
Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України сплачений судовий збір з відповідача не стягується.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 6 , 9, 72 -76, 242 -246, Кодексу адміністративного судочинства України , суд -
В И Р І Ш И В :
Позов Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, 2, код ЄДРПОУ - 40384233) до Відкритого акціонерного товариства "Завод залізобетонних виробів" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гранітна, 14, код ЄДРПОУ - 05515016) про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Завод залізобетонних виробів" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гранітна, 14, код ЄДРПОУ - 05515016) на користь Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, 2, код ЄДРПОУ - 40384233) заборгованість у сумі 2138,07 грн. (дві тисячі сто тридцять вісім гривень сім копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України , якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
СуддяЮ.Ю. Дору
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2019 |
Оприлюднено | 19.02.2019 |
Номер документу | 79870378 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Дору Ю.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні