СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 523/17454/18

Провадження № 1-кс/523/766/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.02.2019 року слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси Позняк В.С., при секретарі Фомічові А.Ф., розглянувши клопотання слідчого Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовської В.О. про доручення проведення судово-медичної експертизи у кримінальному провадженні за №12018160490005460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від ІНФОРМАЦІЯ_5 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

08.02.2019 року до Суворовського районного суду м. Одеси звернувся слідчий Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовська В.О. з клопотанням про призначення судово-медичної експертизи, проведення якої доручити КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи .

За змістом клопотання та Витягу з ЄРДР, досудовим розслідуванням встановлено, що між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, протягом останніх трьох років склались неприязні відносини на ґрунті виховання їх спільної дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, а також щодо того, з ким саме дитина буде проживати.

На ґрунті вищевказаних неприязних відносин у ОСОБА_2 виник злочинний умисел спрямований на умисне вбивство ОСОБА_3 З метою реалізації зазначеного умислу, ОСОБА_2 встановив, коли саме ОСОБА_3 буде знаходитись за місцем свого проживання одна, а саме в ніч з ІНФОРМАЦІЯ_6 на ІНФОРМАЦІЯ_5.

ОСОБА_2, розуміючи, що одному йому реалізувати свій протиправний умисел спрямований на вбивство ОСОБА_3 та залишитись при цьому непоміченим, з метою уникнення передбаченої діючим Кримінальним кодексом України відповідальності, буде складно, а також бажаючи приховати умисне вбивство шляхом інсценування пожежі за місцем проживання останньої, до початку злочину, домовився про спільне його вчинення разом зі своєю матір'ю - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4.

З метою реалізації вказаного умислу ОСОБА_2 та ОСОБА_5 заздалегідь заготували автомобіль марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1, щонайменше чотири пластикові ємності рідини зі специфічним запахом бензину, медичні рукавички, пару матерчатих рукавиць сіро-чорного кольору з написом TEGERA, запальничку, ліхтарик, бахіли, рюкзак чорного кольору, моток ізоленти чорного кольору, а також змінний одяг та взуття, тощо.

У подальшому, реалізуючи свій спільний умисел спрямований на спричинення смерті ОСОБА_3, а також приховування цього злочину, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_5 приблизно о 02 годині 45 хвилин (більш точний час встановити не вдалося), діючи за попередньою змовою на автомобілі марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1 прибули за адресою: АДРЕСА_1, де припаркували його поряд із зазначеним будинком.

Після чого, ОСОБА_2 та ОСОБА_5 проникли до квартири АДРЕСА_1, діючи умисно, з мотивів особистої неприязні, протиправно, з прямим умислом та за попередньою змовою групою осіб, з метою спричинення смерті ОСОБА_3, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, та бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді спричинення її смерті, ОСОБА_2 спричинив смерть ОСОБА_3 шляхом удушення, після чого з метою приховування слідів злочину разом з ОСОБА_5 влаштував пожежу у вищевказаній квартирі.

У результаті спільних протиправних дій ОСОБА_2 та ОСОБА_5, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, загинула на місці події. У свою чергу, ОСОБА_2 з метою втечі з місця злочину вистрибнув у вікно квартири АДРЕСА_1, внаслідок чого отримав травми у вигляді: закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, перелому 7-8 ребер зліва, остистих відростків 5 та 6 грудних хребців, поперечних відростків 6, 9, 10 грудних хребців зліва, 1-3 поперекових хребців зліва, компресійні переломи тіл 7, 9 грудних хребців 1 ступеню, багатоскаловий перелом шийки лівої плечової кістки зі зміщенням уламків, отруєння чадним газом. Одразу після цього, ОСОБА_2 забрала ОСОБА_5 та вони разом зникли з місця злочину на вищевказаному автомобілі.

За даним фактом відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України ІНФОРМАЦІЯ_5 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018160490005460.

ОСОБА_2 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_5 о 09 годині 30 хвилин затримано у порядку ст. 208 КПК України.

ОСОБА_2 та ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_5 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Відносно ОСОБА_5 07.12.2018 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Відносно ОСОБА_2 17.12.2018 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Слідчим СВ Суворовського ВП в м. Одесі майором поліції Швачич Ольгою Василівною, ІНФОРМАЦІЯ_5 в період часу з 11:30 годин до 13:10 годин, при дотриманні вимог ст.ст. 233, 234 КПК України, було проведено невідкладний обшук автомобіля марки ВАЗ 2105, 1996 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, який був припаркований на стоянці при Суворовському ВП, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 що належить ОСОБА_7, яким фактично користується ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, в ході якого було виявлено та вилучено наступні речі: пара матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР0205398; фрагменти резинових перчаток зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; жіноча порожня косметичка сірого кольору та рюкзак чорного кольору, запаковані до полімерного пакету чорного кольору; волога серветка зі слідами речовини бурого кольору, упакована до паперового конверту білого кольору; бахіли (фрагменти) зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; пара медичних рукавичок зі слідами горіння, упаковані до спецпакету експертної служби ЕХР 0005392; чоловіча куртка синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава є сліди бруду, в передній лівій кишені виявлений моток ізоленти чорного кольору, який упакований до спецпакету експертної служби ЕХР № 0205396; жіноча дублянка Daniel ricco , чорного кольору, чоловічі штани марки Vigoss, чорного кольору, спортивні чоловічі штани чорного кольору, куртка чоловіча, чорного кольору, автомобільний чохол сірого кольору, запаковані до полімерного пакету чорного кольору; полімерний пакет в якому знаходиться жіночий светр сірого кольору розмір М, жіночі брюки чорного кольору, жіноча кофта, бежевого кольору марки Preppi, розмір XS, куртка чорного кольору чоловіча, марки Адідас, жіноче взуття (туфлі), чорного кольору, кеди чоловічі, які були упаковані до полімерного пакету чорного кольору; фрагмент резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, запаковано до паперового конверту білого кольору.

Слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, мотивуючи виниклою необхідністю проведення судово-медичної експертизи з метою з'ясування обставин та вирішення інших питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, керуючись вимогами положень ст.ст. 242-244 КПК України.

Слідчий Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовська В.О. в судове засідання не з'явилась, про місце та час судового засідання повідомлялась належним чином в телефонному режимі, однак до суду не прибула. За змістом ст. 244 ч.3 КПК України неприбуття особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання, у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ст. 107 ч.4 КПК України не здійснювалося.

Вивчивши клопотання та матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню за наступних підстав.

Так, ст. 242 ч.1 КПК України регламентовано, що експертиза проводиться експертною установою, експертом за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Статтею 7 Закону України Про судову експертизу встановлено, що судово - експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи, а в інших випадках - також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом. Виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово - експертна діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово - медичних і судово - психіатричних експертиз.

Пунктом 1.5. Інструкції про проведення судово-медичної експертизи затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України № 6 від 17.01.1995 визначено, що проведення судово-медичної експертизи здійснюється фахівцями державних установ судово-медичних експертиз Міністерства охорони здоров'я України.

За змістом ст. 244 ч.6 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питання, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Враховуючи наведені вимоги КПК України, приймаючи до уваги, що для встановлення обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого про доручення проведення судово-медичної експертизи Комунальній установі Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи , що розташована за адресою: м. Одеса, провулок Валіховський, 4.

Керуючись ст. ст. 242-244, 369-372, 309 КПК України, Закону України Про судову експертизу , слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області Липовської В.О. про доручення проведення судово-медичної експертизи - задовольнити.

Призначити судово - медичну експертизу у кримінальному провадженні за №12018160490005460 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань ІНФОРМАЦІЯ_5 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 ч.2 п.12 КК України, на вирішення якої поставити наступні питання:

- Чи присутні на наданих на дослідження речах, а саме - парі матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA; фрагментах резинових перчаток зі слідами горіння; жіночій порожній косметичці сірого кольору та рюкзаку чорного кольору, вологій серветці зі слідами речовини бурого кольору; бахілах (фрагменти) зі слідами горіння; парі медичних рукавичок зі слідами горіння; чоловічій куртці синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава якої є сліди бруду; жіночій дублянці Daniel ricco чорного кольору, чоловічіх штанах марки Vigoss чорного кольору, спортивних чоловічіх штанах чорного кольору, куртці чоловічій чорного кольору, автомобільному чохлі сірого кольору; жіночому светрі сірого кольору розміру М, жіночіх брюках чорного кольору; жіночій кофті, бежевого кольору марки Preppi, розміру XS, куртці чорного кольору чоловічій, марки Адідас, жіночому взутті (туфлі) чорного кольору, кедах чоловічіх; фрагментах резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, виявлених та вилучених під час обшуку а/м марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1 клітини, що містять ядра? Якщо так , то прошу Вас зберегти їх для подальшого ДНК дослідження.

Доручити проведення судової медичної експертизи експертам Комунальної установи Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи , що розташована за адресою: м. Одеса, провулок Валіховський, 4.

Копію ухвали суду направити до КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи для виконання.

Для проведення експертизи направити об'єкти дослідження, а саме: пару матерчатих перчаток сіро-чорного кольору з написом TEGERA; фрагменти резинових перчаток зі слідами горіння; жіночу порожню косметичку сірого кольору та рюкзак чорного кольору, вологу серветку зі слідами речовини бурого кольору; бахіли (фрагменти) зі слідами горіння; пару медичних рукавичок зі слідами горіння; чоловічу куртку синього кольору, з запахом гарі, в районі ліктьової частини рукава якої є сліди бруду; жіночу дублянку Daniel ricco чорного кольору, чоловічі штани марки Vigoss чорного кольору, спортивні чоловічі штани чорного кольору, куртку чоловічу чорного кольору, автомобільний чохол сірого кольору; жіночий светр сірого кольору розміру М, жіночі брюки чорного кольору; жіночу кофту, бежевого кольору марки Preppi, розміру XS, куртку чорного кольору чоловічу, марки Адідас, жіноче взуття (туфлі) чорного кольору, кеди чоловічі; фрагменти резинової перчатки зі слідами горіння, в якій виявлено волосся темного кольору, виявлені та вилучені під час обшуку а/м марки ВАЗ 2105 з державними номерними знаками НОМЕР_1, до КУ Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи .

Висновок експерта направити ініціатору клопотання - до Суворовського ВП в м. Одесі ГУНП України в Одеській області.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків під час провадження досудового розслідування.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: В.С.Позняк

Зареєстровано 19.02.2019
Оприлюднено 19.02.2019
Дата набрання законної сили 08.02.2019

Судовий реєстр по справі 523/17454/18

Проскрольте таблицю вліво →
Судові справи, в яких компанія згадана у тексті
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 25.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.04.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.03.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 08.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 05.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 01.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 01.02.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 31.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 31.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 22.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне
Ухвала від 11.01.2019 Суворовський районний суд м.Одеси Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру