Рішення
від 08.02.2019 по справі 443/2182/18
ЖИДАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №443/2182/18

Провадження №2-о/443/6/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 лютого 2019 року м. Жидачів

Жидачівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого-судді Коліщук З.М.,

з участю секретаря судового засідання Шальвіри І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жидачів Львівської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Бережницька сільська рада Жидачівського району Львівської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, -

встановив:

Заявник ОСОБА_1, звернулася в Жидачівський районний суд Львівської області із заявою, якою просить суд ухвалити рішення, яким встановити факт належності їй, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, правовстановлюючого документа, а саме Свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок , яке видано 30 червня 1989 року виконавчим комітетом Жидачівської районної ради народних депутатів, зареєстрованого Стрийським МБТІ в реєстровій книзі №1 за реєстровим №98, в якому помилково вказано ОСОБА_1 замість ОСОБА_1 .

В обґрунтування заявлених вимог заявник покликається на те, що в з метою розпорядження належним їй майном вона звернулася до нотаріуса із метою посвідчення відповідних договорів. Проте, в ході реалізації права на розпорядження вказаним майном було виявлено невідповідності її імені у паспорті та імені засвідченому в належних правовстановлюючих документах. На даний час внесення виправлень до правовстановлюючого документу не виявилося неможливим, а тому вимушена звернутися до суду з даною заявою.

Стороною заявника подано заяву, якою остання просить розгляд справи проводити за її відсутності. Заявлені вимоги підтримує, покликаючись на обставини викладені в заяві та просить такі задовольнити.

Представник заінтересованої особи - Бережницької сільської ради Жидачівського району Львівської області - Кухта Г.Г., подала заяву в якій просить розгляд справи проводити за відсутності їх представника. Заявлені вимоги визнають та не заперечують проти їх задоволення.

Відповідно до ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України, у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, об'єктивно оцінивши та дослідивши письмові докази по справі, які мають юридичне значення для її розгляду, вважає, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено та з паспорта громадянина України НОМЕР_2, виданого Жидачівським РВ УМВС України у Львівській області 19 серпня 1998 року; довідки про присвоєння ідентифікаційного номера від 08 жовтня 2003 року; витяга №1710 з по господарської книги с. Заболотівці Жидачівського району Львівської області від 07 листопада 2018 року;, свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_3 від 30 жовтня 1982 року, трудової книжки НОМЕР_4 від 04 квітня 1981 року та інших документів копії яких долучено до матеріалів справи вбачається, що такі документи видані на ім'я ОСОБА_1 /арк. справи 4, 6, 10-11/.

Разом з тим, в Свідоцтві про право особистої власності на жилий будинок, яке видано 30 червня 1989 року виконавчим комітетом Жидачівської районної ради народних депутатів, зареєстрованого Стрийським МБТІ в реєстровій книзі №1 за реєстровим №98, зазначено що таке видано на ім'я ОСОБА_1 /арк. справи 5/.

З доводів заяви, вбачається, що заявник зверталася до компетентних органів із метою розпорядитись належним будинком, шляхом посвідчення відповідного договору. Проте, отримала відмову, у зв'язку з наявністю розбіжності написання імені в правовстановлюючих документах та паспорті громадянина України .

Таким чином, предметом розгляду вказаної справи є встановлення факту належності правовстановлюючих документів на підставі ст. 315 ЦПК України.

Так, за положеннями п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по-батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Згідно з правовими позиціями Верховного Суду України щодо судової практики розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, коли громадяни не можуть використати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них прізвище, ім'я, по-батькові, місце чи час народження не відповідають записам у правовстановлюючому документі, якщо хоч і не посвідчують особу, але є необхідними для підтвердження певного права, а установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1ст. 315 ЦПК України,громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Згідно із Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі прізвище, ім'я, по-батькові якої зазначені в документі не збігаються в свідоцтві про народження, паспорті, свідоцтві про смерть, інше.

Проте, сам по собі факт належності документу не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджений документом. Таким чином, для заявника важливо, не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту, це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.

Досліджені судом докази вказують на те, що у правовстановлюючих документах, а саме у Свідоцтві про право особистої власності на жилий будинок , яке видано 30 червня 1989 року виконавчим комітетом Жидачівської районної ради народних депутатів, зареєстрованого Стрийським МБТІ в реєстровій книзі №1 за реєстровим №98, - допущена помилка у написанні імені власника, усунення якої є неможливе в позасудовому порядку, тому наявними є підстави для встановлення факту, що має юридичне значення.

Так, правильність написання імені власника (заявника) як ОСОБА_1 повністю підтверджується долученими до позову оригіналами та завіреними копіями письмових доказів, які сумніву в своїй достовірності в суду не викликають /арк. справи 4, 6, 10-11/.

Окрім того, з долученої до матеріалів справи довідки №1637, виданої виконкомом Бережницької сільської ради Жидачівського району Львівської області від 30 жовтня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1 і ОСОБА_1 одна і та сама особа /арк. справи 7/.

Встановлення факту належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, правовстановлюючого документа, а саме Свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок , яке видано 30 червня 1989 року виконавчим комітетом Жидачівської районної ради народних депутатів, зареєстрованого Стрийським МБТІ в реєстровій книзі №1 за реєстровим №98, має для заявника юридичне значення, оскільки наявність розбіжності у написанні імені у правовстановлюючому документі, позбавляє її можливості розпорядитись належним майном, а відтак суд вважає заяву заявника підставною, обґрунтованою та такою, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 223, 229, 247, 258, 259, 263-265, 293, 315 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Установити факт належності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, правовстановлюючого документа, а саме Свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок , яке видано 30 червня 1989 року виконавчим комітетом Жидачівської районної ради народних депутатів, зареєстрованого Стрийським МБТІ в реєстровій книзі №1 за реєстровим №98, в якому помилково вказано ОСОБА_1 замість ОСОБА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано, і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2.

Заінтересована особа: Бережницька сільська рада Жидачівського району Львівської області, місцезнаходження: 81743, Львівська область, Жидачівський район, с. Бережниця, ЄДРПОУ 04374542.

Суддя З.М. Коліщук

СудЖидачівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення08.02.2019
Оприлюднено19.02.2019
Номер документу79892855
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —443/2182/18

Рішення від 08.02.2019

Цивільне

Жидачівський районний суд Львівської області

Коліщук З. М.

Ухвала від 08.01.2019

Цивільне

Жидачівський районний суд Львівської області

Коліщук З. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні