Ухвала
від 19.02.2019 по справі 299/465/19
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/465/19

У Х В А Л А

19.02.2019 року м. Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого - судді Леньо В.В. секретар судового засідання Казимірська Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Виноградів подання приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно боржника ОСОБА_2 право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку,

В С Т А Н О В И В:

До суду поступило подання приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно боржника ОСОБА_2 право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку.

Приватний виконавець просить вирішити питання про звернення стягнення на земельну ділянку площею 0,0595 га, цільове призначення - для будівництва та обслуговування жилого будинку, кадастровий номер: 2121210100:00:006:0093, яка знаходиться за адресою: Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Духновича,19, у виконавчому провадженні № 56166719 з примусового виконання виконавчого листа № 2п-7195/10, виданого 31.08.2010 року Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області.

Подання мотивовано тим, що 11.04.2017 року приватним виконавцем винесено постанову про відкриття даного виконавчого провадження про стягнення з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 солідарно на користь Державного ощадного банку України заборгованості у розмірі 941452,44 грн. та 1700 грн. витрат по сплаті державного мита та витрат на ІТЗ розгляду справи. При перевірці майнового стану боржника встановлено, що за ним зареєстрований житловий будинок загальною площею 322,6 кв.м, що знаходиться за адресою: Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Духновича, 19. Згідно договору купівлі-продажу від 20.05.2008 року боржнику належить вказана вище земельна ділянка. Під час примусового виконання приватним виконавцем винесено постанову про арешт майна боржника, якою накладено арешт на нерухоме майно. Боржник не виконує рішення суду, тому просить звернути стягнення на вказану земельну ділянку.

Частиною 10 ст. 440 ЦПК України передбачено, що питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.

Відповідно до ч.11 ст.440 ЦПК України суд негайно розглядає подання державного виконавця, приватного виконавця без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця.

Приватний виконавець виконавчого округу Закарпатської області ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, подання розглянуто за його відсутності.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступних висновків.

Порядок реєстрації права власності на нерухоме майно передбачає його державну реєстрацію.

Відповідно до ст. 126 ЗК України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень").

В судовому засіданні встановлено, що боржник є власником житлового будинку, що знаходиться за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул.Духновича,19, загальною площею 322,6 кв.м, що підтверджує копія інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта - ОСОБА_2, номер довідки 124145259, сформованої приватним виконавцем ОСОБА_1 16.05.2018 року.

З договору іпотеки від 20.05.2008 року укладеного між Боржником ОСОБА_2 та ВАТ Державний ощадний банк України вбачається, що житловий будинок, що знаходиться за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул.Духновича,19, Виноградівського району, Закарпатської області належить на праві власності боржникові ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу посвідченого приватним нотаріусом Виноградівського районного нотаріального округу ОСОБА_4 20.05.2008 року за реєстром 1962 та зареєстрованого у Виноградівському БТІ 20.05.2008 року в книзі 19, номер запису 5138, реєстраційний номер об'єкта в реєстрі права власності на нерухоме майно 18992428.

Згідно копії витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 20.05.2008 року № 18883898, ОСОБА_2 набув у власність земельну ділянку на підставі договору купівлі-продажу від 20.05.2008 року, посвідченого приватним нотаріусом Виноградівського районного нотаріального округу ОСОБА_4, зареєстрованого в реєстрі за № 1962. Предметом правочину, була земельна ділянка за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Духновича, 19, кадастровий номер 2121210100:00:006:0093.

Частиною першою ст. 377 ЦК України передбачено, що до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Таким чином, у разі набуття особою права власності на житловий будинок вона автоматично набуває право власності на земельну ділянку, на якій цей будинок розміщений. Набуття права власності на будинок передбачає реєстрацію відповідного права шляхом внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та особа стає власником майна з моменту державної реєстрації.

Отже, державна реєстрація права власності на житловий будинок підтверджує, що власникові будинку належить на праві приватної власності земельна ділянка, надана для його будівництва та обслуговування. Додатково реєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності на таку земельну ділянку не потрібно.

Виходячи з викладеного, враховуючи те, що предметом судового розгляду в порядку виконання судового рішення виступає питання звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, а Боржник ОСОБА_2 став власником земельної ділянки одночасно із державною реєстрацією права власності, звернення стягнення на таку земельну ділянку здійснюється в порядку звернення стягнення на об'єкти права власності, а не в судовому порядку, тому подання задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 260, 440 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

У задоволенні подання приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області ОСОБА_1 про звернення стягнення на нерухоме майно боржника ОСОБА_2, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Головуючий ОСОБА_5

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення19.02.2019
Оприлюднено20.02.2019
Номер документу79929930
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —299/465/19

Ухвала від 19.02.2019

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Леньо В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні