Справа № 308/1503/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2019 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчої ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
В С Т А Н О В И Л А:
З внесеного клопотання та матеріалів, доданих до нього, встановлено, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019070000000002 від 18.01.2019 відносно службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за ознаками кримінального правопорушення передбаченого за ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ - НОМЕР_1 ), у період з 01.01.2015 по 31.06.2018 безпідствно сформували податковий кредит, в тому числі за фінансово-гсопдрськими операціями з придбання квартир у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ - НОМЕР_2 ), що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету 3657115 грн. податку на додану вартість, та може вказувати на умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах. Працівниками ГУ ДФС у Закарпатській області проведено планову виїзну перевірку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодаства за період з 01.01.2015 по 31.06.2018, за резхультатми якої складено акт №1256/07-16-14-01/32123738 від 19.12.2018 за висноваками якого та на підставі податкового повідомлення-рішення №0000231401 від 11.01.2019 вказаному товариству визначенно суму грошового зобовязання з ПДВ на суму 3095693 грн. Зокрема, перевіркою встановлено, що у перевіряємий період ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відображено у складі податвокого кредиту відповідних звітних періодів суми ПДВ з вартості квартир придбаних у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ). Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » сформовано податковий кредит на підставі податкових накладних, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, тобто, по першій події. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » придбавало у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » квартири на підставі нотаріально засвідчених договорів, умови яких є типовими (відрізняється площа, вартість та номер квартири). Поряд з цим, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » при релаізації квартир ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виписано податкові накладні, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, за ставкою ПДВ -20%, а ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відповідно, вказані суми ПДВ включено до податкового кредиту відповідно звітних періодів. Також, в ході досудового розслідування встановлено, що бенефіціарним власником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є ОСОБА_5 , громадянин США, НОМЕР_3 , США АДРЕСА_2 .
Клопотання обґрунтоване тим, що документи, до яких планується отримати тимчасовий доступ це документи на паперових носіях та в електронному вигляді, які містять інформацію про розрахункові банківські операції - рух грошей на банківських рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) за номерами: № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (євро), № НОМЕР_6 (українська гривня), № НОМЕР_7 (українська гривня), № НОМЕР_8 (українська гривня), відкритих у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_9 , індекс: АДРЕСА_3 ).
Підставою вважати, що документи перебувають у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_9 , індекс: АДРЕСА_3 ) є висновок аналітичного дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №04/07-16-16-00-19/ від 17.01.2019.
Документи, які містять інформацію про розрахункові банківські операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають значення для відпрацювання та налізу взаємовідносин ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (враховуючи що кінцевий бенефіціарний власник обох підприємств є Ровт Александр, США) встановлення мети здійснення фінансової операції. Таким чином, інформація про розрахункові банківські операції має суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.
Іншим способом отримати дані щодо розрахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не можливо, оскільки така інформація містить відомості, які згідно ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» становлять банківську таємницю. Відповідно до п.3 ст. 62 зазначеного Закону слідче управління ФР ГУ ДФС у Закарпатській області не належить до кола суб`єктів, на письмову вимогу яких надається інформація, яка містить банківську таємницю. Отримати таку інформацію названий орган досудового розслідування може виключно на підставі ухвали слідчого судді у порядку, встановленому главою 15 КПК України «Тимчасовий доступ до речей і документів».
Таким чином, за версією сторони обвинувачення, за допомогою тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, може бути виконане завдання слідства, а саме встановлення осіб злочинців та відшкодування спричинених державі збитків.
У судове засідання слідча, будучи належним чино мповдомленою про дату судового засідання, не з`явилась. Подала клопотання пророзгляд справи у її відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі просить задовольнити.
Представник особи у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
В зв`язку з неявкою всаіх часників в судове засідання фіксування кримінального провадження за допомогою технічних пристроїв не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
За приписами п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, інформація, відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно з ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
Згідно з п. 19 ч. 1 ст. 3 КПК України, сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники;
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
Як випливає з витягу з ЄРДР, доданого до клопотання, слідчим по даному кримінальному провадженні є ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ; прокурорами: ОСОБА_4 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 .
У клопотанні не зазначено інших слідчих, які здійснюють розслідування у даному кримінальному провадженні. У витягу з ЄРДР таких також немає. Отже, клопотання у частині надання тимчасового доступу до речей і документів слідчим слідчої групи по кримінальному провадженню №32019070000000002, працівникам СУ ФР та ОУ ГУ ДФС за територіальною юрисдикцією, визначеним відповідним дорученням, постановою, щодо проведення слідчих (розшукових) дій задоволенню не підлягає.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, беручи до уваги, що слідчим наведені правові підстави для застосування вказаного виду заходу забезпечення кримінального провадження, вказана інформація може мати важливе значення для встановлення фактичних даних у кримінальному провадженні, отримані відомості можуть використовуватися як докази, іншим способом довести обставини неможливо, слідчий суддя доходить висновку про часткове задоволення поданого клопотання, оскільки тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Керуючись ст. ст. 93, 131, 132, 159-164,309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И Л А:
Клопотання задовольнити частково.
Надати стороні кримінального провадження старшому слідчому з особливо важливих справ Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю та, які знаходяться у володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_9 , індекс: АДРЕСА_3 ), а саме до виписки руху грошових коштів, у яких зафіксовані відомості про розрахункові банківські операції, тобто рух грошей з зазначенням реквізитів контрагентів, інформації про призначення платежів по банківських рахунках « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) та залишок коштів на рахунках: № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (євро), № НОМЕР_6 (українська гривня), № НОМЕР_7 (українська гривня), № НОМЕР_8 (українська гривня) за період з 01.01.2015 по 31.06.2018 року з можливістю отримання зазначеної інформації в електронному та паперовому вигляді (роздруківки).
В задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Встановити строк дії ухвали слідчого судді, який не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення, а саме - до 18.03.2019.
У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79930476 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Тхір О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні