НОВОКАХОВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 661/843/19

Провадження № 1-кс/661/375/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2019 року

Новокаховського міського суду Херсонської області у складі:

головуючого - слідчого судді Чирський Г.М.,

за участю секретаря судового засідання Шевченко Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області Дяденка О.О., про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню №42018231070000088 від 14.06.20108 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 222 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся до суду з відповідним клопотанням, погодженим з прокурором, про надання дозволу на тимчасовий доступ до розрахункового рахунку № НОМЕР_1, відкритому в управлінні державної казначейської служби України у м. Новій Каховці, який використовується спортивним клубом Енергія (код ЄДРПОУ 36227193), розташованому за адресою: Херсонська область м. Нова Каховка, пр. Дніпровський. 23 а саме: інформацію (реєстр) про рух грошових коштів по рахунку № НОМЕР_1 відкритому в управлінні державної казначейської служби України у м. Новій Каховці (із зазначенням призначення платежів, найменування відправника\одержувача, коду відправника\одержувача, рахунків і реквізитів відправника\одержувача, номера і дати документа) на паперовому та електронному носії інформації (диску) з часу відкриття рахунку до 00:00 годин 02.01.2019 р., з метою встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відповідно до ст.91 КПК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив про те, що на адресу Новокаховської місцевої прокуратури надійшла заява ОСОБА_2 про те, що Новокаховською міською радою створено та фінансується з порушенням законодавства України спортивний клуб Енергія , відповідно до чого у діях працівників зазначеного футбольного клубу, а також міської ради вбачаються ознаки складу злочину, пов'язаного з шахрайством з фінансовими ресурсами.

Зазначена інформація 14.06.2018 внесена до ЄРДР за № 42018231070000088 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 222 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що на підставі рішення сесії Новокаховської міської ради кожен рік здійснюється виділення з міського бюджету м. Нова Каховка грошових коштів на розвиток фізичної культури та спорту. Частина коштів, згідно розподілу показників кошторису, та на підставі заяви спортивного клубу Енергія (код ЄДРПОУ 36227193) про надання фінансової підтримки для участі в календарних матчах чемпіонату України та кубку України з футболу, перераховуються державною казначейською службою на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1, відкритому в управлінні державної казначейської служби України у м. Новій Каховці, який використовується спортивним клубом Енергія .

Слідчий СВ Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області Дяденко О.О., прокурор Пуляєва С.В. у судове засідання не з'явились, подали заяви про розгляд клопотання за своєї відсутності, наполягаючи на його задоволенні.

Представник управління державної казначейської служби України у м. Новій Каховці у судове засідання не викликався відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Дослідивши Витяг з ЄРДР, клопотання та надані матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання з наступних підстав.

Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

На виконання вимог ст.ст. 160, 162 КПК України, слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; до яких саме речей і документів необхідний тимчасовий доступ; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за їх допомогою, а також, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Клопотання органу досудового розслідування за своєю суттю в цілому відповідає вимогам ч. 6 ст. 132, ст. 160 КПК України, обставин, регламентованих п. п. 1-3 ч. 3 ст. 132, ст. 161 та абз. 2 ч. 6 ст. 163 КПК України, не встановлено.

За таких обставин, слідчий суддя дослідивши, матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку вважає, що наявні у кримінальному провадженні №42018231070000088 від 14.06.2018 року докази, свідчать про те, що слідчим у відповідності до вимог ч. 5 ст. 132 КПК України, надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів та інформації, що перебуває у володінні управління державної казначейської служби України у м. Новій Каховці, забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з'ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України, та свідчать про те, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, у зв'язку з чим клопотання підлягає задоволенню.

Застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження не завдасть суттєвих шкідливих наслідків застосування для осіб, яких він стосується, а спосіб, у який він здійснюється є розумним і спів розмірним.

Керуючись ч.4 ст. 107, ст. ст. 131, 132, 159-166, 372 КПК України

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим СВ Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області Дяденку Олексію Олександровичу, Зеленському Іллі Сергійовичу, Габузю Олексію Олексійовичу, Хавхуну Івану Володимировичу, Шатохіну Івану Сергійовичу, Кучеренку Антону Сергійовичу, Бдуленку Артему Вікторовичу, Лобанову Миколі Миколайовичу, Татарченку Олексію Миколайовичу на тимчасовий доступ до речей та документів по розрахунковому рахунку № НОМЕР_1, відкритому в управлінні державної казначейської служби України у м. Новій Каховці, який використовується спортивним клубом Енергія (код ЄДРПОУ 36227193), розташованому за адресою: Херсонська область м. Нова Каховка, пр. Дніпровський. 23 а саме: інформацію (реєстр) про рух грошових коштів по рахунку № НОМЕР_1 відкритому в управлінні державної казначейської служби України у м. Новій Каховці (із зазначенням призначення платежів, найменування відправника\одержувача, коду відправника\одержувача, рахунків і реквізитів відправника\одержувача, номера і дати документа) на паперовому та електронному носії інформації (диску) з часу відкриття рахунку до 00:00 годин 02.01.2019 р.

Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення, тобто до 14 березня 2019 року.

У разі невиконання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження , якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, але на неї може бути подано заперечення під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Г. М. Чирський

Дата ухвалення рішення 15.02.2019
Зареєстровано 20.02.2019
Оприлюднено 20.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону