Ухвала
від 19.02.2019 по справі 622/910/16-ц
ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 622/910/16-ц

8/622/3/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.02.19 року смт Золочів

Золочівський районний суд Харківської області у складі:

судді - Шабас О.С.,

за участі секретаря - Бойко І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у смт. Золочів Харківської області заяву про відвід ОСОБА_1 в межах розгляду заяви ОСОБА_2 поданої представником ОСОБА_3 про перегляд за нововиявленим обставинами ухвали Золочівського районного суду Харківської області від 13 квітня 2018 року по цивільній справі № 622/910/16-ц за позовом ОСОБА_2 до ПСП Горизонт про розірвання договору оренди землі, -

В С Т А Н О В И В :

08 січня 2019 року ОСОБА_2 в особі свого представника за довіреністю ОСОБА_3 звернувся до Золочівського районного суду Харківської області з вказаною заявою.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, напередодні засідання письмово звернувся до суду із заявою про відвід судді. Свої вимоги мотивував тим, що на його думку суддя Шабас О.С. не може приймати участь у розгляді даної справи та підлягає відводу з тих мотивів, що приймала участь у розгляді справ як слідчий суддя та приймала рішення, в результаті яких було арештовано техніку належну ПСП Горизонт , тим самим на його думку суд у 2015 році пішов на зустріч прокуратурі, райвідділу та рейдерам Золочівського району Харківської області. Зауважив, що можливо він чогось не знає, але на його думку все виглядає так.

Представник позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3, проти задоволення заяви про відвід заперечувала, наголосила, що представник ПСП Горизонт ОСОБА_1 будь-яким шляхом намагається затягти розгляд справи, утримуючи чужу землю, а люди поки змушені самі сплачувати податок на землю. Даний відвід на її думку, це ще один привід затягти розгляд справи, так як він не підтверджений документально.

Положеннями статті 40 ЦПК України врегульовано питання відводу судді.

Так зокрема частина 1 цієї статті вказує, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

Згідно частини 2 цієї ж статті питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Третьою та четверною частиною статті 40 ЦПК України передбачено, що якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо питання про відвід судді в порядку, визначеному частиною третьою цієї статті, неможливо розглянути в суді, в якому розглядається справа, то справа для вирішення питання про відвід передається до суду відповідної інстанції, найбільш територіально наближеного до цього суду.

Водночас частина 5 статті 40 ЦПК України передбачає, що якщо на час подання заяви про відвід судді у суді здійснюють правосуддя менше трьох суддів, вирішення питання про відвід здійснюється в нарадчій кімнаті суддею, який розглядає справу чи вчиняє іншу процесуальну дію, про що виноситься ухвала. У такому разі положення частин третьої та четвертої цієї статті не застосовуються.

Штатним розписом Золочівського районного суду Харківської області передбачено 3 посади суддів, з яких одна посада - голови суду. Станом на 19.02.2019 року фактично в суді працюють два судді Шабас О.С. та Чернова О.В., які з 12.09.2018 року згідно Указу Президента України Про призначення суддів від 07.09.2018 року №271/2018, після успішного проходження кваліфікаційного оцінювання здійснюють судочинство. Третя посада судді вакантна.

Відтак при розгляді заяви про відвід суд керується положеннями частини 5 статті 40 ЦПК України.

Оцінюючи доводи заяви про відвід суд враховує наступне - підстави для відводу судді передбачені положеннями статті 36 ЦПК України, так суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.

2. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу - щодо повторності його участі у розгляді справи.

3. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім'ї, родичами між собою чи родичами подружжя.

4. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Обґрунтовуючи свої вимоги про відвід судді відповідач - представник ПСП Горизонт ОСОБА_1 посилається на порушення, які на його думку, допустив суд при розгляді клопотань, органів досудового слідства у 2015 році, як слідчий суддя.

Таким чином, фактично доводи представника відповідача зводяться до незгоди з процесуальними рішеннями судді та не можуть бути підставою для відводу відповідно до положень ч.4 ст.36 ЦПК України, в зв'язку з чим у задоволенні заяви представника ПСП Горизонт ОСОБА_1 про відвід судді слід відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.258, 260, 353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви представника ПСП Горизонт ОСОБА_1 про відвід судді - відмовити.

Ухвала відповідно до положень ст. 353 ЦПК України оскарженню не підлягає.

Суддя О. С.Шабас

СудЗолочівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення19.02.2019
Оприлюднено20.02.2019
Номер документу79947005
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —622/910/16-ц

Ухвала від 23.01.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Шабас О. С.

Ухвала від 26.12.2019

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Шабас О. С.

Ухвала від 15.08.2019

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Чернова О. В.

Ухвала від 22.07.2019

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Шабас О. С.

Ухвала від 22.07.2019

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Шабас О. С.

Ухвала від 21.03.2019

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Шабас О. С.

Ухвала від 19.02.2019

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Шабас О. С.

Ухвала від 10.01.2019

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Шабас О. С.

Ухвала від 13.04.2018

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

Ухвала від 31.01.2018

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Кочнєв О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні