СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Провадження № 1-кс/760/2499/19

Справа №760/3542/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2019 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Антипова І.Л., за участю секретаря судових засідань Коржа А.А., розглянувши клопотання начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області Рогова В.Г., погоджене із прокурором відділу прокуратури Київської області Ониськівим А.М. про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017110130000029 від 29.12.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ ПРАВЕКС БАНК (МФО 380838), за адресою: м. Київ, вул. Кловський узвіз, 9/2 та розкрити банківську таємницю щодо діяльності та фінансового стану ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" .

Клопотання обґрунтовує тим, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, що внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017110130000029 від 29.12.2017 року, за фактом можливої причетності гр. ОСОБА_4 та ОСОБА_5 до створення (придбання) підприємств з ознаками фіктивності ТОВ "ІНСАЙД-ПРОФІТ" (код ЄРДПОУ 39821626) та ТОВ "СІРІУС-БАУМ" (код ЄРДПОУ 39675996) з метою прикриття незаконної діяльності, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 здійснювали реєстрацію, перереєстрацію фіктивних підприємств ТОВ "СІРІУС-БАУМ" , ТОВ "ІНСАЙД-ПРОФІТ" , ТОВ "СФП ТРЕЙД" (код ЄРДПОУ 38968894), ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" (код ЄРДПОУ 39592061), ТОВ "СПРЕД-СІСТЕМЗ" (код ЄРДПОУ 39699357), ТОВ "ЛІРА-ПРАЙМ" (код ЄРДПОУ 39828651) та використовували їх з метою надання надання послуг з прикриття незаконної діяльності підприємств реального сектору економіки.

Допитаний свідок засновник та директор ТОВ "СФП ТРЕЙД" , ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" , ТОВ "СПРЕД-СІСТЕМЗ" , ТОВ "ЛІРА-ПРАЙМ" ОСОБА_6 показав, що без мети зайняття підприємницькою діяльністю, на прохання свого знайомого за грошову винагороду підписав документи для реєстрації даних підприємств, ніякого відношення до фінансово - господарської діяльності не має. Також, вказаний громадянин на прохання свого знайомого здійснив відкриття банківських рахунків для ТОВ "СФП ТРЕЙД" , ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" , ТОВ "СПРЕД-СІСТЕМЗ" ,

ТОВ "ЛІРА-ПРАЙМ" , однак ними не розпоряджався. Крім того, ОСОБА_6 в особі, що надавала йому на підпис реєстраційні документи ТОВ "СФП ТРЕЙД" , ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" , ТОВ "СПРЕД-СІСТЕМЗ" , ТОВ "ЛІРА-ПРАЙМ"

ОСОБА_4

Таким чином, під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 здійснює реєстрацію підприємств без відома осіб, які являються засновниками чи посадовими особами та використовують вказані підприємства для задіяння у схемах з формування штучного податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.

Таким чином, враховуючи вищевикладене можна зробити висновок, що реквізити та відкриті банківські рахунки ТОВ "СФП ТРЕЙД" використовувались невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою прикриття незаконної діяльності, зокрема вчинення фінансових операцій, проведених внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння.

В ході проведення досудового розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність в розкритті банківських рахунків ТОВ "СФП ТРЕЙД" .

Оглядом Інформаційно-аналітичної бази даних Податковий блок встановлено, що у ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" (код ЄДРПОУ 39737046) відкрито банківський рахунок № 26008001367456 у АТ ОТП БАНК .

Таким чином, вважає слідчий можна прийти до висновку, що у АТ ПРАВЕКС БАНК знаходяться документи та відомості, які мають значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні, а саме:

- виписка про рух грошових коштів по рахунку № 26005700367404 відкритий ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" ;

- документи щодо відкриття та користування вказаним рахунком підприємством ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" ;

- грошові чеки, квитанції та інші документи на отримання готівкових коштів по рахунку № 26005700367404.

- копії протоколів системи Клієнт - банк в яких міститься дата та час з'єднання (включаючи години, хвилини та секунди з'єднання), електронне ім'я користувача, назви операцій та ІР адреса клієнта, як у паперовому так і електронному вигляді.

Слідчий в клопотанні зазначає, що вищевказані документи у кримінальному провадженні мають важливе значення, оскільки в них містяться зразки підпису та почерку службових осіб ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" та інших осіб, що мали доступ до рахунку, які необхідні для проведення почеркознавчої експертизи. У виписках про рух коштів по рахунку та інших документах, пов'язаних з відкриттям рахунку, отримання готівкових коштів з рахунку, можуть міститися дані, що підтверджують факт перерахування грошових коштів з банківського рахунку ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" на банківські рахунки інших підприємств, відомості про підприємства, які перерахували грошові кошти на рахунок ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" та подальший їх рух та перетворення у готівкову форму.

Відомості, що містяться у документах, пов'язаних з відкриттям (закриттям) банківських рахунків ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" , отриманням готівкових коштів з рахунків підприємств, а також відомості про рух коштів по зазначеним вище рахункам, що належить ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" , можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні для доведення вчинення невстановленими досудовим розслідуванням особами фіктивного підприємства з метою прикриття незаконної діяльності підприємств реального сектору економіки.

Слідчий подав до суду заяву в якій просив проводити розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав з наведених у ньому підстав.

Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Суд, відповідно до частини другої ст. 163 КПК України визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи за наведених слідчого підстав.

Вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №32018110000000038 від 24.05.2018 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

За змістом пункту 5 частини 1 статті 162 КПК України вказана інформація є відомостями, які можуть становити банківську таємницю і є охоронюваною законом таємницею.

Відповідно до ст. 60 Закону України Про банки та банківську діяльність , інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є: 1) відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України; 2) операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди; 3) фінансово-економічний стан клієнтів .

Згідно зі ст. 62 Закону України Про банки та банківську діяльність інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 2 ст. 160 КПК України передбачено вичерпний перелік відомостей, які повинно містити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, прихожу до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ ПРАВЕКС БАНК (МФО 380838), за адресою: м. Київ, вул. Кловський узвіз, 9/2 та розкрити банківську таємницю щодо діяльності та фінансового стану ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" .

Таким чином, слідчий суддя прийшов до висновку про задоволення клопотання.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити.

Надати начальнику другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області Рогову Владиславу Геннадійовичу, старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області Шуліці Костянтину Анатолійовичу, слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області Сисі Антону Олександровичу, слідчим слідчої групи або уповноваженій особі за дорученням слідчого, на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні

АТ ПРАВЕКС БАНК (МФО 380838), за адресою: м. Київ, вул. Кловський узвіз, 9/2 та розкрити банківську таємницю щодо діяльності та фінансового стану ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" , а саме надати тимчасовий доступ до наступних документів та відомостей:

виписок про рух грошових коштів по рахунку № 26005700367404, відкритому ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" , за період з 11.02.2016 по 05.02.2019, з інформацією про: рух грошових коштів по рахунку за вказаний період; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄДРПОУ, у паперовому та електронному вигляді.

документів щодо відкриття та користування вказаного рахунку ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" (заяв, карток із зразками підписів та відбитком печатки, довідок, довіреностей, протоколів загальних зборів засновників (учасників), наказів, рішень власника, статутів, реєстраційних карток, довідок з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, свідоцтв про державну реєстрацію юридичної особи, банківських договорів (із додатками) та всіх інших документів, які подавались ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" до установи банку і знаходяться в банку.

грошових чеків, квитанцій та інших документів на отримання готівкових коштів по вказаному рахунку ТОВ "ТД ІНТРЕЙДС" , за період з 11.02.2016 по 05.02.2019.

копії протоколів системи Клієнт - банк в яких міститься дата та час з'єднання (включаючи години, хвилини та секунди з'єднання), електронне ім'я користувача, назви операцій та ІР адреса клієнта, як у паперовому так і електронному вигляді.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу, слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.Л. Антипова

Дата ухвалення рішення 08.02.2019
Зареєстровано 20.02.2019
Оприлюднено 20.02.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону