Справа № 420/856/19
УХВАЛА
18 лютого 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення № 336-VII від 13.02.2019 року 29 сесії Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області 7-скликання Про факти порушення сільським головою Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_1, Конституції України та законів України, присяги посадових осіб місцевого самоврядування, прав і свобод громадян та незабезпечення здійснення наданих йому повноважень ; визнання протиправним та скасування рішення № 337-VII від 13.02.2019 року 29 сесії Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області 7-скликання Про дострокове припинення повноважень голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_1 в зв'язку із порушенням Конституції України та законів України, присяги посадових осіб місцевого самоврядування, прав і свобод громадян та незабезпечення здійснення наданих йому повноважень та звільнення ОСОБА_1 з займаної посади ; поновлення ОСОБА_1 на посаді сільського голови села Трояндове Лиманського району Одеської області з 13.02.2019 року.
Також, позивач надав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить суд зупинити дію оскаржуваного рішення № 337-VII від 13.02.2019 року 29 сесії Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області 7-скликання Про дострокове припинення повноважень голови Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_1 в зв'язку із порушенням Конституції України та законів України, присяги посадових осіб місцевого самоврядування, прав і свобод громадян та незабезпечення здійснення наданих йому повноважень та звільнення ОСОБА_1 з займаної посади - до моменту розгляду даної справи по суті; заборонити державному реєстратору проводити дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з приводу зміни керівника Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області (ідентифікаційний код юридичної особи код ЄДРПОУ 04379686 КОАТУУ: 5122782201) з ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_2) на інших осіб до моменту розгляду даної справи по суті.
Згідно ч. 1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
На підставі ч. 1 ст. 154 КАС України заяву позивача про забезпечення позову розглянуто в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 152 КАС України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Разом з тим, заява ОСОБА_1 про забезпечення позову не містить адреси місця проживання чи перебування позивача та його поштового індексу.
При цьому, ОСОБА_1 звернувся до суду як фізична особа, проте заява про забезпечення позову містить в лівому верхньому куті першого аркушу заяви штамп Трояндівської сільської ради Лиманського району Одеської області.
Крім того, на кожному аркуші двох екземплярів заяви про забезпечення позову міститься відмітка з оригіналом згідно та підпис, без зазначення прізвища, імені, по-батькові особи, якою проставлено підпис.
При цьому, приписами чинного законодавства України передбачено, що відмітка Згідно з оригіналом ставить на копіях документів.
Згідно ч. 4 ст. 152 КАС України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 гривень.
Відповідно до п.п 6 п. 6 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову сплачується судовий збір - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином ставка судового збору за подання заяви про забезпечення позову становить 576,30 грн.
Згідно ч. 1, 2 ст. 9 ЗУ Про судовий збір судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 ЗУ Про судовий збір судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.
Постановою Правління Національного банку України № 22 від 21.01.2004 року затверджена Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (далі - Інструкція), якою встановлені загальні правила, види і стандарти розрахунків клієнтів банків та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюються за участю банків. Нормами Інструкції встановлені вимоги щодо заповнення розрахункових документів.
Відповідно до пункту 3.1. Інструкції платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до цієї Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків.
З додатків 2, 8 до Інструкції вбачається, що одним із реквізитів платіжного доручення є "Призначення платежу", який заповнюється з урахуванням вимог, установлених главою 3 Інструкції.
Пунктом 3.8. Інструкції визначено, що реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".
Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Так, в матеріалах позовної заяви міститься квитанція № 25655001-1 від 14.02.2019 року про сплату ОСОБА_1 судового збору, де в графі призначення платежу вказано - *;101;2485506895 судовий збір за позовом ОСОБА_1 Одеський окружний адмін. суд. Проте, в призначенні платежу не зазначено про сплату судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову.
При цьому, в заяві про забезпечення позову не зазначено додатком до заяви квитанція чи інший платіжний документ про сплату судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову.
Крім того, в додатках до позовної заяви також не зазначено про надання квитанції чи іншого платіжного документу про сплату судового збору, в тому числі за подання до суду заяви про забезпечення позову.
Таким чином, належних доказів сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову в розмірі встановленому Законом України Про судовий збір позивачем не надано.
Згідно ч. 7 ст. 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, відповідно до ч. 7 ст. 154 КАС України, заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову від 14.02.2019 року (вхід. № 5479/19), слід повернути заявнику без розгляду.
Керуючись ч. 7 ст. 154, ст. ст. 243, 248 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову від 14.02.2019 року (вхід. № 5479/19), повернути без розгляду.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 256 КАС України.
Суддя О.А. Левчук
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2019 |
Номер документу | 79953173 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Левчук О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні