ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
18 лютого 2019 року м. Ужгород№ 260/1398/18 Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Луцович М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження позовну заяву Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Комунального підприємства Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Мукачівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3 про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсії.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що станом на день звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла перед позивачем в сумі 4275,75 грн. зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", яка не було погашено відповідачем в добровільному порядку.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 03 січня 2019 року було відкрито спрощене позовне провадження з розгляду даної адміністративної справи та надано відповідачеві 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Згідно п. 5 ч. 6 ст. 251 КАС України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Однак у строк, встановлений судом, відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Відповідно до норм ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи вищенаведене, суд розглядає дану адміністративну справу за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що відповідач був зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 року № 400/97-ВР (далі - Закон України № 400/97-ВР), а з 01.01.2004 року, також як платник страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058 (далі - Закон України № 1058).
Згідно абз. 4 п. 1 ст. 2 Закон України № 400/97-ВР для платників збору об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. "б" -"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 цього Закону.
Пенсію за віком на пільгових умовах було призначено ОСОБА_1, який працював на відповідача, відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 05.01.2018 року (справа № 807/1570/17, головуючий суддя - Маєцька Н.Д.) у справі за позовом Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Комунального підприємства Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3 про стягнення заборгованості було встановлено обставини щодо правомірності призначення пенсії відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" - ОСОБА_1, відтак обставини щодо правомірності призначення пенсії повторно не доказуються.
Відповідно до ч.2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України № 1058, зберігається порядок покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. п. "б" -"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно п. 6 п.п. 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою управління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 зареєстрованої в Мін'юсті 16.01.2004 року за №64/8663 (далі - Інструкції №21-1) підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У відповідності до п. 6 п.п. 6.8 Інструкції №21-1 у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.
Так, позивачем за квітень-листопад 2018 р. було нараховано ОСОБА_1 пільгову пенсію на загальну суму 11356,00 грн.
Згідно Довідки-розрахунку, заборгованість відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії за період з квітня по листопад 2018 року становить 4275,75 грн., а саме: 49,20 % від загальної суми пенсії (4204,17 грн.) та 0,79 % поштового збору (а.с. 67,44 грн.) (а.с. 6).
Так, підтвердженням фактичної виплати пільгової пенсії є листи ПАТ "Укрпошта" ЗДЦПЗ (а.с.14-17).
Відповідач в добровільному порядку не здійснив відшкодування позивачеві сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах, в зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем по збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, які призначені відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" - в розмірі 4275,75 грн.
Отже, станом на час розгляду адміністративної справи борг відповідачем не сплачений.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (відзив проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 2 ст. 139 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись статтями 139, 241, 243, 244, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (вул. Миру, буд. 151 Ж, м. Мукачево, Закарпатська область, 89600, код ЄДРПОУ 37857963) до Комунального підприємства Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3 (вул. Горького, буд. 9, м. Мукачево, Закарпатська область, 89600, код ЄДРПОУ 03344770) - задовольнити .
2. Стягнути з Комунального підприємства Житлово-ремонтне експлуатаційне підприємство №3 (вул. Горького, буд. 9, м. Мукачево, Закарпатська область, 89600, код ЄДРПОУ 03344770) на користь Мукачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (вул. Миру, буд. 151 Ж, м. Мукачево, Закарпатська область, 89600, код ЄДРПОУ 37857963) заборгованість в сумі 4275,75 (чотири тисячі двісті сімдесят п'ять гривень сімдесят п'ять копійок) грн. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
3. Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду в строки визначені ст. 295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 255 КАС України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяМ.М. Луцович
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2019 |
Номер документу | 79953176 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні