ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
Справа № 1940/1295/18
18 лютого 2019 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Мандзія О.П., розглянувши у письмовому провадженні в порядку загального позовного провадження заяву про примирення у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області до Бучацької центральної районної комунальної лікарні про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області з позовною заявою до Бучацької центральної районної комунальної лікарні про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівель стаціонарних відділень №1 та №2 Бучацької центральної комунальної районної лікарні за адресою: Тернопільська область, Бучацький район, м. Бучач, вул. Шухевича, 48 та вул. Галицька, 104 шляхом повного знеструмлення і залученням Бучацького району електричних мереж ВАТ "Тернопільобленерго".
Ухвалою суду від 16.07.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 13.08.2018 року.
Ухвалою суду від 13.08.2018 року, постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відкладено підготовче засідання на 12.09.2018 року.
Підготовче засідання 12.09.2018 року не проводилось у зв'язку із перебуванням головуючого судді Мандзія О.П. у відпустці відповідно до наказу Тернопільського окружного адміністративного суду від 11.09.2018 року №56-В/г.
Ухвалою суду від 17.09.2018 року, постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 КАС України, відкладено підготовче засідання на 11.10.2018 року, а також продовжено процесуальний строк підготовчого провадження.
Підготовче засідання 11.10.2018 року не проводилось у зв'язку із перебуванням головуючого судді Мандзія О.П. у відпустці відповідно до наказу Тернопільського окружного адміністративного суду від 09.10.2018 року №63-В/г.
Ухвалою суду від 23.11.2018 року, постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 КАС України, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 17.12.2018 року.
Ухвалою суду від 17.12.2018 року провадження в адміністративній справі було зупинено до 17.01.2019 року для надання сторонам часу для примирення.
Ухвалою суду від 17.01.2019 року продовжено процесуальний строк зупинення провадження в адміністративній справі до 18.02.2019 року для надання сторонам часу для примирення.
Представником позивача, 18.02.2019 року подано до суду спільну заяву про примирення сторін, в якій останні погодились врегулювати існуючий спір шляхом використання права на примирення на основі взаємних поступок.
Ухвалою суду від 18.02.2019 року поновлено провадження в адміністративній справі.
Представник позивача просив розгляд питання про примирення сторін здійснювати без участі представника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча Бучацьку центральну районну комунальну лікарню належним чином повідомлено про дату, час та місце судового розгляду відповідно до ст.124, 126 КАС України.
Враховуючи положення ч.3 ст.194, ч.1, 9 ст.205 та ч.4 ст. 229 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду справи у порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши матеріали справи та з'ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що заява про примирення підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Суд, проаналізувавши подані докази, встановив наступне.
Згідно заяви про примирення від 15.02.2019 року сторони дійшли згоди у врегулюванні спору вирішили наступне.
Позивач зобов'язується надати час до 31.01.2020 року для остаточного виконання вимог, вказаних у позовній заяві від 04.07.2018 року №3-1/3096. Позивач після виконання заявлених вимог має прийняти виконання як належне. У разі невиконання відповідачем зобов'язань зазначених у даній заяві, застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення.
Відповідач зобов'язуються дерев'яні елементи горищних покриттів будівель корпусів №1 та №2 обробити засобами вогнезахисту, що забезпечують І групу вогнегасної ефективності. Приміщення корпусів №1 та №2 обладнати системами пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей. Шляхи евакуації корпусів лікарні №1 та №2 обладнати евакуаційним освітленням. Провести технічне обслуговування пожежних кранів і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування в корпусі стаціонарного відділення №2. Пожежні крани у відділенні №2 укомплектувати пожежними рукавами однаковими з ним діаметра та стволами, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Здійснити перевірку засобів захисту будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів. В корпусі стаціонарного відділення №2 демонтувати піч. На горищі стаціонарного відділення №2 демонтувати тимчасову електромережу. В будівлях стаціонарних відділень №1 та №2 заборонити експлуатацію горищ не за призначенням. В корпусі стаціонарного відділення №1 з другого поверху влаштувати другий евакуаційний вихід. В корпусі стаціонарного відділення №1 забезпечити відкривання дверей експлуатаційних виходів з приміщень у напрямку евакуації. В корпусі стаціонарного відділення №1 на шляхах евакуації на стінах демонтувати горючі матеріали (горюче оздоблення). Влаштувати протипожежні двері другого типу з межею вогнестійкості ЕІ 30 у технічних приміщеннях в корпусах №1 та №2 стаціонарних відділень. На горищах корпусів №1 та №2 заборонити експлуатацію кабінетів лікарів та інших службових приміщень. В корпусі стаціонарного відділення №1 заборонити розміщення палат для важкохворих та дітей на верхньому поверсі лікарні. На території корпусів №1 та №2 заборонити розміщення автотранспорту на відстані менше 25м від даних будівель. З'єднання жил проводів електромережі корпусів №1 та №2 виконати за допомогою зварювання, паяння або затискачів. Корпуса стаціонарних відділень №1 та №2 забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням.
Відповідно до умов цієї угоди про примирення сторони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання претензій, які були предметом судового розгляду у справі №1940/1295/18.
Також, у вказаній заяві зазначено, що сторони погоджуються з тим, що відповідно до умов цієї заяви вони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання спору, та не мають жодних вимог щодо один одного; умови примирення, дії позивача та відповідачів не суперечать закону і не порушують чиїх-небудь прав, свобод та інтересів; сторони мають належне уявлення про сутність цієї заяви і всіх її елементів; сторони підтверджують, що вищевикладені умови відповідають їх волевиявленню і зумовлюють настання бажаних наслідків, які відповідають їхнім дійсним інтересам.
В силу приписів ч.5 ст.47 КАС України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч.1, 3, 4, 5 ст. 190 КАС України, сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.
Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення.
До ухвалення судового рішення у зв'язку з примиренням сторін суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін у праві вчинити відповідні дії.
Умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Заяву про примирення сторін підписано 15.02.2019 року уповноваженими представниками сторін - начальником Управління ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_1 та юрисконсультом Бучацької центральної районної комунальної лікарні ОСОБА_2, які наділені відповідними повноваженнями.
Дослідивши умови примирення сторін, суд встановив, що умови примирення не суперечать чинному законодавству та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, а відтак, суд вважає за можливе затвердити умови примирення.
Згідно п.3 ч.1 ст.238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін на умовах, визначених в заяві про примирення по адміністративній праві №1940/1295/18.
Керуючись ст.190, 191, 238, 239, 243, 256 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Затвердити умови примирення сторін у адміністративній справі №1940/1295/18 за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: 46011, Тернопільська область, місто Тернопіль, вулиця Лесі Українки, будинок 6, код ЄДРПОУ 38535547) до Бучацької центральної районної комунальної лікарні (місцезнаходження: 48400, Тернопільська область, Бучацький район, місто Бучач, вулиця Шухевича, будинок 48, код ЄДРПОУ 02000547), про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), викладені у заяві про примирення від 15.02.2019 року, а саме:
Відповідач - Бучацька центральна районна комунальна лікарня (місцезнаходження: 48400, Тернопільська область, Бучацький район, місто Бучач, вулиця Шухевича, будинок 48, код ЄДРПОУ 02000547), зобов'язуються:
дерев'яні елементи горищних покриттів будівель корпусів №1 та №2 обробити засобами вогнезахисту, що забезпечують І групу вогнегасної ефективності;
приміщення корпусів №1 та №2 обладнати системами пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей;
шляхи евакуації корпусів лікарні №1 та №2 обладнати евакуаційним освітленням;
провести технічне обслуговування пожежних кранів і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування в корпусі стаціонарного відділення №2;
пожежні крани у відділенні №2 укомплектувати пожежними рукавами однаковими з ним діаметра та стволами, а також важелем для полегшення відкривання вентиля;
здійснити перевірку засобів захисту будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів;
в корпусі стаціонарного відділення №2 демонтувати піч;
на горищі стаціонарного відділення №2 демонтувати тимчасову електромережу;
в будівлях стаціонарних відділень №1 та №2 заборонити експлуатацію горищ не за призначенням;
в корпусі стаціонарного відділення №1 з другого поверху влаштувати другий евакуаційний вихід;
в корпусі стаціонарного відділення №2 забезпечити відкривання дверей експлуатаційних виходів з приміщень у напрямку евакуації;
в корпусі стаціонарного відділення №1 на шляхах евакуації на стінах демонтувати горючі матеріали (горюче оздоблення);
влаштувати протипожежні двері другого типу з межею вогнестійкості ЕІ 30 у технічних приміщеннях в корпусах №1 та №2 стаціонарних відділень;
на горищах корпусів №1 та №2 заборонити експлуатацію кабінетів лікарів та інших службових приміщень;
в корпусі стаціонарного відділення №1 заборонити розміщення палат для важкохворих та дітей на верхньому поверсі лікарні;
на території корпусів №1 та №2 заборонити розміщення автотранспорту на відстані менше 25м від даних будівель;
з'єднання жил проводів електромережі корпусів №1 та №2 виконати за допомогою зварювання, паяння або затискачів;
корпуси стаціонарних відділень №1 та №2 забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням.
Позивач - Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: 46011, Тернопільська область, місто Тернопіль, вулиця Лесі Українки, будинок 6, код ЄДРПОУ 38535547) зобов'язується надати час до 31.01.2020 року для остаточного виконання вимог, вказаних у позовній заяві від 04.07.2018 року №3-1/3096.
Позивач після виконання заявлених вимог має прийняти їх виконання. У разі невиконання відповідачем зобов'язань зазначених у даній заяві, застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівель стаціонарних відділень №1 та №2 Бучацької центральної комунальної районної лікарні за адресою: Тернопільська область, Бучацький район, м. Бучач, вул. Шухевича, 48 та вул.Галицька, 104 шляхом повного знеструмлення.
Закрити провадження у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: 46011, Тернопільська область, місто Тернопіль, вулиця Лесі Українки, будинок 6, код ЄДРПОУ 38535547) до Бучацької центральної районної комунальної лікарні (місцезнаходження: 48400, Тернопільська область, Бучацький район, місто Бучач, вулиця Шухевича, будинок 48, код ЄДРПОУ 02000547), про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Роз'яснити сторонам, що ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які нею визначені. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складено 18 лютого 2019 року.
Головуючий суддя Мандзій О.П.
копія вірна
Суддя Мандзій О.П.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2019 |
Номер документу | 79953365 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій Олексій Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій Олексій Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій Олексій Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій Олексій Петрович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мандзій Олексій Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні