Рішення
від 12.02.2019 по справі 146/1151/18
ТОМАШПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 146/1151/18

РІШЕННЯ

Іменем України

"12" лютого 2019 р. Томашпільський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Пилипчука О.В.,

з участю секретаря судового засідання Бойко Т.Є.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Томашполі цивільну справу

ім'я (найменування) сторін та інших учасників справи:

позивач: ОСОБА_1

відповідач: ОСОБА_2

відповідач: орган опіки та піклування при Липівській сільській раді Томашпільського району Вінницької області

вимоги позивача: про позбавлення батьківських прав

представник позивача: адвокат Семко Галина Вікторівна

Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

27 липня 2018 року до Томашпільського районного суду, керуючись ст.ст. 164-166, 256 СК України, звернулася ОСОБА_1, яка проживає в АДРЕСА_1, до ОСОБА_2, яка проживає в АДРЕСА_2, до органу опіки та піклування при Липівській сільській раді, що знаходиться в с. Липівка по вул.40-річчя Перемоги, 1 Томашпільського району Вінницької області, про позбавлення відповідача ОСОБА_2 батьківських прав відносно дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, та призначити її опікуном, передавши дітей, мотивуючи тим, що ОСОБА_2 ухиляється від виконання батьківських обов'язків, долею дітей не цікавиться.

Позов обґрунтований наступним.

Позивачка ОСОБА_1 є бабою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4. Матір'ю дітей є відповідачка у справі та дочка позивачки - ОСОБА_2

Батько дітей записаний відповідно до ст. 135 СК України.

Позивачка зазначає, що з самого народження внуки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 проживають разом з нею і знаходяться на її утримані, а відповідачка по справі самоусунулася від виконання своїх батьківських обов'язків, а саме з дітьми не спілкується, не провідує їх у школі, участі у вихованні не приймає, не турбується про фізичний і духовний розвиток дітей, не виявляє інтересу до їх внутрішнього світу в зв'язку з чим ОСОБА_1 вимушена була звернутися в опікунську раду при виконавчому комітеті Липівської сільської ради про доцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав. Будь-яких перешкод для виконання своїх обов'язків позивачка відповідачці ОСОБА_2 не чинила.

11 липня 2018 року було проведено засідання опікунської ради при виконавчому комітеті Липівської сільської ради де було розглянуто питання про доцільність позбавлення відповідачки батьківських прав відносно її дітей і прийнято рішення про позбавлення батьківських прав з винесенням даного питання для затвердження на засіданні виконавчого комітету сільської ради.

19 липня 2018 року виконавчим комітетом Липівської сільської ради було прийнято рішення за № 30 ро доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно її дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Разом з тим, 11 липня 2018 року на засіданні органу опіки і піклування Липівської сільської ради розглядалося питання про доцільність призначення позивачки опікуном над неповнолітніми онуками ОСОБА_4 та ОСОБА_5

Також 19 липня 2018 року виконавчим комітетом Липівської сільської ради було прийнято рішення про призначення ОСОБА_1 опікуном над неповнолітніми онуками.

Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.

Ухвалою Томашпільського районного суду від 12 вересня 2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі, підготовче засідання призначено на 29 листопада 2018 року.

Ухвалою Томашпільського районного суду від 29 листопада 2018 року закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 12 лютого 2019 року.

Фактичні обставини, встановлені судом, норми права, які застосовував суд, мотиви суду.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 та її представник адвокат Семко Г.В. позовні вимоги підтримали повністю, посилаючись на обставини, викладені у позові, попросили їх задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечила проти задоволення позову, не заперечила проти позбавлення її батьківських прав відносно її неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5

Представник органу опіки та піклування при виконавчому комітеті Липівської сільської ради в судове засідання не з'явився, однак направив на адресу суду заяву, згідно якої не заперечує в задоволенні позову, розгляд справи просить провести без його участі.

Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність і достовірність показань сторін по справі, сприяючи всебічному й повному з'ясуванню обставин справи, що має істотне значення для правильного вирішення спору, прийшов до наступного висновку.

Відповідно ч.3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно ч.1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно ч.1 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно ч.1-4 ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Відповідно ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно ч.6 ст. 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно ч.1 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Згідно ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року визначено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Згідно ст. 150 СК України, батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов'язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

У статті 164 СК України вказано, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він порушує кримінальну справу. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Згідно ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року в с. Яришівка, Томашпільського району Вінницької області, народилася ОСОБА_5. В її свідоцтві про народження матір'ю записано ОСОБА_2, батько - ОСОБА_6 (а.с.6).

ІНФОРМАЦІЯ_3 року в с. Яришівка, Томашпільського району Вінницької області, народився ОСОБА_4. В його свідоцтві про народження матір'ю записано ОСОБА_2, батько - ОСОБА_6 (а.с.7).

Відомості про батька дітей в актові записи про народження дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_4 внесено відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, що підтверджується копіями витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України. (а.с.12-13)

Згідно довідки сільського голови Липівської сільської ради № 532 від 11 липня 2018 року, до складу сім'ї ОСОБА_1 входять зокрема онуки, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3. (а.с. 16).

Як вбачається з характеристики виданої директором НВК Томашпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів- гімназія на ім'я учня 8-Б класу ОСОБА_4., останній має навчальні досягнення середнього і початкового рівнів. Навчається не в повну міру своїх можливостей, потребує контролю, виявляє зацікавленість до таких предметів, як фізична культура, трудове навчання, інформатика. Характер урівноважений, спокійний, мовчазний. Не має схильності до шкідливих звичок, не піддається негативному впливу вулиці. Правила поведінки в школі не ігнорує, користується авторитетом серед однокласників. Дитини проживає в неповній сім'ї разом з бабусею, яка контролює навчальну діяльність внука та належним чином займається його вихованням й утриманням. (а.с.14)

Як вбачається з характеристики виданої директором НВК Томашпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів- гімназія на ім'я учениці 5-Б класу ОСОБА_5., остання зарекомендувала себе як старанна дисциплінована учениця. Завжди забезпечена навчальним приладдям, шкільною та спортивною формами. Має навчальні досягнення середнього рівня. Школу відвідує систематично. Бере активну участь у громадському житті школи та класу, товариська, урівноважено, розсудлива. Бабуся ОСОБА_1 постійно цікавиться навчанням та поведінкою дитини, з відповідальністю ставиться до її виховання, відвідує батьківські збори. Дитини проживає у будинку, де в одній з кімнат облаштовано куточок для навчання та відпочинку дитини. Регулярно бабуся спілкується з класним керівником. (а.с.15)

Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов складеного депутатом Липівської сільської ради Бойко Н.І., сім'я ОСОБА_1 проживає в задовільних матеріально-побутових умовах, в будинку є 6 кімнат, умови для проживання дітей задовільні, діти мають свою кімнату для вивчення шкільних домашніх завдань. ОСОБА_1 самостійно забезпечує сім'ю, веде домашнє господарство, сезонно ходить працювати. (а.с.17)

Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов складеного комісією в складі сільського голови, секретаря сільської ради та депутата сільської ради від 12 липня 2018 року, позивачка ОСОБА_1 проживає у власному житловому будинку за адресою АДРЕСА_1. Разом з ОСОБА_1 проживає її син ОСОБА_9, мати ОСОБА_10, та онуки ОСОБА_4, ОСОБА_5 Бабуся ОСОБА_1 доглядає за онуками, діти завжди чисті охайні, мають окрему кімнату. Комісією зроблено висновок, що бабуся ОСОБА_1 може бути опікуном внуків. (а.с.18)

Відповідно до висновку про стан здоров'я ОСОБА_1, вбачається, що на момент огляду остання здорова, патологій не виявлено.(а.с.19)

Відповідно до висновку про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини ОСОБА_5, вбачається, що на момент огляду остаточний діагноз дитини ожиріння І ступеню.

Відповідно до висновку про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини ОСОБА_4, вбачається, що на момент огляду остаточний діагноз дитини вторинна кардіопатія.

З рішення засідання опікунської ради при виконавчому комітеті Липівської сільської ради від 11 липня 2018 року № 2 Про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно її неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , вбачається, що ОСОБА_2 неодноразово надавали шанс виправитися, а саме не зловживати спиртними напоями, займатися вихованням дітей, не скандалити з матір'ю, однак ОСОБА_2 належних висновків не зробила, дітьми не займається. На підставі вказаного опікунська рада вирішила вважати за доцільне клопотати про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно її дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5, вважати за доцільне призначити опікуном над неповнолітніми ОСОБА_4 та ОСОБА_5 їхню бабусю ОСОБА_1 ( так як діти проживають з нею і вона займається їхнім вихованням). (а.с.10)

Згідно рішення виконавчого комітету Липівської сільської ради Томашпільського району вінницької області від 19 липня 2018 року № 30 Про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно її неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , виконкомом вирішено - вважати за доцільне клопотати про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно її дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5, вважати за доцільне призначити опікуном над неповнолітніми ОСОБА_4 та ОСОБА_5 їхню бабусю ОСОБА_1 (а.с.11)

Як вбачається з довідки - характеристики виданої сільським головою Липівської сільської ради Томашпільського району виданої на ім'я ОСОБА_1, вбачається, що остання за місце проживання характеризується з позитивної сторони, на її утриманні знаходяться онуки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, діти завжди охайні, забезпеченні всім необхідним для проживання, навчання і всебічного розвитку. ОСОБА_1 постійно цікавиться навчанням та поведінкою дітей, відвідує батьківські збори. (а.с.22)

Згідно висновку виконавчого комітету Липівської сільської ради про доцільність позбавлення батьківських прав гр. ОСОБА_2 по відношенню до неповнолітніх дітей ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_8, вбачається, що мати дітей ОСОБА_2 протягом п'яти років фактично самоусунулася від виконання батьківських обов'язків, а саме зловживає спиртними напоями, не відвідує дітей у школі та не приходить на батьківські збори, участі у вихованні не приймає, не допомагає матеріально, взагалі не цікавиться їхнім життям, тому на підставі вказаного опікунська рада вважає, що є всі підстави для позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 по відношенню до її неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с. 23)

Відповідно до ст. З Закону України Про охорону дитинства всі діти на території України, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров'я та народження дітей і їх батьків (чи осіб, які їх замінюють) або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи, визначені цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно зі ст. 8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. При цьому батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

У відповідності до ч. 2 ст. 150, ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток. Розірвання шлюбу між батьками, окреме проживання їх від дитини не впливає на обсяг їхніх прав та не звільняє від обов'язків щодо дитини (ч. 2 ст. 141 СК України). Ухилення кого-небудь із батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом (ч. 4 ст. 155 СК України).

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

При цьому відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 р. № 3 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 р. № 3 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав , ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.

Відповідно до ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування. Статтею 63 ЦК України, передбачено, що опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника. При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.

Перелічені встановлені судом факти свідчать про те, що ОСОБА_2 не виконує батьківських обов'язків відносно своїх неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 не виявляє щодо нього батьківської турботи, що є підставою для позбавлення її батьківських прав.

Отже, в судовому засіданні знайшли своє підтвердження докази того, що відповідачка ОСОБА_2 не цікавляться долею дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, не спілкується з ними, не бере участі в їх вихованні та житті, не надає ніякої матеріальної допомоги на утримання дітей. Таку бездіяльність суд розцінює як ухилення відповідачем від виконання своїх обов'язків по вихованню дітей, а саме щодо піклування про здоров'я дітей, їх фізичного, духовного та морального розвитку.

Враховуючи, що відповідачка в судовому засіданні не заперечила проти позбавлення її батьківських прав, остання ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню та утриманню своїх неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5, що підтверджується матеріалами справи, тому суд вважає за доцільне позовні вимоги ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав задовольнити та позбавити відповідача ОСОБА_2 батьківських прав щодо її ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 та передати дитину під опіку позивачки ОСОБА_1, яка згідно висновку служби у справах дітей може виконувати обов'язки опікуна.

Питання щодо розподілу судових витрат вирішується відповідно до положень ст. 141 ЦПК України.

На підставі Закону України Про судовий збір , судовий збір в сумі 704,80 гривень, слід стягнути з відповідача на користь держави.

Суд вважає необхідним роз'яснити ОСОБА_2, що у відповідності до ч. 1 ст. 169 Сімейного кодексу України, вона має право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.141 ,150 ,155 , 164, 165,166, 180 СК України, ст.ст. ст.2, 4, 10, 12, 13, 76, 77, 83, 89, 141, 263-265, 268, 273, 280, 352 ЦПК України, ст. 60, 63 ЦК України, ст. 8 Закону України Про охорону дитинства , п. 16 постанови Пленуму Верховного суду України від 30 березня 2007 р. № 3 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав , суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, орган опіки та піклування при Липівській сільській раді Томашпільського району Вінницької області про позбавлення батьківських прав задоволити повністю.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9, уродженку с. Ракова Томашпільського району Вінницької області позбавити батьківських прав відносно неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4.

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4., передати під опіку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_11, яка проживає в АДРЕСА_3

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 704, 80 гривень (сімсот чотири гривні 80 копійок) судового збору.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне найменування (ім'я) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження:

позивач : ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_11, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт серія НОМЕР_3 виданий 03.12.2001 Томашпільським РВ УМВС України у Вінницькій області, адреса проживання АДРЕСА_1;

відповідач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9, уродженка с. Ракова Томашпільського району Вінницької області, РНОКПП НОМЕР_2, адреса проживання - АДРЕСА_2

відповідач: орган опіки та піклування при Липівській сільській раді Томашпільського району Вінницької області, код ЄДРПОУ 04330929, с. Липівка вул. 40-річчя Перемоги Томашпільський район Вінницька область.

Суддя: О. В. Пилипчук

Повний текст рішення виготовлено 19 лютого 2019 року

СудТомашпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення12.02.2019
Оприлюднено21.02.2019
Номер документу79960542
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —146/1151/18

Рішення від 12.02.2019

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Рішення від 12.02.2019

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 29.11.2018

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 12.09.2018

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні