справа № 520/20078/18
провадження № 2/520/2214/19
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі
призначення справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін
20.02.2019 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м. Одеси Літвінова І.А., розглянувши питання щодо подальшого руху позовної заяви ОСОБА_1 (ІПНН: НОМЕР_1) до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: ОСОБА_5 про визнання договору купівлі-продажу дійсним,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 11.01.2019 року витребувано з відповідного підрозділу Головного управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області інформацію про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Питання щодо подальшого руху позовної заяви ОСОБА_6 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа - ОСОБА_7 про визнання договору купівлі-продажу дійсним постановлено вирішити за фактом одержання витребуваних за цією ухвалою відомостей.
На запит суду отримано довідку з підрозділу Головного управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області інформацію про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Довідкою підтверджено, що особа з даними ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з 06 грудня 2013 року значиться зареєстрованим за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.
Вказана довідка надійшла до суду 05.02.2019 року та передана судді 18.02.2019 року у зв'язку із перебуванням до цієї дати у відпустці.
У відповідності до частини першої статті 187 ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд вирішує питання про відкриття провадження у справі.
За позовними вимогами позивач просить визнати дійсним договір № 98.06-516 від 11 червня 1998 року, укладений між відповідачами та позивачем за посередництвом третьої особи - Одеської Спеціалізованої Біржі Нерухомості. Між тим, вказану особу позивач до участі у справі не залучає та питання про це не ставить. Рішення суду може вплинути на права та обов'язки особи, що не є стороною у справі.
За приписами частини третьої статті 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Згідно з частиною п'ятою статті 53 ЦПК України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу.
Пунктом 2 частини третьої статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити крім іншого й поштовий індекс.
Всупереч вказаним вимогам у позовній заяві ОСОБА_6 індекси в адресах самого позивача та відповідачів є неприйнятними, оскільки не відповідають офіційно встановленим (відбиті як 65000 ). Позивачу слід взяти до уваги, що за своєю суттю адреса це умовна кодифікація місця знаходження об'єкту, яка застосовується з метою поштового зв'язку. Правила написання адреси, встановлені Міністерством зв'язку, для забезпечення якнайшвидшого пересилання, зберігання і доставляння поштових відправлень. На всіх адресах пишеться: назва вулиці, номер будинку і квартири; назва населеного пункту, міста; назва району; назва області, індекс. Поштова індексація України розроблена на основі п'ятицифрових кодів, і використовується для пришвидшення сортування та доставки поштових відправлень. Четверта та п'ята цифри індексу вказують номери підпорядкованих їм відділень зв'язку або населених пунктів.
Також при ознайомленні з позовної заявою судом встановлено, що позивачем не зазначено у позовній заяві доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви (п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК); чи вживалися ним заходи по забезпеченню доказів або позову до подання позовної заяви (п. 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК ); чи проводилися заходи досудового врегулювання спору (п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК ).
Зазначені недоліки є підставою для залишення позовної заяви без руху, однак, вони є і такими, що можуть бути усунені в строк вчинення процесуальних дій учасниками справи.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя зазначає, що відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 10 ЦПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України , законів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України. Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Ратифікація Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод покладає на державу обов'язок неухильного додержання зобов'язань за цим міжнародно-правовим документом, що вимагає від нашої держави необхідності організувати свою правову систему таким чином, щоб забезпечити реальне гарантування передбаченого Конвенцією права на судовий захист, створити рівні умови доступу до правосуддя.
Під доступом до правосуддя, згідно зі стандартами Суду, розуміється здатність особи безперешкодно отримати судовий захист як доступ до незалежного і безстороннього вирішення спорів за встановленою процедурою на засадах верховенства права.
Отже, з метою уникнення надмірного формалізму при тлумаченні правових норм, дотримання принципу верховенства права, забезпечення реального гарантування передбаченого Конвенцією права на судовий захист, створення рівних умов доступу до правосуддя, що передбачає здатність особи безперешкодно отримати судовий захист як доступ до незалежного і безстороннього вирішення спорів за встановленою процедурою на засадах верховенства права, суд приймає рішення про відкриття провадження у цивільній справі № 520/20078/18 за позовною заявою ОСОБА_6 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа - ОСОБА_7 про визнання договору купівлі-продажу дійсним.
Згідно з частиною першою статті 11 ЦПК України , суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Враховуючи, що справа у спорі між сторонами не відноситься до справ, які відповідно до частини четвертої статті 274 ЦПК України не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження, ціна позову в цивільній справи не перевищує ста прожиткових мінімумів для працездатних осіб, справа є малозначною справою незначної складності, а також зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін та інших учасників справи та значення розгляду справи для суспільного інтересу, суддя приходить до висновку про доцільність розгляду цієї справи у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи, з урахуванням особливостей розгляду справи, встановлених статтею 279 ЦПК України .
За приписами частини другої статті 279 ЦПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Керуючись ст.ст. 11 , 187 , 274 , 278 , 279 , 353-355 ЦПК України , суд
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_6 (ІПНН НОМЕР_1; адреса реєстрації: АДРЕСА_1; адреса з позовної заяви: м. Одеса, вул. Ільфа і ПетроваАДРЕСА_2) до ОСОБА_2 (РНОКПП та номер і серія паспорту у позовній заяві не зазначені; адреса реєстрації: АДРЕСА_1; адреса з позовної заяви: м. Одеса, вул. Ільфа і ПетроваАДРЕСА_2), ОСОБА_3 (РНОКПП та номер і серія паспорту у позовній заяві не зазначені; адреса реєстрації: Вінницька область, смт. Тростянець, вул. Жовтнева, буд. 158; адреса з позовної заяви: м. Одеса, вул. Ільфа і ПетроваАДРЕСА_2), ОСОБА_4 (РНОКПП та номер і серія паспорту у позовній заяві не зазначені; адреса реєстрації: АДРЕСА_3; адреса з позовної заяви: м. Одеса, вул. Ільфа і ПетроваАДРЕСА_2), третя особа - ОСОБА_7 (ІПНН НОМЕР_2; адреса з позовної заяви: АДРЕСА_4) про визнання договору купівлі-продажу дійсним.
Залучити до участі у справі третьою особою Одеську Спеціалізовану Біржу Нерухомості (ОСБН) (Ідентифікаційний код: 21021638, п/і 65114, м. Одеса, вул. Академіка Корольова, буд. 26).
Відкрити провадження у цивільній справі № 520/20078/18.
Розгляд справи провести в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Зобов'язати позивача протягом двох днів з дня постановлення цієї ухвали направити третій особі Одеській Спеціалізованій Біржі Нерухомості копію позовної заяви із додатками, а підтвердження такого направлення надати суду.
Попередити позивача, що згідно з п. 9 ч. 1 ст. 257 ЦПК України , не подання витребуваних судом доказів без поважних причин є підставою для залишення позову без розгляду.
Вимоги щодо подання письмових доказів містяться у статтях 83 , 95 ЦПК України .
Забезпечення доказів судом проводиться за правилами, встановленими ст.ст. 116-119 ЦПК України .
За правилами абзацу 2 частини восьмої статті 43 ЦПК України , якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Учасники судового процесу зобов'язанні повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження).
Учасники судового процесу повинні добросовісно виконувати процесуальні обов'язки, що встановлені чинним ЦПК України та/або покладені на них судом, не зловживати правами та запобігати створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства з метою недопущення застосування до них судом заходів процесуального примусу, що визначені в статтях 143-148 ЦПК України .
Роз'яснити учасникам справи, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, якими є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ч.ч. 1, 2 ст. 174 ЦПК ).
Цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою. Учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача (ст. 9 ЦПК ).
Положеннями статей 178-181 ЦПК України врегульовано підстави, час, черговість та вимоги щодо подання заяв по суті, зокрема відзиву (ст. 178 ЦПК ), відповіді на відзив (ст. 179 ЦПК ), заперечення (ст. 180 ЦПК ) та пояснення третьої особи щодо позову або відзиву (ст. 181 ЦПК ).
Встановити відповідачам строк для подання до суду відзиву на позов і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову - п'ятнадцять днів із дня вручення відповідачам ухвали про відкриття провадження у справі; заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (за наявністю) - п'ять днів з дня вручення ухвали; клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін (у разі необхідності) - п'ятнадцять днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Зобов'язати відповідачів одночасно із надісланням (наданням) до суду відзиву - надіслати (надати) позивачу та третім особам копії відзиву та доданих до нього документів, а докази такого направлення надати суду.
Роз'яснити, що у разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Роз'яснити відповідачам їх право протягом п'яти днів із дня вручення цієї ухвали подати до суду заперечення (при наявності) проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Роз'яснити відповідачам їх право протягом п'ятнадцяти днів із дня вручення цієї ухвали подати до суду клопотання (у разі необхідності) про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив відповідача (в разі його одержання) - п'ять днів з дня одержання позивачем відзиву відповідача на позов; клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Встановити відповідачам строк для подання до суду заперечень на відповідь позивача (в разі їх одержання) - п'ять днів з дня одержання відповідачем відповіді позивача на відзив.
Встановити третім особам строк подання пояснень щодо позову або відзиву - п'ятнадцять днів з дня одержання копії позову (відзиву відповідно). Роз'яснити третім особам, що до пояснень застосовуються правила, встановлені статтею 178 ЦПК України .
Встановити строк вчинення процесуальних дій учасниками справи - з 20 лютого 2019 року по 20 березня 2019 року.
Роз'яснити учасникам справи, що процесуальні строки, встановлені законом чи судом можуть бути продовжені чи поновлені за мотивованою заявою, поданою до суду.
При наявності процесуальних умов, розгляд цивільної справи № 520/20078/18 по суті в порядку спрощеного провадження за наявними у справі матеріалами розпочати 21 березня 2019 року без проведення судового засідання без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Роз'яснити сторонам, що позивач має право відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), а відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
До початку розгляду справи по суті сторони можуть звернутися до суду із заявою про застосування процедури врегулювання спору за участю судді у порядку, встановленому статтями 201-205 ЦПК України .
Роз'яснити сторонам, що проведення врегулювання спору за участю судді здійснюється у формі спільних та (або) закритих нарад. Під час проведення спільних нарад суддя зокрема здійснює дії, спрямовані на мирне врегулювання сторонами спору. Суддя може запропонувати сторонам можливий шлях мирного врегулювання спору.Під час закритих нарад суддя має право звертати увагу сторони на судову практику в аналогічних спорах, пропонувати стороні та (або) її представнику можливі шляхи мирного врегулювання спору.
Заява про врегулювання спору за участю судді повинна відповідати вимогам, встановленим ст. 183 та ч. 1 ст. 201 ЦПК України .
Проведення врегулювання спору за участю судді не допускається у разі, якщо у справу вступила третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи протягом двох днів з дня її складення.
Відповідачам одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі - надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів на підтверджені адреси реєстрації їх місця проживання у встановленому законом порядку.
Роз'яснити сторонам, що позивач має право відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), а відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З текстом ухвали можна ознайомитись за веб-адресою: www.reyestr.court.gov.ua .
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Веб-адреса сторінки:https://court.gov.ua/fair/sud1512/.
Суддя Літвінова І. А.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2019 |
Номер документу | 79964286 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Літвінова І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні