ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 лютого 2019 року м. Київ № 640/1936/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Федорчук А.Б., ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Фронт Сінема" (03148, м.Київ, вулиця Героїв Космосу, 4) доГоловного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04116, м.Київ, вулиця Шолуденка, 33/19) провизнання протиправним та скасування Наказу № 1193 від 29.01.2019 року В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю Фронт Сінема до Головного управління Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування податкового-повідомлення-рішення №00013781402.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, судом встановлено наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Згідно з частиною 3 статті 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Із поданої позовної заяви вбачається, що вона підписана представником позивача адвокатом ОСОБА_1, а не директором Товариство з обмеженою відповідальністю Фронт Сінема , однак, до матеріалів поданої позовної заяви додано оригінал довіреності, які підтверджують повноваження останнього.
Однак, Суд зазначає, що до позовної заяви не додано оригіналу ордеру адвоката та договору правової допомоги до нього, що є обов'язковим.
Таким чином, суду не вбачається можливим встановити законність представництва.
Відповідно до частини четвертої статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Згідно з абзацом другим частини першої статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 05.07.2012 N 5076-VI документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до частин другої та третьої статті 26 вказаного Закону ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера. Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
З наданого до позову не можливо встановити хто є належним представником позивача, оскільки відсутні належні документи, що підтверджує повноваження.
Наведене вище у сукупності свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст.ст. 160 та 161 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду: оригіналу ордеру та/або договору про надання правової допомоги укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю Фронт Сінема та адвокатом ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фронт Сінема без руху.
2.Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 та п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише у випадку порушення правил підсудності
Суддя А.Б.Федорчук
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2019 |
Номер документу | 79966586 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Єгорова Наталія Миколаївна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Федорчук А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні